Nová D 6100, rady do začátku



host - 35.242 (?)
24.1.2016 10:43
Jóó táák podle Tvého. Víš nevyznělo z těch úsměv rad, že Jirka má přidávat olej podle Tvého či jiného. Straší ho násobným úsměv opotřebením motoru. Směs s velkým podílem oleje motoru škodí, jelikož přebytečný olej zpomaluje, motor nejede lehko, trpí ložiska a do konstrukčních spár se tlačí nadbytečný olej. Nový motor s velkým podílem oleje v benzínu naopak musíš zabíhat s velkým citem a nepřetěžovat ho. Oleje je v motoru tolik, že se nestačí spálit a drží se v motoru napůl spálený, nestačí se vyplachovat. Doplnil jsem si mezery o návodech. Oleomac 1:50 5-8 litrů záběh a neměnit seřízení karbecu. Nové Husqvarny 1:50 s olejem Husqvarna 1:33 jiný olej v zajíždění motoru nevytáčet na volno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.103 (?), 24.1.2016 1:24

Podle mého bych ti doporučil určitě zauvažovat nad nákupem ochrannné přilby a co se týče zajíždění 1:25 to je asi přehnané, ale i já jsem zastánce první nádržku dát více oleje 1:35 pak už můžeš méně 1:45.  Kvalitní olej nekarbonuje a sichr je sichr při zajíždění se nové části než se ochodí víc třou a zahřívají a přimazání pomáhá. Poměrem 1:50 třeba zajedeš taky, ale např. můj tata díky dodržení návodu a mazání 1:50 hned první den zadřel Oleomac. V návodu nic o zajíždění není, ale stačí toho selského uvažování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.16 (?), 24.1.2016 7:43
Trochu osvěty, jelikož jsi mě oslovil. Libuješ si v Husqvarně, jak čtu vedle, proč néé, že já měl Jonseredy a kdyby neskončil, měl jsem je určitě stále. Jonsered je de fakto Husqvarna. V jejich návodech neuvádějí o víc oleji ani o zajíždění motoru. Můžeš mě opravit všechny návody k posledním pilám jsem nečetl, ty dřívější znám. Přesně jsi trefil selské uvažování. Jenomže sedlák není strojař. Sedlák si nechá poradit na benzínce olej a ani ho nenapadne se mrknout na JASO. V návodu je udělat přesně nachystat 1:50. Není 1:50 jako 1:50 od oka, podle nějakých kalíšků. Já jsem zajížděl a snad ještě budu novou pilu zajíždět podle návodu, který jsem přesně dodržel. Na tom přesně trvám. Tvůj táta promiň mě nezajímá ani jeho pila, jelikož to sem nepatří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 24.1.2016 9:02

Proto píši na začátku postu "podle mého", jak se zachováš ty už je na tobě wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.242 (?), 24.1.2016 10:43
Jóó táák podle Tvého. Víš nevyznělo z těch úsměv rad, že Jirka má přidávat olej podle Tvého či jiného. Straší ho násobným úsměv opotřebením motoru. Směs s velkým podílem oleje motoru škodí, jelikož přebytečný olej zpomaluje, motor nejede lehko, trpí ložiska a do konstrukčních spár se tlačí nadbytečný olej. Nový motor s velkým podílem oleje v benzínu naopak musíš zabíhat s velkým citem a nepřetěžovat ho. Oleje je v motoru tolik, že se nestačí spálit a drží se v motoru napůl spálený, nestačí se vyplachovat. Doplnil jsem si mezery o návodech. Oleomac 1:50 5-8 litrů záběh a neměnit seřízení karbecu. Nové Husqvarny 1:50 s olejem Husqvarna 1:33 jiný olej v zajíždění motoru nevytáčet na volno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.3 (?), 24.1.2016 14:14

No uz jsem pochopil :

Pomer 1:45 je moc oleje, škodí v konstrukcnich sparach, spomaluje, karbonuje, no proste hruuza

Ale

Pomer 1:33 mozna MENE KVALITNIHO oleje od jinyho vyrobce je OK, aj Husqvarna to ma v navodu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.40 (?), 24.1.2016 14:56
Úsměv 1:45 je méně oleje ve směsi 1:33 více oleje ve směsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.134 (?), 25.1.2016 18:28

Ironie xxx.36.40, to byla ironie!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.255 (?), 24.1.2016 18:34

Zdravím, to 35.242 jedna perla za druhou, "ložiska trpí olejem, tlačí se do konstrukčních spár, motor nejede lehko". I při správném poměru doporučovaným výrobcem není zadření motoru vyjímkou. Příčiny mohou být třeba chudší směs, nebo přetáčení motoru vlivem tupého řetězu, zanešená žebra válce, řezání velkých průměrů ve vedrech (manipulace na pilách). Asi takto, jeden výrobce doporučí poměr 1:50 a ostatní nechtějí zůstávat pozadu a tak doporučují také 1:50, přitom všichni dobře vědí, že je to poměr na hraně. Pila, která většinou pracuje v chladnějších měsících roku, tam je to ještě s malou rezervou ale pro vyžínače v letních měsících v komunálním zápřahu je poměr 1:50 již nebezpečný. Nikomu nic nevnucuji ale za mě je 1:50 málo a vždy olej FD. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.40 (?), 24.1.2016 19:30
Taky názor, já se přesně držím návodu. Stando neberu si z Tvého názoru ani jednu myšlenku, jelikož určitě nejsi konstruktér pil. Já bych si být výrobcem pil nepřesným návodem zbytečně komplikoval jméno a záruční opravy, kdybych návodem způsoboval zadření pily. V návodu Husqvarny je přesně připravujte směs i malé nepřesnosti mohou vést k poškození motoru. Úsměv alibistický závěr Stando, já také návod nevnucuji, měl by se dodržovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 24.1.2016 21:24

Huska má bohužel nejkvalitnější olej do benzínu, má na to patent a ostatní se na takovou kvalitu tudíš nedostanou.Pokud na záběh použije tazatel jejich olej stačí poměr 1:33.na prvních pět nádrží, na dalších pět 1:40,to že zajíždíte pilu na poměr daný výrobcem a nezadřela se, je sice hezké, ale neviděl jste nikdo válec, zda je doleštěný, čí dodřený, lajk to nepozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika