Bruska na řetěz



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
16.10.2008 22:51

To je klasický příklad, proč byla a možná ještě je obava z broušení bruskou - že ubývá moc řetězu. Pokud to takto někdo brousí pravidelně, tak se majiteli řetězu nedivím, že brusku nechce ani vidět, tedy pokud si to nevyzkouší sám. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.10.2008 18:28

Několik důležitých informací při broušení řetězů a vlivů na samotné řezání, či obsluhu. Obr. jsou při použití pilníků, ale dosažené úhly musí být shodné i při použití brusky.

Bez názvu
Bez názvu
užší řezná souprava
užší řezná souprava
úhly zubů dle typu řetězu(viz popis jednotl. řetězů)
úhly zubů dle typu řetězu(viz popis jednotl. řetězů)
odklon od 90° - 10° opět dle typu řetězu
odklon od 90° - 10° opět dle typu řetězu
snížení omezovacích zubů dle měrky
snížení omezovacích zubů dle měrky
minimální délka zubu -někdy značeno ryskou a nutnost stejné délky zubů - řetěz nepodřezává a netrpí rázy
minimální délka zubu -někdy značeno ryskou a nutnost stejné délky zubů - řetěz nepodřezává a netrpí rázy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.10.2008 19:13

Zde jsou možnosti, jak jednoduše použít SKS i na ostření jiných úhlů. Toto není návod, nebo přesvědčování na úpravu brusky, pouze odpověď na dotaz.

úprava pro změnu úhlu čela zubu (svírající mezi břitem zubu a články zubů - lištou při pohledu z boku)
úprava pro změnu úhlu čela zubu (svírající mezi břitem zubu a články zubů - lištou při pohledu z boku)
 značený rozsah pro úhly broušení
značený rozsah pro úhly broušení
max. cca 50° rozsah broušení
max. cca 50° rozsah broušení
vložením podložky je dosažen úhel -10° pro ostření jedné strany, potom se podložka vloží na druhou stranu
vložením podložky je dosažen úhel -10° pro ostření jedné strany, potom se podložka vloží na druhou stranu
kovový doraz
kovový doraz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 15.10.2008 19:59

Pekné obrázky. Až na tú úpravu SKS. Neviem nemôžem si pomôcť ale pripadá mi to ako z núdze cnosť. Je to tiež riešenie i keď je to len náhrada. Nebolo by jednoduchšie ak požadujem meniť brúsne uhly nechať tieto úpravy na výrobcu? Nehovorím to preto že mám Gude 2500pro, ale preto že by bolo jednoduchšie hneď kúpiť brúsku ktorá to umožňuje a nemusí to byť práve Gude, výrobcov je viac a za rôzne ceny,  naviac ak časom k tomu p. J.S. aj tak dospejete, pretože budete určite brúsiť rôzne reťaze, nie v malom množstve, teda nie len pre seba a takto upravená brúska je vhodná pre niekoho kto si brúsi odčas pre seba. Nehovoriac už o komforte práce s brúskou kde sa dá nastaviť všetko a to bez vôle v čapoch a pod. Výsledok potom stojí za to. Ja som šiel hneď touto cestou a ten medzistupeň som preskočil.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.10.2008 20:15

Máte pravdu, ale mě to stačí, většinou brousím takové řetězy, kterým bruska vyhovuje. To, co je na obr. - úpravy sklonů stejně nepoužívám, ale udělal jsou to kdyby to bylo potřeba. Samozřejmě z Vašeho pohledu je to nouzová úprava, ale mě to za daných okolností vyhovuje. Až se pokazí motor na SKS, tak třeba budu kupovat novou a zase bude možnost něco jiného koupit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 15.10.2008 20:33
Jasne. Potom si spravíte radosť novým strojom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.105 (?), 16.10.2008 19:47

Moc děkuji za instruktážní fota a obrázky, úpravu pro změnu čela zubu jsem si taky udělal a v pohodě nabrousím i nové řetězy Oregon řady X, kde je úhel 55 stupňů. Z vašich obrázků je patrné, že bruska opravdu slouží a nejen pro vaši potřebu-podle množství pilin na ní.B: V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.10.2008 20:25

Jsem rád, že jste se ozval, neboť jsem tím sledoval pouze to, abych Vám odpověděl. Bruska opravdu slouží a ze začátku jsem počítal počet nabroušených řetězů, neboť jsem si myslel, že kotouč dlouho nevydrží, nebo třeba motor  - chtěl jsem porovnat kolik vydrží kotouč nabrousit řetězů. Pro běžnou potřebu majitele pily -cca 20 m3 za rok, je jeden kotouč tak na více jak 20 let, podle toho, kolik je třeba běžně brousit na takové množství. Tak, ať to řeže :)). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.105 (?), 16.10.2008 21:42

Taky jsem si myslel, že si budu brousit jen pro sebe, ale už za mnou chodí pět lidiček, jeden mi dokonce přinesl ukázat řetěz ze servisu HQ-děs a běs, modré zuby, každý jiný a jak jsem se dozvěděl tak po druhém nabroušení-  a zbývalo do rysek na zubech cca 2 mm, takže po třetím broušení by šel rětízek do kytek.Než tohle, to si s tím pěkně pohraju a vím, že jsem si to brousil sám.B.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.10.2008 22:40

Jako vždy je to o lidech, jen nechápu co s tím ten dotyčný vyvádí, že se mu povede ho takto odepsat. Dobrá občas se povede něco zkonit, ale pustit to ven, to už chce hodně odvahy a nebo opravdu hroší kůži. Udělat to servis někomu z vás, věřím, že by jste požadovali nový řetěz!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.10.2008 22:51

To je klasický příklad, proč byla a možná ještě je obava z broušení bruskou - že ubývá moc řetězu. Pokud to takto někdo brousí pravidelně, tak se majiteli řetězu nedivím, že brusku nechce ani vidět, tedy pokud si to nevyzkouší sám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika