Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 184.119 (?) 
26.12.2010 12:38

No ja neviem páni, ja s tým nemám takéto problémy ako to tu vy viacerí popisujete. Odliatky nemajú žiadne okuje a nič nikde nedrie, rameno nemá žiadnu vôľú a stupnice sedia tam kde majú. Tak neviem či máme rovnakú gude 2500. Dokonca aj kotúč mám pôvodný a nehádže. Jediné čo som vymenil bola žiarovka. Pôvodná sa vypálila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 118.44 (?), 26.12.2010 12:49

Tak nevím ARB ale možná je to tím na co jsem trošku tˇuknul někdo může mít i profi brusku za 15 000 a řetěz stejně kvalitně nenabrousí.Oproti tomu někomu stačí bruska a třeba i hobby pila, a nadělá s ní více a kvalitnější práci jako s profi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 26.12.2010 14:19

Mám ji rok a bez nejmenších problémů.Mám menší servis na pily a křovináky tak se bruska nezastaví.Ve STIHL servise jí mají taky a říkají 1+!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 26.12.2010 14:42

Ano jistě, i tou mojí shark nabrousím lépe jak pilníkem a celkem to i řeže i když některé super úhly musím vynechat.Nadruhou stranu který zákazník je schopen určit jaký úhel je správný a ještě to doma přeměřuje.Většinou stačí že pila řeže a to je základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 26.12.2010 15:14

Buďte rád, že jste se strefil právě do takovéhoto bezchybného kusu. Já jsem takové štěstí neměl, nebo možná mám přísnější kriteria. Důležité ale je, že Vy bez úprav a já po dříve uvedených úpravách jsme spokojeni.

Ke kotouči. Můj kotouč neházel obvodově, ale měl nerovnoměrnou tloušťku. horší byla nerovnoměrná hustota kotouče, který při orovnávání vytvářel hrby. Spravil to kotouč Tyrolit za 112 Kč.

Mohu Vás ujistit, že máme stejný typ brusky, ale jiné kusy a vzhledem ke značnému rozptylu kvality a přesnosti výroby může být kus od kusu jiné kvality. Důležité je, že tomu odpovídá cena a je možno s jistým malým vynaložením času dosáhnout požadované kvality.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 26.12.2010 15:39

Tento příspěvek byl reakcí na příspěvek ARB.

Obecně to vidím tak, že dobře nabroušený řetěz bude řezat lépe než špatně nabroušený a je jedno zda bruskou, nebo pilníkem. Tady přece šlo o to, že se v případě brusky 2500 jedná o kopii profi brusky Oregon, která umožňuje brousit všechny řetězy dle výrobcem předepsaných parametrů.

Proto jsem se snažil o to, aby i tato kopie vykazovala stejné vlastnosti, jako originál a o své zkušenosti jsem se chtěl podělit s ostatními majiteli této brusky. Zarazily mně však reakce v této diskuzi. Opakuji, cílem nebylo ukázat jaký to je krám, ale že se jedná o dobrou koupi i přes mnou uvedené a odstraněné nedostatky a jak málo stačí námahy, aby se z koupeného kusu stal dokonalý výrobek.

Samozřejmě budou lidé, kterým vyhoví laciná hobby bruska k naostření jejich řetězu a budou spokojeni. Ty také nemusí zajímat, jestli brousí dle předpisu výrobce řetězu.

Pokud se ale jedná o broušení v servisu, mělo by být ctí servisáka brousit dle předpisu výrobce. A to tato bruska bez kompromisu umožní.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 184.119 (?), 26.12.2010 16:18

Ale iste. S tým sa dá iba súhlasiť. Tak isto ako s príspevkom hosťa 118.44

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 1.5.2012 21:55

Dobrý den. Na můj vkus se poněkud dost hřeje motor této brusky. Jeden řetěz a je teplý. Jaká je prosím Vaše zkušenost? Děkuji. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 1.5.2012 22:18

Není to profi bruska, ale čína, tak s tím člověk musí počítat. Podle okolní teploty, velikosti řetězu a rychlosti broušení se to zhruba po 10 minutách zahřeje, což je čas lážo plážo nabroušení jednoho řetězu, stačí šáhnout na hliníkové pouzdro motoru a jak bude rozpálené vypněte ji a nechte vychladit. Plastové brusky se hřejí daleko víc a rychleji, proto se většina při delší zátěži upeče, tato když ji necháte po zahřátí odpočnout by měla vydržet. Jak se vám dostane grif do ruky, stihnete nabrousit do zahřátí i tři řetězy, vyzkoušeno wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.156 (?), 1.5.2012 23:34
Moja skusenost je 10 retazi hned po sebe a motoru sa noc nestalo. Bezne si brusim retaze naraz po 7-8. A hlavne kym bola v zaruke. V navode neni nic o maximalnom brusenu a nehat vychladnut. Brusit s usmevom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika