Předražené pily, benzin vs. elektrika



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
6.6.2008 20:58

Na tu vámi uvedenou blbost mne upozorňovali prodejci ve velkoskladu a také elektrikář, který dělá revize a který jistič zapojoval. Dále mne (bez ironie) varoval, že někteří elektrikáři mají potřebu kritizovat jak laiky tak ostatní elektrikáře, ukazovat, jak daleko sami dočurají a ohánět se služebním věkem. Bral jsem to na lehkou váhu, dokud jsem na vlastní oči neviděl vášnivé a naprosto jalové diskuse elektrikářů mravokárců, píšících tučně či ještě lépe velkými písmeny. Ke shlédnutí na vysemnesmite a tzb-info a nyní i na zahrada.cz Škoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.6.2008 13:54
Pro Josefa: Jistič D můžete dát pouze, pokud na jeho výstupech budou připojena zařízení, která to zvládnou, tzn. pokud je jistič pouze pro dílnu, tak to tolik nevadí. Když ale dojde na zkrat, bude jej Déčko držet déle, což doufám víte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 6.6.2008 16:36

Tak takovou blbost jsem už hezky dlouho nečetl.A to pracuji v oboru 22let.Pokud tomu nerozumíte, tak takové nesmyslné rady neudílejte.Takzvaný motorový jistič při zkratu musí vypnout za stejný čas jako tkzv. světelný!Rozdíl je v konstrukci a funkci pouze takový, že motorový snese krátkodobé přetížení asi o 20% aniž by se vypnul, což stačí pro rozběh motoru.Při opakovaném zapínání a vypínání (rychle za sebou)se ale i tenhle jistič vypne(potom nejde nějaký čas nahodit až schládne bimetal).Tohle může být právě případ motorové pily-častější zapnutí řekněme 3-5x za sebou a jistič vypne.v každém případě doporučuji do obvodu zapojit proudový chránič, je to přece jen ruční nářadí s kterým se pracuje převážně venku a nevíte co vás tam může potkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.188 (?), 6.6.2008 17:02

Bude chránič pracovat i pokud je zásuvka zapojena jen na dva dráty, tj. kolík je propojený s pravou zdířkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.195 (?), 7.6.2008 6:43

Ano chránič bude pracovat, není to sice ideální stav, ale do pily vede stejně pouze fázový a nulový vodič.Zemění se v tomhle případě neuplatňuje, to však neznamená že nemusí být zapojeno.

Pro pana andy.wise- čůrejte si jak daleko chcete, i jak dlouho chcete, ale elektřinu nepřečůráte.To nemusím nijak dokazovat stačí si vyhledat kolik lidí ročně u nás zaplatí sekání zahrady životem!

Elektřina na zahradě je velice nebezpečná věc a žádné zařízení bych venku neprovozoval bez proudového chrániče!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 6.6.2008 20:58

Na tu vámi uvedenou blbost mne upozorňovali prodejci ve velkoskladu a také elektrikář, který dělá revize a který jistič zapojoval. Dále mne (bez ironie) varoval, že někteří elektrikáři mají potřebu kritizovat jak laiky tak ostatní elektrikáře, ukazovat, jak daleko sami dočurají a ohánět se služebním věkem. Bral jsem to na lehkou váhu, dokud jsem na vlastní oči neviděl vášnivé a naprosto jalové diskuse elektrikářů mravokárců, píšících tučně či ještě lépe velkými písmeny. Ke shlédnutí na vysemnesmite a tzb-info a nyní i na zahrada.cz Škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika