Mulčovací kůra



host - 172.35 (?)
26.6.2007 13:51
Já jsem dal netkanou textilii na ní asi 8cm mulčovací kůry, vše bylo perfektní ale během první noci nastoupila snad celá rota koček a ráno jsem se nestačil divit. Koupil jsem - STOP PES - a postříkal celou plochu a od té doby mám pokoj.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 179.9 (?), 25.6.2007 11:43
Já kupoval v Boskovicích v arboretu na Šmelcovně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.10 (?), 12.6.2007 0:13
Nejlepší  mulč je posekaná tráva sekačkou ze zahrady. Dávám ji ve vysoké vrstvě. Tím se zbavím problému kam s ní. A poté na ni dávám už jen malou vrstvu mulčovací kůty jen tak na parádu. Protože te tráva je vlastně nevzhledná. Plevel v tom neroste, neboť vysoká vrstva té trávy ho udusí a spálí. Takže zdravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.35 (?), 26.6.2007 13:51
Já jsem dal netkanou textilii na ní asi 8cm mulčovací kůry, vše bylo perfektní ale během první noci nastoupila snad celá rota koček a ráno jsem se nestačil divit. Koupil jsem - STOP PES - a postříkal celou plochu a od té doby mám pokoj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.40 (?), 26.6.2007 14:45
Taky jsem mulcovala travou ze sekacky, ale pak mne napadlo, neni to idealni bydleni pro skvory? Ja vim, ze jsou uzitecni, ale u nas si pochutnavaji na plamenku, tak je nerada...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.193 (?), 6.7.2007 15:06
Mulčování travou jsem použil u strmkových rybízů a angreštu. Tímto jsem vytvořil příjemné bydlení pro hraboše nebo pro něco podobného. Pod trávou byla spleť chodeb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.203 (?), 8.7.2007 11:30
Aspoň máte zábavu pro domácí kočku :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 8.7.2007 18:10
Kolem rybízu je lepší mulčovat kopřivami = mulč + hnojivo současně, doporučuji máme to odzkoušené, funguje to. Údajně to má i odpuzovat nějaké škodiče na rybízu, ale protože jsme tam před mulčováním neměli nic tak tam teď není nic taky - tak nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 8.7.2007 18:16
Mulčování má své výhody (plevele, vláha, humus..) i nevýhody. Úkryt pro hlodavce patří k těm nevýhodám. Myslím ovšem, že výhody převažují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.203 (?), 9.7.2007 20:10
Zdravím, o kousek výš píšete, že jste úspěšný s mulčováním travou a lepenkou. Já to tak letos taky udělal u nově zasazených habříků (živý plot). Mám se bát plesnivění, resp. hnití trávy? Podotýkám, že trávu mám kosenou, ne ze sekačky. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 10.7.2007 20:04
Je pravda, že namulčovaná tráva tleje a při vyšší vrstvě vespodu trochu anaerobně (černá, lesklá, trochu mazlavá). Nevšiml jsem si ale, že by to dřevinám nějak vadilo. Zarytím mulče či zkompostováním se humifikace upraví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika