Nová D 6100, rady do začátku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 9.255 (?) 
24.1.2016 23:32

Zdravím, pokud se stane, že se povede motor zadřít ještě v době záruky byť s dodrženým poměrem oleje v benzínu, co myslíte, že uhájíte? Nic, vždy je vina na straně zákazníka. Proto raději "přimazat" než si pak něco vyčítat. Konstruktér nejsem ale opravuji je už čtvrté desetiletí. S tím olejem od HQ bych to netvrdil, jsou minimálně stejně kvalitní oleje a za lepší ceny. Standa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 36.58 (?), 25.1.2016 5:54

Stando díky za názor, jelikož by bylo nepochopitelné jeden výrobce má v návodu 1:50 JASO FD a druhý to samé a jeho olej je horší.  Zajížděl jsem na 1:50 670, 2071, 2055 od Jonseredu s olejem Jonsered. Skončil prodejce Jonseredu, přešel jsem na Dolmar. Zajížděl jsem 5000 a 6100 na 1:50 olej Dolmar. Přesně podle návodů a podle prodavačů. Jsi opravář Stando tak víš, že se návody nedodržují. V návodu je, že nebude záruka uznaná. Zákazník nepostupuje podle návodu a chce vinu hodit na výrobce pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 25.1.2016 17:20

Solo má v návodu zajíždění 1:25, Dolmar s úplně tím samým motorem 1:50 takže tvrzení o návodu vám malinko hapruje. Jak je možné, že jeden jak vy říkáte konstruktér doporučí A a druhý B když se jedná o totožné motory???

Já zajížděl 4 hitachi, 6 čínských pil, 4 husqvarny, 2 stihlky, 3 sola, vždy jsem podle rad svého servisáka i vlastních zkušeností se zajížděním na začátku přimazal a nikdy žádný problém. Tata dodožel návod, ale bylo léto a hned první den zadřel. Pak samozřejmě reklamoval a chtěli to hodit na něj, musel složitě dokazovat přes rozbor benzínu a znalce, že to byla vada výrobku no zkrátka neskutečné tahanice a hádky jak říkám dodržel "návod", on ten návod je kolikrát neúplný, můžese ztratit něco v překladu, třeba od japonců jsem dostal návod na jedné A4 abych aspoň věděl jak se výrobek jmenuje a jaký má obsah, tím věškerý návod končil. Návod je orientační brožura nic víc. Ten kdo chce striktně dodržovat návod protoho se tisknou ty imbecilní odstavce o nezavírání dětí do mrazničky a nesušení zvířat v mikrovlnce, normální člověk uvažuje sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 25.1.2016 17:54

Solo (viz. návod k obsluze) doporučuje mazat doporučeným olejem SOLO 2T v poměru 1:50, v případě použití jiného oleje si dává sich na 1:25. To samé má takhle dolmer, ale ten to myslím snižuje jenom na 1:40. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.111 (?), 25.1.2016 18:11

Návod je orientační brožura pro mě, jelikož si z návodu pamatuji důležité informace. Jirka by si měl návod pozorně přečíst a důležité si zapamatovat. Jonsered, Husqvarna, Stihl, Dolmar doporučují stejné podíly oleje v benzínu a stejné postupy pro zajíždění motoru. Tvůj názor se dá použít, jako návod na zadření motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 247.220 (?), 26.1.2016 20:58

Ahoj    Mám taky takovou potvoru. V návodu nemám ani zmínku o udělátku v černým víku a zatím jsem nezjistil jak mazat lištu na roltopu nemá dírku. Jak jste na tom Vy.      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 27.1.2016 13:10

Zdravím, taky jsem to nezjistil, pochybuji, že to mají vymyšlený nějakým mázáním rovnou od řetězu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.118 (?), 27.1.2016 16:09
Lišta bez dírky se nemaže, jelikož se roltop maže od řetězu. Zdarec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.134 (?), 27.1.2016 20:21

Bene, bene - pravdu díš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 247.220 (?), 28.1.2016 18:37

Roltop mazán od řetězu? O tom vážně pochybuji, neb odstředivá síla je odstředivá síla. Pravdě pobobně olej lítá ven a ne na roltop. Ještě jsem měl dotaz na to udělátko pod černým krytem motoru. Kdo to ví nač to je?  Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika