Hobliny ze dřeva



host - 176.238 (?)
25.8.2009 19:38

Dobry den, na to bych se rada zeptala, jak hobliny meni pH pudy? Jsem zacatecnice a rada bych si zmerila pH pudy na me zahrade... stacil by takovy ten lakmusovy papirek??Asi blbost, co?Neporadili byste mi?Taky jsem slysela, ze se to da zjisti podle rostlin, ktere na pozemku rostou... my tam mame dost jitrocele, řebříčku, jetylku... pudaje takova hlinito-jílovitá.Mozna to do tohohle tematu tolik nepatri, tak predem moc dekuji za ochotu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mr. mates - (3), 13.7.2007 15:56, zobrazeno: 17171x
Mohu použít místo kůry pro mulčování hobliny ze smrkového dřeva? Má s tím někdo zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 20.7.2007 8:51
Ja davam hobliny pod jahody je to lepsi nez netkana textilie necha se to alespon provzdusnit tet se prodavaji stepky barvene tak si je take obarvite a udelate parabu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 22.7.2007 22:23
Jako mulčování jsou hobliny bez problémů. Na podzim je ovšem lepší je odvézt na kompost než zarývat do záhonu (rozklad dřeva bere půdě dusík a mění pH)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.238 (?), 25.8.2009 19:38

Dobry den, na to bych se rada zeptala, jak hobliny meni pH pudy? Jsem zacatecnice a rada bych si zmerila pH pudy na me zahrade... stacil by takovy ten lakmusovy papirek??Asi blbost, co?Neporadili byste mi?Taky jsem slysela, ze se to da zjisti podle rostlin, ktere na pozemku rostou... my tam mame dost jitrocele, řebříčku, jetylku... pudaje takova hlinito-jílovitá.Mozna to do tohohle tematu tolik nepatri, tak predem moc dekuji za ochotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 26.8.2009 9:09

Lakmusový papírek asi použít lze, lepší je koupit si soupravu na určení pH v drogerii či jakékoli zahradnické prodejně. 
  Jílovité půdy bývají spíš kyselé. Orientačně lze polít trochu zeminy octem. Pokud šumí, tak příliš kyselá není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.175 (?), 26.8.2009 14:38
Nejsem zadny zahradnik, ale ph bych zkusil tim lakmusovym papirkem zmerit nasledovne: Zmeril bych ph ciste vody a potom do ni zamichal trochu hliny. Az by se kaly usadily tak bych znovu zmeril ph. Orientacne by to mohlo stacit. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 155.83 (?), 27.8.2009 4:23

Pudni reakce se profesionalne meri vyseuvedenym zpusobem, tj. pripravi se vyluh - presny pomer puda: voda si ale nepamatuji. Je ale otazka, jak dobre to bude fungovat v amaterskych podminkach, lakmusovy papirek je totiz velmi hrube "meridlo", dost mozna nezaznamenate zadny rozdil v barve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 27.8.2009 10:26

Citlivejsie pH meraju sady na akvarium ci jazierko, pretoze tieto hodnoty sa pohybuju len blizko neutralnych 7.... neviem, ci zakladom nie je bromtymolova modra alebo nieco podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.238 (?), 9.9.2009 18:07

Dekuji mnohokrat, zkusim vicero postupu a uvidi se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 10.9.2009 10:31

Nevím, jak se měří půdní reakce profesionálně, ale v amatérských podmínkách se koupí za pár desetikorun sada na měření půdního pH. Nestačí nasypat půdu do vody a nechat ustát, třeba ještě vysrážet půdní koloidy. Alespoň v sadě, kterou jsem si koupil je k tomu účelu zvlášť lahvička.
   Jinak existují papírky, které umějí měřit i v desetinách pH. Dřív se prodávaly pod názvem PHAN (tuším Lacherma Brno),  dnes nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika