Pilu OM nebo HQ?



jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?)
27.7.2010 22:03

Z hlediska motorů jsou HQ vynikající. Ale já se dívám i na jině věci, na prvním místě je u mne otočené řetězové kolo (u husqvaren až u 365,372,575..), dále odfláknutý boční napínák řetězu, díky až moc úzkému tělu pily (které je jistě velmi výhodné) se pila při odložení kácí na bok, ovládání půlplynu a sytiče má HQ oproti Stihlu taky nic moc..Ten primer bych klidně oželel , i když méně zkušeným uživatelům může usnadnit start při delší odstávce,nebo při dojetí nádrže dosucha. No nevím asi Vás stejně nepřesvědčím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 182.202 (?), 14.7.2010 1:06

 To je názor! Dobře jste se rozhodl, že na motorovém nářadí, resp. pile nebudete šetřit. Investice se Vám vyplatí a pila Vám to vrátí, že nebudete jezdit po servisech.Pilu, nebo jiné nářadí nekupujete denně jako housky na krámě. Jsem také vlastníkem nářadí od Stihlu (rosič SR 420,křovinořez FS 450) V této cenové kategorii kol 15000Kč seženete dobrou farmářku. V Husqvarně mívají často akční ceny a za ty samé peníze koupíte opravdu dobré, lehké a silné pily.jako jsou modely H 359,H 353 a ještě můžete i tisícovku ušetřit, podle toho pro jaký typ se rozhodnete. Zaserfujte na netu a uvidíte sám. Navíc k pile dostanete i dárek. Jako např. přilbu, lištu a řetěz, kombikanystr,olej, aj. Obě pily jako lesník a bývalý profík mám. Jenže při výběru těchto typů jsem se cenou neřídil, ale spíše hmotností, výkonem,využitím a zkušenosti těžařů. Měl jsem štěstí, když jsem si pily kupoval, byly v akci. O akci jsem nevěděl. Když jsem pily viděl, jak jsou levné, vzal jsem si je obě. Těch věcí, které jsem dostal, jako dárečky. H 359 mám pro doma a 353 do lesa na prořezávky a jiné lehčí práce v lesnictví. I když která práce v lese je lehká.  Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 14.7.2010 1:24

Zapoměl jsem Vám říct, že oba typy jsou už profipily. O Oleo Macu nebudu nic psát, myslím si že to je zbytečné. Každý máte svůj názor. Vím že to sem nepatří, ale čím čistíte filtr na pile? Jarovou vodou, pracím práškem různnými saponáty, kompresorem,benzínem a já nevím, čím vším. Nedavno mi známý prodejce ve Stihlu poradil dobrý typ na čištění filtru. Nezveřejňoval bych to, kdybych sám nevyzkoušel. Filtr ofoukáte kompresorem, prostříkáte ho, aby byl dostatečně ošetřený čističem brzd. Filtr znovu ofoukáte a filtr je jako nový, suchý,odmaštěný a čistý. Nevím, třeba jsem Vám neřekl nic nového, ale pro mě to nové je.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.173 (?), 17.7.2010 22:29

Děkuji všem za rady, velmi si jich cením.

Roman:...mám podobnou zkušenost s čištěním filtru, akorát já ho meju v benzínu a pak foukám vzduchem.Naučil jsem se skoro všechno foukat vzduchem po použití... sekačku, křoviňák, pilu,Asi mě budete mít za blázna ale po každém použití čehokoliv nejsem línej věnovat třeba hodinu na vyčištění mašiny se kterou jsem dělal.Jinak ještě k tomu odmaštění... mě se velice osvědčil odmaš'tovač od Wurthu, je fakt bomba akorát je krapet dražší ale mám výhodu že se mi občas nějaký podaří vyšetřit v práci.Akorát s ním vzhledem k ceně šetřím.

Jinak jsem si ve volný chvíli prolejzal obchody a okukoval pily... bohužel nemám možnost jako mnozí z vás si pily resp více značek vyzkoušet v provozu po delší dobu (z 10ti minutového řezání když mi někdo tu kterou pilu náhodou půjčí se moc nepozná) a proto se rozhoduju víceméně z vašich rad tady na foru a pak co mám možnost si pilu potěžkat v obchodě a okouknot zpracování atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 18.7.2010 0:55

Určitě blázen nejste, že se pečlivě věnujete svému nářadí. Nářadí máte jako koníčka a práci s čistým a udržovaným nářadím je radost dělat. Svědčí to o Vašem charakteru a přístupu k věcem, dokážete si určitě vážit svých investic. Asi jsme na tom oba stejně. Po občasné práci s nářadím si jej vyfoukám kompresorem a štětečkem přejedu v techn. benzínu. Mimo elektrického nářadí, to ofoukám vzduchem. Ještě denně nečistím pilu, křovinořez,nebo rosič, když s nimi mám jít druhý den dělat do lesa. Za mých patnáct let po absolvování lesnické školy se mi údržby vždy vyplatily. V mot. nářadí, jako lesník nemám malou investici, tak tu chvíli na údržbu si většinou najdu, neříkám vždy, neboť dům a rodina. To je pravda, za pár minut práce nepoznáte, jak je pila dobrá a těžko o ní můžete napsat své ohodnocení. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale po přečtení mnoha článků na celé dizkuzi, jsou tu uživatelé, kteří mají své nářadí (pilu, křovinořez...)vyloženě, jako hoby. Použijí pilu jednou, max. 2x do roka tak, že si pokácí na své zahradě jednu malou uschlou jablůňku. Večer sednou k počítači a vybásní tu svou pilu a práci jako dřevorubci, co přišli z lesa a jejich pila je prostě ta nej a běda, kdo mi napíše protinázor.  Mé příspěvky, názory a zkušenosti jsou z letité lesnické praxe a lidí, co s motorovým nářadím dělají denně.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.172 (?), 27.7.2010 12:52

Tak jsem se nakonec zasekl ve výběru na Stihl MS 270 (možná i MS 250) a HQ 450 (možná i 455 a asi i 353 - ta už je ale profi).Tak nevím... každý tu chválí Stihl, ale já tak nějak tíhnu k té HQ.

Bohužel jsem s žádnou neřezal, jen jsem je měl v ruce v krámě, tak nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.32 (?), 27.7.2010 13:02
Potom zvolte H 353 a máte to vyřešeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 27.7.2010 21:13

Pokud upřednostňujete  (stejně tak jako já) i uživatelský komfort, tak na všechny Husqvarny řad 34X-35X ...  rychle zapomeňte a jděte do té MS270. Doporučuji po vlastních a to velmi bohatých zkušenostech s Husqvarnou. Divím se pane J.S. že zrovna Vy doporučujete tu HQ 353. Já už bych ji nikdy nekoupil, nechápu jak jsem s ní tak dlouho vydržel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 27.7.2010 21:39

Tak se prosím trochu rozepište o Vašich zkušenostech, jen je uvítám.

Jak jsem již psal, nemám možnost porovnat pily v provozu, při řezu, startování atd a proto dám víceméně na rady od Vás tady na foru.

Nikde jsem na 270ce nenašel primer... nemá horší startování?A taky jsem se dočetl že má plastové olejové čerpadlo bez možnosti regulace... není to taky jedno z mínusů?

Jsem z vesnice odkojený zdejšími lesáky, kteří měli všichni HQ, proto když mi nějakou půjčili tak to byla HQ.Tudíž se spíš klaním k této značce.Se Stihlkou jsem řezal asi pouze 2x a nějak moc jsem si jí nevyzkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 27.7.2010 22:03

Z hlediska motorů jsou HQ vynikající. Ale já se dívám i na jině věci, na prvním místě je u mne otočené řetězové kolo (u husqvaren až u 365,372,575..), dále odfláknutý boční napínák řetězu, díky až moc úzkému tělu pily (které je jistě velmi výhodné) se pila při odložení kácí na bok, ovládání půlplynu a sytiče má HQ oproti Stihlu taky nic moc..Ten primer bych klidně oželel , i když méně zkušeným uživatelům může usnadnit start při delší odstávce,nebo při dojetí nádrže dosucha. No nevím asi Vás stejně nepřesvědčím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.38 (?), 27.7.2010 22:26

Mám druhým rokem H353 /předtímH340- ale dostal se k ní loupežník/ a naprostá spokojenost.Nejse profík, ale ročně pořežu a našpalkuji 50 -70prm.Zkoušel jsem i Stihlky, ale nějak mi neseděly v rukách.Neříkám, že jsou špatné, ale zvykl jsem si na HQ a ta mi sedí.Tak jako v motorkách je někdo oranžáda/KTM/ tak já jsem oranžáda v pilách.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika