Bruska na nože sekaček a traktorů



host - 212.195 (?)
11.1.2009 17:06

Něco jsem si stvořil sám, a bez problémů s tím brousím, jedná se vlastně o pravítko které se našrubuje na nůž.Další částí je stavitelné vodítko po kterém se pohybujete při broušení. jako bruska lze použít prakticky jakoukoliv i levnou kotoučovou brusku.

Dost špatně se to vysvětluje, a video v tomhle období by bylo poměrně složité pro mne natočit, protože mám vše uloženo k zimnímu spánku.

Pokud mi zde ale necháte mail, tak na jaře vám nějakou dokumentaci mohu zaslat, upozorňuji, že pravítko musí být pro každý typ nože na míru, kvůli rozteči šroubů a délce ostří.Není ani problém s vyvažováním, pokud je stejný počet tahů na obou stranách, já to kontroluji tedy jen na ložisku, ale protože mám hondu a dávám ji každý rok na servisní prohlídku, tak si nechám nůž vždycky zkontrolovat, pokaždé si servisák pochvaluje jak je to perfektní, a ani nechtěl věřit tomu, že to vyvážení je vlastně od oka.Úhel a rovina břitu je naprosto profesionální.

Výrobní cenu tohoto přípravku odhaduji asi na 500-1000Kč, když si to necháte udělat na zakázku v nějaké zámečnické firmě

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 101.226 (?), 4.1.2009 14:45, zobrazeno: 22829x

Poraďte zda existuje nějaká speciální bruska, nebo přípravek k brusce na broušení nožů rotačních sekaček, kde by se dal nastavit přesně úhel broušení a kotouč by kopíroval tvary a prohnutí nože /kromě hraček od Dremel/. Našel jsem jen něco jednoduchého od Oregonu ale za 14.000,-Kč ale pokud to někdo má napište zkušenosti jak to funguje. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.195 (?), 11.1.2009 17:06

Něco jsem si stvořil sám, a bez problémů s tím brousím, jedná se vlastně o pravítko které se našrubuje na nůž.Další částí je stavitelné vodítko po kterém se pohybujete při broušení. jako bruska lze použít prakticky jakoukoliv i levnou kotoučovou brusku.

Dost špatně se to vysvětluje, a video v tomhle období by bylo poměrně složité pro mne natočit, protože mám vše uloženo k zimnímu spánku.

Pokud mi zde ale necháte mail, tak na jaře vám nějakou dokumentaci mohu zaslat, upozorňuji, že pravítko musí být pro každý typ nože na míru, kvůli rozteči šroubů a délce ostří.Není ani problém s vyvažováním, pokud je stejný počet tahů na obou stranách, já to kontroluji tedy jen na ložisku, ale protože mám hondu a dávám ji každý rok na servisní prohlídku, tak si nechám nůž vždycky zkontrolovat, pokaždé si servisák pochvaluje jak je to perfektní, a ani nechtěl věřit tomu, že to vyvážení je vlastně od oka.Úhel a rovina břitu je naprosto profesionální.

Výrobní cenu tohoto přípravku odhaduji asi na 500-1000Kč, když si to necháte udělat na zakázku v nějaké zámečnické firmě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.0 (?), 11.1.2009 17:11

Právě něco takového jsem měl na mysli.Stačí když mi zašlete pár fotek, nebo video. Stačí i jednoduchý náčrtek, jsem strojař /rzamazal@volny.cz /

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 31.1.2009 14:32

Na inteernetu je to za tři kila, ale pak by to chtělo vyvažovačku  než sklon břitu  dejte si dole do vyhledavače ,,Bruska na nože sekaček´´jsou tam obr.od pana Svojanovského..když dáte za materiál na brusku 500-1000kč,tolik za nabroušení nedáte u nožíře a budete mít i na náhradní nůž

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.195 (?), 1.2.2009 8:45

No ono ta cena je orientační, vše je vyrobeno z plechu tl 2mm.

Broušení u firem jsem už zavrhl, po zkušenostech jak mi nabrousili řetěz v HQ, i když byl jen mírně otupený, tak ho sjeli tak, že by vydržel broušení asi tak 3x.Dal jsem na radu pana J.S a pořídil jsem si v akci brusku na řetězy, není to sice bůhví jaký zázrak, ale po vychytání vůlí a trošce snahy se dá řetěz opravdu nabrousit téměř profesionálně.

Nemíním svůj přípravek nějak vychvalovat, ale výhoda je v tom, že si nůž nabrousíte kdy chcete a nepotřebujete k tomu žádné extra nářadí.

Co se týká náčrtku, tak ten by vám asi moc nepomohl, max pro výrobu, co se týká užívání tak si prosím počkejte na video, dokonce i člověk který mi to dělal to nebyl schopen pochopit jak to funguje, až to viděl na vlasní oči tak se plácnul do čela jak je to jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vláďa N - (4) - 221.90 (?), 1.2.2009 10:06

Prosím, umístěte nějaké fotky sem na stránku.Myslím, že by přípravek zajímal více lidí i mne.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.156 (?), 15.2.2009 16:04

Tahle hračka od DREMEL je nanic, jen to má ten název. Pokud by jste s tím chctěl nabrousit nože do traktoru tak za jednou zničíte tu brusnou válcovou stopku- odejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.164 (?), 9.6.2009 13:32

Dobrý den všem.

Připojuji se s žádostí o video, či jinou dokumentaci přípravku. Musím brousit poměrně často a ta úhlová bruska v ruce není to pravé.

Předem díky.

Zdeněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrous64 - (1) - 183.167 (?), 17.4.2011 10:02

dobry den neslo by poslat nejaky nacrtek na pripravek na brouseni nozu sekacek predem dekuji - pietro64@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika