Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?



host - 155.64 (?)
23.2.2016 18:44

A prosím kdo odpoví: Kdo vlastně ty nůžky Bahco vyrábí? Bahco asi ne to je vlastně velkoobchodní značka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
         
host - 14.170 (?), 23.2.2016 16:24

Když se nůžky moc používají, vychodí se vůle u čepu. Čím je čep menší, tím dříve k tomu dojde. V praxi se to u jednosečných projevuje tím, že když se opře čepel o špičku ostří, pata ostří odskočí a nůžky nedostříhnou. RS-EN mají na můj vkus zbytečně malý čep.

Na zahrádkářské použití a za tu cenu jsou jistě výborné.

Na broušení doporučuju vidiový ostřič.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.2.2016 17:14

To je pravda. Nicméně u jednosečných nůžek dochází k vychození vůle čepu později, protože u nich k skutečnému mechanizmu střihu - který nejvíc namáhá čep - vlastně nedochází.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 23.2.2016 18:32

Jaktože nedochází. Při stříhání se čep mrmlá až se vymrmlá. Čep se obrušuje a z kulaté díry pro něj vzniká elipsa. U klasických to tolik nevadí. u jednosečných to vadí hodně.

Projevuje se to ale až když mají nůžky něco za sebou, což se u běžných zahrádkářů nemusí stát nikdy, takže to moc neřešte. Možná dříve odejde kovadlinka. To jen tak aby řeč nestála.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.64 (?), 23.2.2016 18:44

A prosím kdo odpoví: Kdo vlastně ty nůžky Bahco vyrábí? Bahco asi ne to je vlastně velkoobchodní značka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.186 (?), 24.2.2016 20:47

Made in France, Sandvik původem Sweden

Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.2.2016 18:53

Při střihu dvousečnými nůžkami může docházet v čepu k torzi branží, zejména, když přesně nedoléhají. U jednosečných je čep namáhán pouze ve směru a způsobem, ke kterému je konstruován. Tak i s vychozeným čepem lez jednosečně stříhat, pokud čepel dosáhne k dorazu. S vyžvejkanými dvojsečnýmí je to někdy nemožné, jelikož prut se skřípne mezi uvolněné branže. 
   Ale je pravda, že v praxi jsem to asi nezažil. Pokud jsem nůžky dřív neztratil, tak jsem je zahodil a vzal si nové.
    Prodávat nůžky za 80 Kč, to už je urážka sadaření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 23.2.2016 19:02

Měl byste nekdy navštívit nějakej bau-bau pane doktore. Minimálně 2 kusy z Vašich fotek tam o moc víc nestojí. cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.2.2016 19:20

To můžete mít,  milý187 224,  pravdu. Jenže roku 1980 to byly jiné peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 23.2.2016 19:05

No Bahco je zaručeně švédské, proto je na nich Made in France.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.180 (?), 24.2.2016 19:27

Přidám také svojí zkušenost: Dostal jsem darem nůžky Fiskars s plastovou rukojetí s jakýmsi mechanizmem 1-2-3 který měl usnadnit stříhání silnějších větví, tím že se zmáčkne rukojeť 3x a oni ji postupně ustřihnou. Ostříhal jsem jen jednu hrušku s maximálním průměrem vetviček prstu a nůžky šli na reklamaci (tedy ani nedostříhal). Něco se ulomilo uvnitř toho speciálního mechanismu, navíc po tomto jediném stromu mělo ostří zuby! Koupil jsem si tedy Felco 8 a jsem maximálně spokojen, mám je tedy jen druhým rokem, ale jsou jak nové, bezvadně mi padnou a dobře se mi s nimi dělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika