Mulčovací kůra



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 179.9 (?) 
25.6.2007 11:43
Já kupoval v Boskovicích v arboretu na Šmelcovně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.10 (?), 12.6.2007 0:13
Nejlepší  mulč je posekaná tráva sekačkou ze zahrady. Dávám ji ve vysoké vrstvě. Tím se zbavím problému kam s ní. A poté na ni dávám už jen malou vrstvu mulčovací kůty jen tak na parádu. Protože te tráva je vlastně nevzhledná. Plevel v tom neroste, neboť vysoká vrstva té trávy ho udusí a spálí. Takže zdravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.35 (?), 26.6.2007 13:51
Já jsem dal netkanou textilii na ní asi 8cm mulčovací kůry, vše bylo perfektní ale během první noci nastoupila snad celá rota koček a ráno jsem se nestačil divit. Koupil jsem - STOP PES - a postříkal celou plochu a od té doby mám pokoj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.40 (?), 26.6.2007 14:45
Taky jsem mulcovala travou ze sekacky, ale pak mne napadlo, neni to idealni bydleni pro skvory? Ja vim, ze jsou uzitecni, ale u nas si pochutnavaji na plamenku, tak je nerada...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.193 (?), 6.7.2007 15:06
Mulčování travou jsem použil u strmkových rybízů a angreštu. Tímto jsem vytvořil příjemné bydlení pro hraboše nebo pro něco podobného. Pod trávou byla spleť chodeb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.203 (?), 8.7.2007 11:30
Aspoň máte zábavu pro domácí kočku :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 8.7.2007 18:10
Kolem rybízu je lepší mulčovat kopřivami = mulč + hnojivo současně, doporučuji máme to odzkoušené, funguje to. Údajně to má i odpuzovat nějaké škodiče na rybízu, ale protože jsme tam před mulčováním neměli nic tak tam teď není nic taky - tak nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 18:16
Mulčování má své výhody (plevele, vláha, humus..) i nevýhody. Úkryt pro hlodavce patří k těm nevýhodám. Myslím ovšem, že výhody převažují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.203 (?), 9.7.2007 20:10
Zdravím, o kousek výš píšete, že jste úspěšný s mulčováním travou a lepenkou. Já to tak letos taky udělal u nově zasazených habříků (živý plot). Mám se bát plesnivění, resp. hnití trávy? Podotýkám, že trávu mám kosenou, ne ze sekačky. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.7.2007 20:04
Je pravda, že namulčovaná tráva tleje a při vyšší vrstvě vespodu trochu anaerobně (černá, lesklá, trochu mazlavá). Nevšiml jsem si ale, že by to dřevinám nějak vadilo. Zarytím mulče či zkompostováním se humifikace upraví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika