Stihl MS 251 made in China?



host - 36.152 (?)
26.9.2017 20:26
Kupovat na netu bylo pohodlné a IN.Koupil jsem svoji první stihlku 230-ku na netu "zelenázahrada",přestala mě stačit, tak jsem ji prodal a koupil v kamenném obchodě který se specializoval na obráběcí nástroje větší stihlku 361-ku.Nápis stihl měli na fasádě poměrně velký spolu s dalšíma značkama z obrábění.Až když jsem tam kupoval křoviňák, tak si posteskli, že nemají získáno zastoupení zn.stihl a bohužel jsem to poznal na servisním úkonu na křoviňáku v záruce-nosná trubka byla pootočena a stahovací hliníková objímka držící motor byla přetažena, až praskla a to dvakrát.Tak jsem odlitek koupil za vlastní peníze, křoviňák jsem prodal a koupil ho ve skutečném autorizovaném servisu stihl, kde mimo vikingu a fiskarsu nic jiného nevedli, tam jsem s ním žádné problémy neměl a ikdyž to mám 3xdál, tak se mi to stále vyplácí, ikdyž skončila záruka 2r.,tak mi běží 5-tiletá na zapalování, což by jsem u těch překupníků určitě neměl, když pominu nekvalitní sestavení.Takže nestačí kamenná prodejna s nápisem Stihl 😩.I v autorizované prodejně, ikdyž se drží daných cen, lze dostat mimo kvalitního zázemí "něco navíc"-k pile jsem dostal řetěz, ke křoviňáku vyžínací hlavu, k plotostřihu značkovou kšiltovku.Doporučuji se držet akčních slev pro dané období a se slevou z DMC okolo 10% lze poté počítat.Co se týká značek vyrábějících na různých kontinentech (nebudeme se vázat na jednotlivé státy)tak někdy ty strategie jsou opravdu odlišné-před lety jsem četl větu ve stylu :auto v Americe je bez klimy, automatu a obsahu pod 2.5 neprodejné.Vše vychází z požadavku spotřebitele a výrobce co nejvíc vydělat.Kdysi tu byl odkaz na výrobní závod stihl v Číně, ale dosud platilo, že to vyrábí jen pro tamní a okolní trh, holt vývoj jde dál.Škoda se taky dušovala, že auta vyráběná na východě nebudou určena pro Evropu, ale kdo ví, jednou... Problém v tom nevidím, lepší než sedět v autě za volantem vpravo.Stihl stejně jako Honda jdou sice koupit po netu, ale s vyzvednutím v kamenné prodejně, osobní předání je podmínkou u autorizovaných prodejců.A pokud chci mít zajištěn záruční i pozáruční servis, tak na základě zkušeností to mohu jen doporučit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 84.190 (?), 25.9.2017 19:34

Jojo, špatně čteme i když, tady jsem tomu rozuměl.Ten co ji koupil na netu, se nedá přehlédnout a ani přesvědčit.Na všech stránkách Stihl se o tom píše, že mu to musí prodat osobně.Taky mě zajímaly ty potažené zuby tvrdokovem Duro?.co vydrží řezat 4x déle.Všechno tam mají i s videem.Nevím proč si to hlavní tazatel nepřečte a žádá tady vysvětlení.No, zase kdyby se 2x neptal.tak bych si to nenašel ani já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.111 (?), 26.9.2017 9:22

Video jsem viděl a text jsem četl. Prodavač mi dokonce tvrdil že vydrží ostrý až 12x o čemž pochybuju. Zajímalo mně jestli nemá někdo praktickou zkušenost. Zatím jsem neměl možnost praktického vyzkoušení (až na ty 4 javory jak jsem psal ale to by řezal stejně i nový klasický řetěz). Až seženu klaďák tak napíšu-pokud by to zvládl jeden byla by to paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.246 (?), 25.9.2017 19:35
Podle tvyho se neda koupit stilka na netu plasis zarukou a distribuci a kecas a kecas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.121 (?), 25.9.2017 22:46

jednou jsem videl eshop puvodem ze slovenska kde slo opravdu koupit snad veskeré prislusenstvi od stihlu vcetne pil a jinych vyrobku objednával jsem tam nejaké retezy byla za dobrou cenu a po sleze obchod nefungoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.121 (?), 25.9.2017 22:49

tak slo o euro-shopy dnes zadné veci od stihlu vubec nenabizi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.111 (?), 26.9.2017 13:27

Takže jak někteří radili napsal jsem přímo na zastoupení a tady je vyjádření:

Dotaz

Dobrý den,
koupil jsem si výše uvedenou pilu u autorizovaného prodejce Chlebiš v Hlučíně během předváděcí akce a při dopravě domů jsem si našel nálepku s tímto nápisem. Protože mně to docela zarazilo napsal jsem příspěvek na fórum zahrada.cz (https://www.zahrada.cz/forum/motorove-pily/stihl-ms-251-made-in-china-402741/?stranka_oblast=) kde se docela rozjela dizkuse kde mi nějaký Slovák odepsal že na svých pilách MS 231 a 251 má napsáno Made in Germany.
Tak bych rád věděl z oficiálního zdroje jak se věc má - zda je má pila určená pro náš trh a zda se tedy skutečně vyrábějí a zde prodávají německé a originální čínské (a já jen mám tu smůlu že mám made in CHINA).

Děkuji za vysvětlení (jinak s pilou zatím spokojenost ale vyzkoušená jen krátce - necelá nádrž).

Odpověď

Výroba základních typů motorových pil MS 231 a 251 byla v letních měsících 2017 započata na nové výrobní lince v našem čtvrtém výrobním závodě v čínském Quindagu. V mateřském závodě v německém Waiblingenu – Neustadtu tak byla uvolněna linka pro výrobu nové profesionální pily. Čínský závod je majetkem firmy STIHL, byl vybudován asi před 15-ti lety a od té doby je stále rozšiřován. Vyrábí jak omezený sortiment různých strojů pro Čínu a okolní země, tak běžně známé stroje pro zbytek světa (MS, MSE, FS, RE…). V drtivé většině se jedná o stroje tzv. hobby třídy. Důvod vybudování obrovského výrobního komplexu v Quindagu je prostý -  v Německu ani v USA (Virginie) již nebylo možné rozšířit výrobní kapacity a brazilský výrobní závod (Sao Paulo) je příliš daleko…

Takže závěrem snad volně z Armagedonu (film)  jak tankují palivo na té ruské stanici - Amerika nebo Rusko všechno Čína - holt je asi taková doba že tam přesouvají výrobu všichni. Tím z mé strany končím, napíšu až vyzkouším pořádně řetěz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.246 (?), 26.9.2017 14:49
A prej bez zaruky a prej distribuce chlape kecas mam zaruku mam doklad a mam stihl s napisem china a co ma bejt maj svuj vyrobek jinde vyrobenej nejsou kopirovaci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 26.9.2017 15:26

Dekujeme za sdileni odpovedi, ktera urcite i Vas uklidnila :). Vse je tedy v poradku a muzeme jen doufat, ze kvalita pil nepoklesne. Ale nevidim duvod, proc by zeme, ktera zvladne vyrobit jadernou bombu, ponorku ci vesmirnou lod, nedokazala vyprodukovat i kvalitni pily :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.9.2017 18:25

Tím z mé strany končím, To je dobře. napíšu až vyzkouším pořádně řetěz. Prosím ne, potěšte se sám, tady by to zase vyvolalo flame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.152 (?), 26.9.2017 20:26
Kupovat na netu bylo pohodlné a IN.Koupil jsem svoji první stihlku 230-ku na netu "zelenázahrada",přestala mě stačit, tak jsem ji prodal a koupil v kamenném obchodě který se specializoval na obráběcí nástroje větší stihlku 361-ku.Nápis stihl měli na fasádě poměrně velký spolu s dalšíma značkama z obrábění.Až když jsem tam kupoval křoviňák, tak si posteskli, že nemají získáno zastoupení zn.stihl a bohužel jsem to poznal na servisním úkonu na křoviňáku v záruce-nosná trubka byla pootočena a stahovací hliníková objímka držící motor byla přetažena, až praskla a to dvakrát.Tak jsem odlitek koupil za vlastní peníze, křoviňák jsem prodal a koupil ho ve skutečném autorizovaném servisu stihl, kde mimo vikingu a fiskarsu nic jiného nevedli, tam jsem s ním žádné problémy neměl a ikdyž to mám 3xdál, tak se mi to stále vyplácí, ikdyž skončila záruka 2r.,tak mi běží 5-tiletá na zapalování, což by jsem u těch překupníků určitě neměl, když pominu nekvalitní sestavení.Takže nestačí kamenná prodejna s nápisem Stihl 😩.I v autorizované prodejně, ikdyž se drží daných cen, lze dostat mimo kvalitního zázemí "něco navíc"-k pile jsem dostal řetěz, ke křoviňáku vyžínací hlavu, k plotostřihu značkovou kšiltovku.Doporučuji se držet akčních slev pro dané období a se slevou z DMC okolo 10% lze poté počítat.Co se týká značek vyrábějících na různých kontinentech (nebudeme se vázat na jednotlivé státy)tak někdy ty strategie jsou opravdu odlišné-před lety jsem četl větu ve stylu :auto v Americe je bez klimy, automatu a obsahu pod 2.5 neprodejné.Vše vychází z požadavku spotřebitele a výrobce co nejvíc vydělat.Kdysi tu byl odkaz na výrobní závod stihl v Číně, ale dosud platilo, že to vyrábí jen pro tamní a okolní trh, holt vývoj jde dál.Škoda se taky dušovala, že auta vyráběná na východě nebudou určena pro Evropu, ale kdo ví, jednou... Problém v tom nevidím, lepší než sedět v autě za volantem vpravo.Stihl stejně jako Honda jdou sice koupit po netu, ale s vyzvednutím v kamenné prodejně, osobní předání je podmínkou u autorizovaných prodejců.A pokud chci mít zajištěn záruční i pozáruční servis, tak na základě zkušeností to mohu jen doporučit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika