Broušení el. nůžek na plot



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?)
18.8.2009 22:23

No to je jednoduché protože nic rakového neexistuje mkněte se na knife.cz je to speciální forum o nožích a broušení.

většina řezných nástrojů (ne všechny) je vyrobena z legovaných tepelně upravených ocelí a z principu laseru je jasné že při práci s ním se nechá ohřát velmi malé místo na velmi vysokou teplotu tudíž by došlo k vyhřátí případně i spálení legur zajištujíchích požadované vlastnosti materiálu krom toho ostří aby fungovalo musí být ostré ne natavané.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 37.153 (?), 13.8.2009 20:18, zobrazeno: 26520x

Nemáte prosím někdo zkušenost, jak a čím nabrousit lišty u elektrických nůžek na živý plot?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.31 (?), 13.8.2009 21:39

Nevím sice co máte za tip, ale když jsem nedávno kupoval plotostřih pro tchána tak mi v prodejně řekli že je to broušený laiserem a že se to nebrousí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.153 (?), 14.8.2009 6:38

Nůžky jsou Black and Decker a po třech letech používání (3x za rok cca 25 m plotu) už jenom "žvýkají" větvičky, hrany nožů na obou lištách jsou na omak zakulacené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 15.8.2009 10:30

Pokud se dají nože vymotovat stačí s nimi zajít do nějaké firmy která se zabývá broušením nicméně je možné že rozebrat nepujdou a pokud ano tak po nabroušení bude třeba vymezit vule nožů či cokoli jiného (a ono to nebude možné) a vy je budete muset vyhodit a koupit nové

PS: broušení laserem   ;) docela dobrý marketingový trik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.153 (?), 17.8.2009 19:36

Milý teoretiku, tvé úvahy a pseudorady jsou k ničemu, nůžky jsou již nabroušené, stačila vrtačka s válcovým brouskem na zuby oválné a tenký plochý brousek na zuby střižné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 17.8.2009 21:14

Když tedy nechcete rady tak proč se ptáte? No lidé jsou různí.A co se teorie píše netuším jak jste na tom vy ale já se hezkou řádku let živím strojařinou   a to ne teoreticky.a přes to jsem za každou radu (i tu špatnou rád)

PS: nevšiml jsem si že bych vám tykal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.31 (?), 17.8.2009 21:41

Já bych se chtěl zeptat na to broušení laserem, jestli je to vůbec možné, protože na netu jsem našel něco o řezání laserem ale o broušení nic, asi je to opravdu jen obchodní trik, jsem v tomto naprostý laik a rád se něco dozvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 18.8.2009 22:23

No to je jednoduché protože nic rakového neexistuje mkněte se na knife.cz je to speciální forum o nožích a broušení.

většina řezných nástrojů (ne všechny) je vyrobena z legovaných tepelně upravených ocelí a z principu laseru je jasné že při práci s ním se nechá ohřát velmi malé místo na velmi vysokou teplotu tudíž by došlo k vyhřátí případně i spálení legur zajištujíchích požadované vlastnosti materiálu krom toho ostří aby fungovalo musí být ostré ne natavané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 19.8.2009 15:30

Dík jsem zase o něco chytřejší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 19.8.2009 20:40

Ale ono natavené není. Jsem sice už dlouho z oboru, ale nedávno jsem měl možnost vidět laserové vyřezávací centrum. "Vrtali" na něm díry asi 12 mm do plechu 3 mm tlustého. Plocha řezu byla hladká, beze stop po tepelném namáhání (náběh barvy). Chyba je jen v terminologii, správně by mělo být "ostří vytvořeno laserem", protže o broušení v tomto případě nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika