Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



host - 156.229 (?)
11.4.2013 11:54

Tam snad jsou 3 šrouby, 2 na kraji a jeden uprostřed z druhé strany, tak ten u prostřed dotáhnu a na kraji povolím a vodící plech bude v požadovaném tvaru, nic nebruste. Dole ze spod (dotahovací šroub hlavy) máte korekci opotřebení, kde se vyosí z vertikálního stavu do stavu kolmého k ose kotouče. Nabrousit se to dá i tak, že si povolím šroub co drží plech, který jistí řetěz proti zpětnému posunu, nabrousím jednu stranu, přestavím a nabrousím druhou, ale jedna i druhá strana musí mít stejně dlouhé zuby, s nastavením si můžu dělat co chci, důležitý je jen výsledek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
host - 244.185 (?), 10.4.2013 0:28

tak toto by mě také zajímalo, mám stejný problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 10.4.2013 10:42

Zdravím, utahováním šroubu se zvětšuje odbrus na levých zubech, zmenšuje na pravých a naopak. Ve Vašem případě šroub trochu zašroubujte (1/2 otáčky) a vyzkoušejte. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.185 (?), 11.4.2013 0:48

problém je ten, že víc povolit nejde :(díky, asi to chápu správně.  zítra jdu brousit a zužovat první vodící plech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 11.4.2013 11:54

Tam snad jsou 3 šrouby, 2 na kraji a jeden uprostřed z druhé strany, tak ten u prostřed dotáhnu a na kraji povolím a vodící plech bude v požadovaném tvaru, nic nebruste. Dole ze spod (dotahovací šroub hlavy) máte korekci opotřebení, kde se vyosí z vertikálního stavu do stavu kolmého k ose kotouče. Nabrousit se to dá i tak, že si povolím šroub co drží plech, který jistí řetěz proti zpětnému posunu, nabrousím jednu stranu, přestavím a nabrousím druhou, ale jedna i druhá strana musí mít stejně dlouhé zuby, s nastavením si můžu dělat co chci, důležitý je jen výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 11.4.2013 12:37

Pouze imbusem zezadu. Vodící plechy svorce jsou proto přišroubovány šrouby, které jsou od sebe tak vzdáleny, aby se daly ze zadní strany prohnout imbus šroubem a zepředu upínacím excentrem. Ta kolíbka, na které je umístěn svorec a dá se uvolnit šroubem zespodu slouží k naklopení svorce dle předpisu výrobce řetězu +/- 10°. (typ LP, BP ap.)

Pozn.: Stihl tuhle "vychytávku" nepoužívá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.73 (?), 11.4.2013 15:44
ano, jenže vodící plech(první opřený o stěnu držáku) je příliš tlustý, zabrousit stěnu o kterou se opírá (křivá) a ztenčit. Já jsem ho vzal asi o čtyři desetiny a rozdíl se srovnal na rozdíl tří desetin, tak ještě doladit a bude to ok. Nepovolovat dva krajní šroubky, ty drží vodítko, ale vyměnil jsem podložky za tenčí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 11.4.2013 16:15

ten zadní plech se neopírá o těleso svorce, ale o imbus šroub, kterým ho lze bez problému prohnout. Alespoň tak to bylo myšleno a mě to tak funguje. Jestli jsem to pochopil, tak u vaší brusky bylo potřeba posunout celý řetěz dále, ale nebylo možno toho dosáhnout povolením zadního imbusu, protože zadní plech byl opřený i ve středu o těleso svorce. Proto jste zeslaboval ten zadní plech?

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.85 (?), 11.4.2013 17:04
ano, celej plech byl v ploše i s vyšroubovaným inbusem dosedlý na plochu svorce. Podle mě tyto detaily u této značky neřeší, co kus, to originál, takže tím vychází v podstatě celej svorec mimo osu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.170 (?), 11.4.2013 19:32

Můžete nafotit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 13.4.2013 17:27

Vyšla novinka v podobě Gude Profesional 2501. Moc se mi líbí tato nová vychytávka s brzdou. Kdo se rozhoduje v současnosti jakou brusku koupit, tak tato je momentálně nej wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika