Broušení el. nůžek na plot



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?)
15.8.2009 10:30

Pokud se dají nože vymotovat stačí s nimi zajít do nějaké firmy která se zabývá broušením nicméně je možné že rozebrat nepujdou a pokud ano tak po nabroušení bude třeba vymezit vule nožů či cokoli jiného (a ono to nebude možné) a vy je budete muset vyhodit a koupit nové

PS: broušení laserem   ;) docela dobrý marketingový trik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 37.153 (?), 13.8.2009 20:18, zobrazeno: 26526x

Nemáte prosím někdo zkušenost, jak a čím nabrousit lišty u elektrických nůžek na živý plot?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.31 (?), 13.8.2009 21:39

Nevím sice co máte za tip, ale když jsem nedávno kupoval plotostřih pro tchána tak mi v prodejně řekli že je to broušený laiserem a že se to nebrousí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.153 (?), 14.8.2009 6:38

Nůžky jsou Black and Decker a po třech letech používání (3x za rok cca 25 m plotu) už jenom "žvýkají" větvičky, hrany nožů na obou lištách jsou na omak zakulacené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 15.8.2009 10:30

Pokud se dají nože vymotovat stačí s nimi zajít do nějaké firmy která se zabývá broušením nicméně je možné že rozebrat nepujdou a pokud ano tak po nabroušení bude třeba vymezit vule nožů či cokoli jiného (a ono to nebude možné) a vy je budete muset vyhodit a koupit nové

PS: broušení laserem   ;) docela dobrý marketingový trik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.153 (?), 17.8.2009 19:36

Milý teoretiku, tvé úvahy a pseudorady jsou k ničemu, nůžky jsou již nabroušené, stačila vrtačka s válcovým brouskem na zuby oválné a tenký plochý brousek na zuby střižné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 17.8.2009 21:14

Když tedy nechcete rady tak proč se ptáte? No lidé jsou různí.A co se teorie píše netuším jak jste na tom vy ale já se hezkou řádku let živím strojařinou   a to ne teoreticky.a přes to jsem za každou radu (i tu špatnou rád)

PS: nevšiml jsem si že bych vám tykal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.31 (?), 17.8.2009 21:41

Já bych se chtěl zeptat na to broušení laserem, jestli je to vůbec možné, protože na netu jsem našel něco o řezání laserem ale o broušení nic, asi je to opravdu jen obchodní trik, jsem v tomto naprostý laik a rád se něco dozvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 18.8.2009 22:23

No to je jednoduché protože nic rakového neexistuje mkněte se na knife.cz je to speciální forum o nožích a broušení.

většina řezných nástrojů (ne všechny) je vyrobena z legovaných tepelně upravených ocelí a z principu laseru je jasné že při práci s ním se nechá ohřát velmi malé místo na velmi vysokou teplotu tudíž by došlo k vyhřátí případně i spálení legur zajištujíchích požadované vlastnosti materiálu krom toho ostří aby fungovalo musí být ostré ne natavané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 19.8.2009 15:30

Dík jsem zase o něco chytřejší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 19.8.2009 20:40

Ale ono natavené není. Jsem sice už dlouho z oboru, ale nedávno jsem měl možnost vidět laserové vyřezávací centrum. "Vrtali" na něm díry asi 12 mm do plechu 3 mm tlustého. Plocha řezu byla hladká, beze stop po tepelném namáhání (náběh barvy). Chyba je jen v terminologii, správně by mělo být "ostří vytvořeno laserem", protže o broušení v tomto případě nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika