Výběr levné jednoručky



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?)
23.3.2017 22:37

Na toto "špalíkování" je nejlepší pokosová pila, následovaná stolní cirkulárkou a maflíkem upnutým "kotoučem nahoru" pod desku skládacího stolku. Totéž na tesařinu a truhlařinu...

K vyvětvování v mezerách mezi ponechávanými větvemi je úzká špička lepší, než to jestli máte jednoručku. A i jednoručku je výhodné držet oběma rukama!

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Huskyjbc - (5) - 21.181 (?), 23.3.2017 10:57, zobrazeno: 6556x

Ahoj,

rád bych se zdejších znalců zeptal na výběr levné vyvětvovací jednoručky.

V podobné cenové relaci jsem našel Hecht 929, GTM GTC 36 a MTD GCS 2500/25 T. Rád bych znal Váš názor, pila je určena na řezání větví, špalíčků do smokeru, popř. nějakých prken při tesařině, nic náročného. Na "velké" dřevo mám Husku 445e.

Předem děkuji za Vaše zasvěcené názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 23.3.2017 11:45

Je otázkou, jestli by daný účel nesplnila carvingová lišta do stávající 445e.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Huskyjbc - (5) - 21.181 (?), 23.3.2017 12:17

Pro mě neznámý pojem, ale už jsem se podíval. Já potřebuju jednoručku pro řezání špalíků cca 5cm délky do smokeru z již naporcovaného dřeva.. Nohou to dost těžko udržím a případnému držákovi bych nerad ublížil. Nevím, jestli bych jednou rukou udržel Husku 445 i s carvingovou lištou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 23.3.2017 22:37

Na toto "špalíkování" je nejlepší pokosová pila, následovaná stolní cirkulárkou a maflíkem upnutým "kotoučem nahoru" pod desku skládacího stolku. Totéž na tesařinu a truhlařinu...

K vyvětvování v mezerách mezi ponechávanými větvemi je úzká špička lepší, než to jestli máte jednoručku. A i jednoručku je výhodné držet oběma rukama!

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Huskyjbc - (5) - 230.126 (?), 23.3.2017 23:21

Děkuji za reakci, bohužel výběr se mi moc neusnadnil. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.117 (?), 24.3.2017 13:54

Mám k dvěma Husqvarnám / 353 a 359/ jednoručku GTM 36. Samozřejmě kvalita je jinde, ovšem i cena byla jinde. Ale na prořezávání stromů ze žebříku je ideální. Teď jsme ji s kamarádem seřizovali / po cca 1/2 roce provozu/ - L i H přivřeno o cca 1/4 otáčky a na danou kategorii/ cenu spokojenost. Pro seřízení jsem si musel vyrobit specielní klíček, ale za hodinku byl hotov. Používat klasickou pilu jako jednoručku vidím jako koledování si o průser. Kamarád má kombinaci Stihl jednoručka, Hecht 927 a Husqvarna bateriová jednoručka - u Hechta si trochu stěžoval na nemožnost pilu optimálně seřídít / karburátor- motor/ a pouze jeden šroub na fixaci lišty / tj cca dvojnásobný tah na jednom šroubu a otáčení lišty kolem jednoho bodu- GTM má dva šrouby/ a max spokojenost s bateriovkou - až na cenu - cca 20.000. On jako profesionál ji uživí, pro amatera je to zbytečný luxus. Výkon v řezu bateriovka versus jednoručka GTM cca shodná, možná bateriovka výkonnější.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.192 (?), 31.3.2017 11:54

Zdravim.Ja som zacinal s pilou Hecht 927R.Na zaciatok mi stacila.Ma sice niekolko "much" -Jeden srob na uchytenie listy, rozladenie karburatora, caste nemazanie retaze.Stale si ju drzim ako zaloznu pilu.Teraz mam Stihl 193T a to uz je ina kava-maximalna spokojnost.Samozrejme aj ta cena je tam ina.Skus pozriet este znacku ECHO.Na zaver.Pilu Hecht kupis v akcii aj za nieco cez 50 euro.Na obcasne pilenie je postacujuca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.82 (?), 3.4.2017 11:50

S pílou Hecht ktorá nebola v akcii a ktorá je na obcasne pilenie postacujuca, chodím do lesa kácet smrky, jejichž kmen je občas širší, než je délka lišty 12". Chce to prostě jen netlačit na pilu.Dělám to tak kvůli tomu, že se dá nosit navlečená na kolečko a na tuhle práci stačí. Malinko hůř maže. Ale srovnávat pilu za 2 tácy s pilou za 10-20, je prostě nesmysl... Jo a maličkost. Jednoruční motorovka neexistuje ;) Pila se má držet oběma.. Každá. Bez vyjímky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 3.4.2017 12:00

Souhlas; Každá ruční řetězová pila se má držet oběma rukama.

Pokosová pila pak je taková, kdy jednou rukou držíte materiál a druhou rukou ovládáte přítlak kotouče ke stolu.

Stolní cirkulárka pak má to specifikum, že pila stojí sama a dělený materiál se drží oběma rukama.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.12 (?), 18.4.2017 22:34
Jsem zastáncem Hg 257,266 XP mám i starou husky, dělal jsem s tím Hecht myslím 939 a celkem mě to překvapilo a koupím si to ale není to na celodenní řežbu spíš narazovky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika