Nová D 6100, rady do začátku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 232.120 (?) 
23.1.2016 11:21

Teď jste mě pobavil yes Pila by měla být nastavená na záběh, tak se budu držet poměru 1:50 (budu používat olej dolmar a pilu budu pár nádrží šetřit). Pokud máte někdo jiný jiný názor nebo zkušenosti, tak budu rád, když sem napíšete. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 38.94 (?), 23.1.2016 14:08
S olejem JASO FD máš ještě větší rezervu v mazání a zátěži motoru. Je dobře, že jsi napsal, jaký olej chceš používat. Vznikaly by zbytečné dohady, neboť návod vychází 1:50 z oleje min FC. Já jsem hned s novou 6100 rozporcoval 50 cm dubové souše. Neměl jsem pocit, že bych musel pile odlehčovat, odlehčit jsem si musel já, než vyjedeš nádrž však uvidíš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 23.1.2016 14:19

Přesně to jsem chtěl slyšet! Díky za reakci. Ještě bych se chtěl zeptat, jak máte nastavené olejové čerpadlo? Z výroby by mělo být na polovinu, tak jestli to bude stačit na smrk. Rád bych, ab to vycházelo, že než dojde olej, aby došlo palivo. Ale nádrž na benzín je velká, tak je možný, že olej budu muset dolívat častěji. Jak to máte nastavené vy? 

Šel mi těžce nasadit řetěz, musel jsem nejdřív dát ho na lištu, pak na řetězku a až pak to nastrčit na šrouby a napínák. Ale až bude řetěz "natáhlejší", tak by to mělo jít normálně ne? (lišta a pak řetěz).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.94 (?), 23.1.2016 16:17
Čerpadlo jsem na ty souše dal naplno. Ze začátku je lepší mazat víc, aby se řetěz s lištou zaběhl. Podle dalšího řezání ubrat, přidat. Poznáš podle zubů řetězu musí být kovově lesklé, jak se špiní a šponuje řetěz, maže málo. Řetěz se trošku vytáhne a uvolní. Nádrže vycházejí na plné mazání, na nejmenší mazání zůstane olej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 23.1.2016 16:21

Děkuji za odpověď, mazání dám ze začátku na max a postupně uberu.

Ještě se chci zeptat, jestli uškodím nějak liště, když použiju řetěz namísto původního (686-25) od Dolmaru řetěz Oregon, kde je vyraženo velkým 25 (na části, která leze do lišty) a na u zubu je číslo 25?

A nevíš, za jak dlouho mě bude čekat seřízení pily? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 23.1.2016 16:51

Chtělo by to navštívit (někoho co s pilou dělá),aby Ti vysvětlil základy, či s vypůjčit knihu o motorové pile, takto je to na dlouhé lokte.Jsem z toho úplně nepříčetný, když někdo řeší značku řetězu a né (základy),tedy rozměr, což je dělení a šíře článku, dále pak tvar zubu, hranatý,či ostrý.To, že jsi si koupil pilu ještě nic neznamená, průser je jít na dřevo bez základních zkušeností a vědomostí, co k této práci patří.Mám o Tebe upřímný strach, tahle (potvora) Ti zvládne udělat i díru do hlavy nežli se naděješ.Pro začátečníka (nedoporučuji)!!!

Nechci se Tě nijak dotknout, ale Tvé otázky poukazují na (absolutní) neznalost problematiky v práci s motorovou pilou, takže opravdu ber ten respekt vážně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 23.1.2016 17:16

Přiznávám se, že jsem začátečník. Učit mě bude můj otec, s kterým taky jezdím do lesa. Vše budu samozřejmě řešit s ním a budu dělat všechno s RESPEKTEM k pile. 

Rád bych si udělal i nějaký kurz, ale nemohu najít žádný na Vysočině-Jsem od Jihlavy. Nevíte náhodou o něčem? Díky, Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.83 (?), 23.1.2016 19:02
V pondělí začíná kurs na obsluhu motorové pily teorie, praxe v Jihlavě. Patří k nim Třebíč. Cena kurzu 5.400 kč tak si pozjišťuj kdy začne další kurz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 24.1.2016 12:32

Budu ještě nad tím uvažovat (je to dost peněz). Přilbu se štítem jsem si koupil a budu si zkrátka dávat velký pozor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.94 (?), 23.1.2016 17:12
Řetězy a lišty máš v návodu. Můžeš nasadit 0.325 sestavu a stejně tak 3/8 1.5 mm sestavu a vyměnit prstenec. Seřízení pily Tě vlastně nečeká, jelikož nejsi závodník ani se pilou neživíš, abys udělal za směnu co nejvíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika