Zena a pila - poradi nekdo?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
14.5.2014 20:22

na vrbu, kde není potřeba nic moc přesnost a dřevo je měkké asi ano, na to ta z Lidlu stačí, jádroviny s trochou cviku, ale lísky a peckoviny už radši něco přesnějšího a obratnějšího.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 39.219 (?), 14.5.2014 16:59

nebude to dlouho trvat než dostane někdo nápad říznout klacek na zemi...    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.5.2014 17:07
Teoreticky může být i něco zarostlé ve dřevě, i tak dnes není problém naostřit řetěz a mít takový krátký náhradní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 14.5.2014 17:08

na tom řetězu pro 8" lištu je 18 řezných zubů a jsou tupé hned. Navíc jsou vynechané zuby s tou odlehčovací hrazdičkou proti zpětnému vrhu, takže výkon nic moc. Pokorně jsem se vrátil k Narexce, s kterou vidím na to co řežu, je rychlá a hlavně přesná.

Ten nápad s ocaskou je lepší, tu užije i na jiné práce v domácnosti. Jinak dát 50 za broušení řetězu nebo 120 za výměnný pilový list do ocasky vyjde nastejno, protože ten list do ocasky vydrží mnohem déle ostrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.5.2014 17:15
Na řezání v koruně je ocaska na houby, protože si musíte vlézt do koruny a řezal jste tou ocaskou syrové dřevo? Já ano, ale jen doporučuji, co jsem viděl u jednoho zahrádkáře. Do vyšších stromů se s tím stejně nedostane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 14.5.2014 17:45

musíte mít list na syrové dřevo a nikoliv nějaký UNI.

Paní chce pižlat to co už neustřihne nůžkami (asi 3 cm) ale ještě se jí na to nechce zvát chlapa (tak 8 cm).

Pokud máte zkušenost s profi vyvětvovačkou od HQ nebo Stihl a neměl v ruce Florabest, tak možná se vám levná vyvětvovačka bude zdát jako hobby náhrada, ale ono je to nepředstavitelně téměř nepoužitelné (motor je u lišty).

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 14.5.2014 19:25

Ja si tu elektr. z lidlu na rucke nemozem vynachvalit. Mam vrbu co rastie ako blazon, kopu matrosu pilim kazdu jar a vo vyske 4 m je idealna. Sem tam aj na ine pouzitie. Rezanie spadnutych konarov tiez velmi bezpecna. Sem tam konar otocit, aby bol v rezanom mieste aspon 30 cm od zeme. Na kope nahadzane konare su posekane raz dva na kusky ktore sa daju skladovat a susit na kurenie. Ked si pomyslim ako som pidlikal vo vzduchu rucnou... tak mi je zle. Na motor z rebriku vo vyske, to som mal vzdy strach. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.5.2014 19:41
Taky si myslím, že je to o obsluze. Ocasku B&D jsem měl s největším listem, kousl se v řezu a byl jako luk, vibrace do rukou a k větvi se musíte dostat. V tom je největší problém i nebezpečí úrazu. Větev je třeba odlehčit několika zkracovacími řezy a potom uřezat zbytek větve. Toto si s ocaskou i lepší kvality nedovedu představit. Několika metrovou větev postupně zkracovat, aby se nezalomila a nepolámala další větve. Stromy mohutní a časem se bude řezat víc a výš a silnější dřevo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 14.5.2014 20:22

na vrbu, kde není potřeba nic moc přesnost a dřevo je měkké asi ano, na to ta z Lidlu stačí, jádroviny s trochou cviku, ale lísky a peckoviny už radši něco přesnějšího a obratnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.5.2014 20:53 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 14.5.2014 20:58

Mám zkušenost s vyvětvovačkou Hecht. První zkušenost, že je relativně levná a tedy dostupná. Druhá zkušenost je, že má skutečně motor u pily, tedy "nahoře". Něco, co ho má dole bude astronomicky drahý, neb třímetrovej točivej převod prostě bude něco stát. Třetí zkušenost je, že tím pádem je poměrně těžká. Čtvrtá zkušenost, že potřebuje kábel a to obvykle dlouhej. A last, but not least jsem s ní spokojen, podobně jako se sekačkou Hecht. Prostě obejdu zahradu, vytáhnu štafle a žebříky, vyhrabu všechny prodlužováky a za hodinu nad tou spouští manželka spráskne ruce. Akorát se musí dávat pozor, aby vás padající větev nesestřelila ze žebříku. Úraz pilou nehrozí, má jen stiskací vypínač, nejde zaaretovat a brzdu. Takže i když vypadne z ruky jen vás praští, nebo poškrábe, ale neuřízne ruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika