Drtič větví - rada pro zakoupení nového



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?)
26.4.2013 7:00

s drobnýma větvema se nikdo nechce zdržovat, budou jen rádi, když to uklidíte

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 166.20 (?), 29.12.2006 19:16

Bubu se moc těšit na Vaší zkušenost. Hlavně aby jste se dokázala přiznat. Možná když se nato tak dívám, stěpkování je stejně spíše práce pro ženy. Žádný spěch, žádná dřina, trochu pohybu prospěje. Unás se kůra k mulčování kupuje spíš na kubíky nežli drahá v marketu. Co se týče štěpky u silnice, unás na liberecku to prostě používají silničáři. Každoročně vídám někde hromady. Nějaký kubík jsem už dovezl, ale mně více zajímá to topení a nato jsou tyto nevhodné. Jsou moc jemné, za týden se paří a hnijí. 

Pálení roští opravdu není povolené ale energii kterou použijete na štěpkování též není čistá.  Tak ať se daří.  

No a pokud  váš štěpkovač bude dělat špalíčky do kterých potom může vzduch, ten mě také zajímá. Adresy, fotky, cena, vše mě zajímá.    VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.19 (?), 30.12.2006 10:07

A podle kterého paragrafu se nesmí pálit roští?

Pokud vím, tak se nesmí z důvodu požární nebezpečnosti plošně vypalovat suchá tráva, ale pokud tu suchou trávu shrabete na hromadu, tak ji spálit můžete.

Kdyby se nesmělo pálit roští, tak byste si nesměli ani ty špekáčky na zahradě opékat. Já je alespoň neopékám na žádném uhlí (fujtajfl) ale právě na tom roští. Roští se totiž alespoň u nás pálí běžně. A co v lese, jak by se likvidoval klest po těžbě?

Pálení klestí pokud vím tak je pouze možno zakázat místní úpravou,a to ani nevím jistě. U nás alespoň zakázáno není, možná snad někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.251 (?), 17.10.2007 8:52
Máme tu nejsilnější Božku a štěpkuji teprve když jsou větve proschlé. Skladujem je v nůši (aby to mohlo dýchat) a spaluji je klidně až po měsíci i déle (topíme s nimi v přechodném období na jaře a na podzim). Nikdy se nám nestalo, že by štěpky hnily nebo plesnivěly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.17 (?), 29.12.2006 18:40
Na dotaz, kde se nacházejí drcené větve u silnice odpovídám, že na Kladně, směrem od Buštěhradu do Kročehlav je v délce nejméně 1 km pod dráty vysokého napětí každých 20 metrů nejméně metrová hromada nadrcených větví. Zezačátku si to zahrádkáři odváželi po vozících, ale už jsou asi všichni uspokojeni a stále toho tam je několik stovek pytlů ...  :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.182 (?), 25.4.2013 22:09

Dobrý den, chtěl bych jen znát Váš názor ohledně štěpky okolo silnic. Myslíte, že je možno si nějakou hromádku odvézt pro vlastní potřebu? Vždyť i posypový štěrk, který zústává na silnicích po zimě si lidé vozí na "tačkách" domů. Nebo bych to měl nejdříve "někomu" nahlásit, že mám o štěpku zájem.  Jaký je Váš názor? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.4.2013 22:26

Myslím si, že bez povolení vlastníka pozemku to je krádež.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 26.4.2013 7:00

s drobnýma větvema se nikdo nechce zdržovat, budou jen rádi, když to uklidíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.182 (?), 26.4.2013 20:43

Já jsem ale mluvil o štěpce kolem cesty, silnice ne za plotem u sousedů. Pozemky kolem cest jsou v soukromém vlastnictví (většinou) a štěpka je pozústatek po silničářích, či údržbě silnic, či kdo to vlastně štěpkuje :) Takže je také vlastnictvím silničářů?  Větve, které jsou zpracovány jsou také vlastnictvím "někoho"...Cestáři si to normálně foukají rovnou na auto a odváží, někdy po nich ale zústávají kupky. Myslím si, že až v létě budou vysekávat příkopy, tak to prostě jen rozhrabou a bude po úvahách :) Kdybych je chytnul rovnou při práci, tak se jich zeptám, případně jim dám něco na pivo, ale takhle netuším, nevím  :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.211 (?), 26.4.2013 21:26

kde není žalobce není soudce, pokud to opravdu je něco, co tam zbylo a ne něco, co se bude odvážet. táta chytnul loni někoho z povodí  - za 200,-   mu nechali celou multikáru - bohužel to zrovna byla štěpka z nějakýho smrku, takže samý jehličí a sušení taky bída.

  jinak pokud jde o štěpkovače, rodiče mají hodně starý z mountfieldu - poradí si až s cca 6-7cm průměru - bohužel je to zoufale pomalý - když si vezmu pořizovací cenu, příkon a hlavně časovou ztrátu, tak si nejsem vůbec jistej efektivností takovýho počínání. na druhou stranu štěpku jsem letos začal používat při zátopu a celkem se mi osvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 26.4.2013 23:04

No vidíte, jak jste se pěkně rozepsal. Škarpy a stromořadí, o kterém je řeč, jsou většinou součástí pozemků silnic které patří většinou státu nebo kraji. Cestáři, jinak SÚS, mají za povinnost se o silnice a jejich součásti, tedy i stromy, starat. Když se s nimi domluvíte a oni vám dají povolení si štěpku odvézt, je vše v pohodě. Když ne, tak je to krádež.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika