Bruska na nože sekaček a traktorů



host - 212.195 (?)
1.2.2009 8:45

No ono ta cena je orientační, vše je vyrobeno z plechu tl 2mm.

Broušení u firem jsem už zavrhl, po zkušenostech jak mi nabrousili řetěz v HQ, i když byl jen mírně otupený, tak ho sjeli tak, že by vydržel broušení asi tak 3x.Dal jsem na radu pana J.S a pořídil jsem si v akci brusku na řetězy, není to sice bůhví jaký zázrak, ale po vychytání vůlí a trošce snahy se dá řetěz opravdu nabrousit téměř profesionálně.

Nemíním svůj přípravek nějak vychvalovat, ale výhoda je v tom, že si nůž nabrousíte kdy chcete a nepotřebujete k tomu žádné extra nářadí.

Co se týká náčrtku, tak ten by vám asi moc nepomohl, max pro výrobu, co se týká užívání tak si prosím počkejte na video, dokonce i člověk který mi to dělal to nebyl schopen pochopit jak to funguje, až to viděl na vlasní oči tak se plácnul do čela jak je to jednoduché.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 101.226 (?), 4.1.2009 14:45, zobrazeno: 22831x

Poraďte zda existuje nějaká speciální bruska, nebo přípravek k brusce na broušení nožů rotačních sekaček, kde by se dal nastavit přesně úhel broušení a kotouč by kopíroval tvary a prohnutí nože /kromě hraček od Dremel/. Našel jsem jen něco jednoduchého od Oregonu ale za 14.000,-Kč ale pokud to někdo má napište zkušenosti jak to funguje. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.195 (?), 11.1.2009 17:06

Něco jsem si stvořil sám, a bez problémů s tím brousím, jedná se vlastně o pravítko které se našrubuje na nůž.Další částí je stavitelné vodítko po kterém se pohybujete při broušení. jako bruska lze použít prakticky jakoukoliv i levnou kotoučovou brusku.

Dost špatně se to vysvětluje, a video v tomhle období by bylo poměrně složité pro mne natočit, protože mám vše uloženo k zimnímu spánku.

Pokud mi zde ale necháte mail, tak na jaře vám nějakou dokumentaci mohu zaslat, upozorňuji, že pravítko musí být pro každý typ nože na míru, kvůli rozteči šroubů a délce ostří.Není ani problém s vyvažováním, pokud je stejný počet tahů na obou stranách, já to kontroluji tedy jen na ložisku, ale protože mám hondu a dávám ji každý rok na servisní prohlídku, tak si nechám nůž vždycky zkontrolovat, pokaždé si servisák pochvaluje jak je to perfektní, a ani nechtěl věřit tomu, že to vyvážení je vlastně od oka.Úhel a rovina břitu je naprosto profesionální.

Výrobní cenu tohoto přípravku odhaduji asi na 500-1000Kč, když si to necháte udělat na zakázku v nějaké zámečnické firmě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.0 (?), 11.1.2009 17:11

Právě něco takového jsem měl na mysli.Stačí když mi zašlete pár fotek, nebo video. Stačí i jednoduchý náčrtek, jsem strojař /rzamazal@volny.cz /

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 31.1.2009 14:32

Na inteernetu je to za tři kila, ale pak by to chtělo vyvažovačku  než sklon břitu  dejte si dole do vyhledavače ,,Bruska na nože sekaček´´jsou tam obr.od pana Svojanovského..když dáte za materiál na brusku 500-1000kč,tolik za nabroušení nedáte u nožíře a budete mít i na náhradní nůž

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.195 (?), 1.2.2009 8:45

No ono ta cena je orientační, vše je vyrobeno z plechu tl 2mm.

Broušení u firem jsem už zavrhl, po zkušenostech jak mi nabrousili řetěz v HQ, i když byl jen mírně otupený, tak ho sjeli tak, že by vydržel broušení asi tak 3x.Dal jsem na radu pana J.S a pořídil jsem si v akci brusku na řetězy, není to sice bůhví jaký zázrak, ale po vychytání vůlí a trošce snahy se dá řetěz opravdu nabrousit téměř profesionálně.

Nemíním svůj přípravek nějak vychvalovat, ale výhoda je v tom, že si nůž nabrousíte kdy chcete a nepotřebujete k tomu žádné extra nářadí.

Co se týká náčrtku, tak ten by vám asi moc nepomohl, max pro výrobu, co se týká užívání tak si prosím počkejte na video, dokonce i člověk který mi to dělal to nebyl schopen pochopit jak to funguje, až to viděl na vlasní oči tak se plácnul do čela jak je to jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vláďa N - (4) - 221.90 (?), 1.2.2009 10:06

Prosím, umístěte nějaké fotky sem na stránku.Myslím, že by přípravek zajímal více lidí i mne.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.156 (?), 15.2.2009 16:04

Tahle hračka od DREMEL je nanic, jen to má ten název. Pokud by jste s tím chctěl nabrousit nože do traktoru tak za jednou zničíte tu brusnou válcovou stopku- odejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.164 (?), 9.6.2009 13:32

Dobrý den všem.

Připojuji se s žádostí o video, či jinou dokumentaci přípravku. Musím brousit poměrně často a ta úhlová bruska v ruce není to pravé.

Předem díky.

Zdeněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrous64 - (1) - 183.167 (?), 17.4.2011 10:02

dobry den neslo by poslat nejaky nacrtek na pripravek na brouseni nozu sekacek predem dekuji - pietro64@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika