Jaký zádový postřikovač?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
9.5.2018 10:05

Je to asi jedno. Mám přes 10 let pístový a jsem taky spokojen. Oproti jiným značkám jsou postřikovače Solo jiný level. Kvalitou i cenou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 36.245 (?), 9.5.2018 3:06
Koupil jsem solo membránový, mám ho 8let a nic jsem v něm neměnil.Jen jsem dokoupil sadu trysek pro širší využití.Membrána vezme i “hustší” konzistence
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.5.2018 10:05

Je to asi jedno. Mám přes 10 let pístový a jsem taky spokojen. Oproti jiným značkám jsou postřikovače Solo jiný level. Kvalitou i cenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.5.2018 8:14

Koupil jsem Solo 473 pístový, podle zástupců výrobce má lépe provedenou páku a při výměně pojistného ventilu dosáhne až 6barů. Při pumpování po zádech trochu poskakuje - viděl jsem profíka, který si záda dopolstroval polštářkemfrown. Trysku zatím používám na stromy standardně dodanou k plošnému postřiku, jinou jsem nezkoušel. Trochu mě zklamalo, že postřikovač nedrží dostatečně dlouho tlak, jaký bych si představoval a je třeba často pumpovat. Teleskopická prodlužovací trubka na větší stromy je nezbytná investice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.127 (?), 11.5.2018 8:26

ani nemoze drzat tlak, musite stale pumpovat... to je rozdiel chrbtovych oproti rucnym kde vytvarate tlak v celej nadobe, tu len v pracovnom valci ktory ma obsah tak max 2-3 dcl,..preto dosiahnete take hodnoty tlaku ktore by ste v rucnom nemohol vlastnou silou dosiahnut, az 6atm..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.5.2018 9:09

Jistěže, proto je páka umístěna tak, aby se dalo připumpovat během stříkání. V 70. letech jsem se něco nachodil s železnou bombou na zádech. Než jsem si ji nasadil, pumpoval jsem jako bych hustil pneumatiku. Tlak byl silný, ale v plné bombě rychle klesal. Tak šla nádoba dolů a znovu připumpovat. Než se znovu natlakovala poloprázdná nádoba, trvalo to. A tlak už nebyl takový jako u plné.
   Když jsem koncem 80. let pořídil polský Pilmet (na svou dobu nadčasový), byl jsem jak na novém světě. V principu stejný jako dnešní pákové Solo, jen horší kvalita provedení a plastů. Žádné opakované sundávání a nasazování nádoby, jen chodit po zahradě občas zapumpovat pákou, prostě paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 11.5.2018 12:50

Skusal uz niekto male elektricke rosice?

Napr. Elektrický ULV rosič/fogger a foukač SM Bure

Nevyhoda, ze maju maly objem kvapaliny a vytvaraju extremne jemnu rosu. Na nejake suspenzie sa asi vobec nehodia. Uvazujem na dezinfekciu mojho buxusoveho plota (hlavne vnutra) proti vyjacke, pripadne na postrek casti zahrady na odpudenie komarov. 

Urceny skor na ine ucely, ale mohol by fungovat aj na zahrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 11.5.2018 15:29

..tak to jsem to pochopil správně, že se tlakuje principiálně jen ten malý vnitřní válec - no, trochu mi to vadí, protože při práci s 230cm teleskopickou trubkou se docela hodí k manipulaci obě ruce a takhle musím mít jednu na páce a stále připumpovávatblush.

A máte někdo zkušenosti s přiloženými, nebo dokoupitelnými tryskami - která je nejvhodnější k postřiku stromů (fungicidy, hnojivy, insekticidy)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.127 (?), 11.5.2018 15:58

v zaklade mate dve trysky, jednu na herbicidy obmedzeny na uzky pas a jednu na postrek kruhovym lucom, ten je ale iba po obvode, cize musite pohybovat predlzenim aby ste vsetko obsiahli na jednom mieste. Doporucil by som regulovatenu rysku, pozrite video, ta ma plny kuzel, cize rychlesjie postrekujete. Este je ta tryska aj v mosadznom prevedeni.Na zvazenie je nosnik dvoch alebo styroch trysiek, pokial robite take rastliny ze to vyzaduje najsirsi zaber. A ta trubka 230 myslim ze nema ani 10-15 dkg, takze jedna ruka v pohode. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.5.2018 21:03

Mohu potvrdit, trubka je lehoučká, jedna ruka ji v pohodě udrží.  Mně se nejvíc osvědčila ta šikmá plastová tryska s vnitřním sítkem. Mosazná regulovatelná tryska není špatná, ale nikdy jsem rozstřik nereguloval a těžší tryska na konci teleskopu je cítit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 14.5.2018 19:24

Trubka je opravdu lehoučká, zato voda uvnitř standardně těžká. Manipulaci zvládne i žena. Pokud ale držím ruku nad hlavou 10 minut a přitom se proplétám korunami, je použití druhé ruky přínosem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika