Kterou pilu MS 362 anebo MS 391



host - 253.33 (?)
21.3.2020 11:30

Tak nevím, ale pokud má pila této kategorie problém s (Na pilu beztal hodil 3/8 řetěz, 45cm lištu, zhodil omezováky a pak se vzteká.), není něco v pořádku. Osobně bych si takovou rozhodně nekoupil, pokud se nejedná o vadný kus wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 253.33 (?), 21.3.2020 11:30

Tak nevím, ale pokud má pila této kategorie problém s (Na pilu beztal hodil 3/8 řetěz, 45cm lištu, zhodil omezováky a pak se vzteká.), není něco v pořádku. Osobně bych si takovou rozhodně nekoupil, pokud se nejedná o vadný kus wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 11.12.2015 19:40

Děkuji vám všem, kteří jste se nějakým způsobem vyjádřili a tím mě pomohli v mém rozhodování výběru pily. Abych dále více nejitřil emoce zastánců jiných značek, nebudu raději sdělovat co jsem si vybral. Přeji všem ať to dobře řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 16.12.2015 11:37

Stihl MS 391 - podobné pily: Husqvarna 465, 365, 570, Dolmar 6400, Solo 665.  Z těchto bych doporučil Husqvarnu 365, oproti Stihlce má profi konstrukci, léty prověřenou spolehlivost, větší výkon, mk a otáčky, ale hlavně i menší cenu. Ve výsledku bych ale po všech jmenovaných šáhl raději. MS 391 je takový spolehlivý chvost nabídky v 65ccm.

Stihl MS 362 - podobné pily: Echo CS 620, Dolmar 6100, Husqvarna 555, 560, 562, Oleo-Mac OM 962, Active speed evo 62.62,  tady je situace jiná Stihl 362 je na špici v těsném závěsu za ním je Dolmar 6100,  Echo 620, Husqvarna 555, jenže když přijde na řadu Husqvarna se svou 560, pak sbohem MS362. No a 562XP, je ve své vlastní kategorii úplně jinde, konkurencí bych to nenazval.  

Emoce rozhodně nikomu nejitříte, to je vaše věc co si vyberete, určite dejte vědět co jste si koupil a jak jste spokojen, pomůže to třeba jiným v rozhodování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.95 (?), 17.12.2015 19:45

Takže spravil som si takú malô exkurziu po príspevkoch 140.103

Narazil som aj na toto:

Husqvarna 560
host - xxx.xxx.140.103 (?)
8.12.2013 13:48
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

U nás v servise pokud je závada obtížně diagnostikovatelná a na PC diagnostice což by měla být prvotní věc na této pile při opravě se nic neukáže, vyměňuje servisák díly z jiné pily která šlape. Má 100% úspěšnost opravy a zatím vždy se jednolo o závadu mechanického charakteru.

Alebo aj toto:

Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP
host - xxx.xxx.140.103 (?)
21.9.2013 17:41
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Srandisto smiley Já prodejce rozhodně nejsem, jen nesnáším jak se tady lže a špiní jedna značka na úkor druhé. V rukách profíka dobytka povolí každá sebelepší pila. V rokou laika vydrží jakákoli lepší profipila do smrti, nechápu proč má někdo potřebu pomlouvat značku. Normálního uživatele co si s takovou pilou dělá pro sebe dřevo do kotla nějaká poruchovost nezajímá, zajímá ho jak se s pilou řeže a na to gesto jsem se ozval, Stihl se svou 362 je horší, tak to prostě je.

No neviem ako to vidia iný.Podľa mňa je toto indivídum hnoj.Klame, vymýšľa, ohovára a pľuje na všetko na čom nemoe zarobiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 17.12.2015 21:09

No měl by jste pravdu, když by místo "Má 100% úspěšnost opravy" napsal "me 100% úspěšnost opravy".

Takto mi z větného rozboru vychází, že pán hovoří o servisu, kam si chodí nechat brousit řetěz a případně i servisovat stroj. Je normální, že tam kde dělají broušení řetězu na počkání, servisák často "nahlas přemýšlí" o práci od které jste/jsem ho donutil odskočit. Popisovaný postup je běžný i v autoservisech, kdy než objednají díl nový, ověří to podezření, že jej potřebují tím, že tam dají díl zapůjčený ze auta jiného zákazníka (nebo zapůjčený z vrakoviště). Samozřejmě, že jinému zákazníkovi půjčený díl vrátí a práce spojené s "ověřením" účtují tomu, komu by případná objednávka dílu, který nepotřebují zvýšila náklady na opravu. Mně takto v autoservisu ušetřili několik tisícovek za váhu vzduchu, protože vadný byl konektor na konci kabelu k řídící jednotce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.109 (?), 17.12.2015 21:54

 "...protože vadný byl konektor na konci kabelu k řídící jednotce ",

 ktery vam možna urvali iní mechanici v inom servise, kde ste mali auto naapr. na vymenu oleja, a prekladali riadiacu jednotku z vaseho auta do ineho auta, ktore malo problemy s riadiacou jednotkou...

V autoservisoch nezriedka robia taketo retazove prasárny. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 20.12.2015 16:01

Servisák kam chodím seštelovávat pilu mi zavolal, že má na ponku asi vadné zapalování, jestli bych nebyl tak hodný a nepůjčil mu moji pilu, že si z ní vymontuje zapalovací modul a vyzkouší ho v pile dřevorubce, který mu tam dělá daleko větší kšefty jak já a nemůže čekat na opravu pily, on potřebuje vydělávat, tak jsem dojel s pilou on si co potřeboval vymontoval, vyzkoušel a pak mi to zase vrátil do pily, nevidím na tom nic špatného. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.64 (?), 23.12.2015 23:25

Takže jak bych začal, v roce 2012 jsem koupil pilu Stihl ms 310,stejná konstrukce ms 390 "neohrabaná farma" za rok jsem našpalkoval 70 m3 buku/smrku/javoru někdy i buk s průměrem 90cm.Nikdy jsem s touto pilou neměl problémy i když jsem sní občas dělal tesařinu, odvětvoval a použivál na jiné práce než je určená tak jsem nikdy neměl s váhou problém.Poté nastal problém když jsem začal chodit každý víkend těžit do lesa (manipulace/těžba/probírky) 310 jsem prodal jelikož na toto není určená a dlouhobě by ji to nesvědčilo, letos na podzim jsem koupil ms 362 klasiku bez elektroniky, mám na ní 45cm lištu a jedu jen hranatý řetěz, dělám s ní jak 40 probírky průměrná hmota 0,2m3 tak mejtáky kde je hmota 3+,vibrace nepocituji mám kvalitní rukavice, váha naprosto ideální, výkon neuvěřitelný, když si člověk dokaže nabrousit řetěz tak ta pila se prostě nezastaví.Minulou sobotu namanipulováno 60 m3,filtr čistý nezašpiněný spotřeba krásná na skládce mám nadrž tak na 45 minut v hmotě 2+.Na odvětvování super i když v té 40 dost často přemýšlím o 261 tak i sní to není problém.

Jen doplním po 310 jsem se nechal ukecat na tu slavnou 560 xp, první víkend v lese a letěla na bazoš, naprostej parcha.t, teplý i studený starty, to bylo zlo.Mimořádně se zanášel válec i filtr propouštěl bordel.Když jsem ji pustil do javoru myslím že měl 0,4m3 tak se ji moc nechtělo, Stihl se nezastaví před ničím dub/buk/jasan prostě jede.

Ted mám se 362 narubáno cca 200m3 za dva měsíce (pracuji o víkendech) a nemohu ji vynychválit lišta stále jako nová, Husa by se už dávna roztekla.

Za mě doporučujitu 362yes když se kní bude pán chovat slušně, bude pravidelně brousit a tankovat čerstvý benzín a lít poctivý olej, tak má pilu do konce života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 24.12.2015 0:19

Až na tu pohádku o 560 by se tomu dalo i věřit. 0,4 javor a 3,5KW pile se nechtělo crying Video...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.51 (?), 24.12.2015 8:25
Máte sice 14 jakýchsi pil nebo co ale s 560 jste nikdy nedělal profesionálně tak mlčte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika