Jakou pilu na sruby?



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
6.2.2009 20:20

Každá z těchto pil je ideální na jiné řezání. Lze to kombinovat, ale zatímco 656 bude mít v silném dřevu problémy 6400 bude na slabé dřevo značně předimenzovaná. Hodně záleží na předpokládaném objemu a průměrech řezaného dřeva. Zásadní je u těchto pil rozdíl v kubaturách a tím výkonu i hmotnosti pil. Řezný výkon je díky vysokému kroutícímu momentu - 4,4Nm u 6400 nadprůměrný na danou objemovou kategorii. 656 jej má pro srovnání 3,3 Nm - to jsou důležité hodnoty pro stanovení řezného výkonu pily. Při srovnání výkonů pil - 3,2 a 3,5 kW ten rozdíl takový není, ale to je díky tomu, že nízkoobjemové motory musí vysoký výkon dosahovat vyššími otáčkami, ale právě kroutící moment se více liší. Další srovnání - vibrace má nižší PS6400 - cca 3/5 proti 4/7 m/s, antivibrační systém je podle mého názoru pokrokovější u PS6400 - kvalitní pružiny, ta u válce byla u prvních modelů slabší. Sprotřeba je téměř stejná v gr/kWh - 499 - 656, 500 - 6400. Hmotnost je podstatně lepší u 656 5,3kg proti 6,3 kg u PS6400. Další značný rozdíl je v systému filtrace vzduchu - u PS6400 jednoduchý systém(viz airmaster system), který zaručuje velmi dlouhé pracovní úseky s patentovaným automatickým odsáváním prachu a automatickým čištěním komory vzduchového filtru. Přístup - 2 spony a odjistit filtr. To je proti 2 (předfiltr a hlavní filtr) filtrům značně modernější a hlavně účinnější na delší dobu. Pokud se opravdu rozhodujete mezi těmito modely, tak bych doporučil obě pily vyzkoušet v řezu. Mě výkon PS6400 velmi příjemně překvapil a zrovna to vyšlo, že jsem ji krátce po zakoupení vyzkoušel na 90cm buku, který zůstal ležet u lesního potoka, neboť jej žádná dostupná technika nedokázala vyprostit. Po této akci jsem zjistil, že silnější pilu nepotřebuji.  656 je více podobná charakteristikou např. PS 5000, nebo H357XP, ale není to úplně stejné, PS 5000 má podobný dynamický záběr, jako MS361, což je dáno i podobnou konstrukcí válce. Kdyby převažovalo silnější dřevo, tak jednoznačně PS6400, na slabší dřevo bych osobně volil PS5000, která má proti 656 nižší spotřebu 450gr/kWh, kompenzátor - nemění se delší dobu poměr směsi vlivem znečištění vzduchového filtru, má nižší vibrace - pružiny, stejně jako PS6400 má podobný systém filtrace, sponkový systém horního krytu motor-svíčka-filtr, jednopáčkovou obsluhu funkcí. PS 5000 má nižší hmotnost 5,1kg, ale také nižší výkon - 2,8kW. Kroutící moment je ale téměř stejný 3,2Nm. Ty uvedené rozdíly neznamenají, že hůře hodnocená pila řezat nebude, nebo s ní budete nespokojen, ale jinak by nebylo možné srovnávat. Jak už bylo několikrát uvedeno tyto řady pil vyvinulo Solo ve spolupráci s Dolmarem a po něm je později uvedlo na trh. Je to znatelné zejména na designu, podobných objemech, ale hlavně na tzv. Královské řadě(u Dolmaru PS6400-7900), kde je to jasně zřetelné.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jas - (5) - 220.189 (?), 4.2.2009 22:09, zobrazeno: 7025x

Dobrý den, rád bych si koupil pilu pro každodenní použití při práci na srubech, tzn. mokré jehličnaté dřevo. Poradíte výkon, značku...? Dík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.108 (?), 5.2.2009 17:04

Vzal bych něco nad 3 kw budete dělat denně takže potřebujete něco kvalitního to jest STIHL, DOLMAR,HUSQVARNA vyberte jednu z těchto značek a budete spokojen!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.2 (?), 5.2.2009 19:37

Pánové prosím o radu. Rozhoduji se mezi pilou Dolmar PS 6400 HS a Jonsered CS 2156 kdo má zkušenosti prosím poradte kterou dik David.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 224.154 (?), 5.2.2009 20:52

 Pokial chcete odkorovat tak by som isiel do MS440,to iste ak planujete dlhe dlabacie rezy, pokial len skracovanie a prírezy potom by som bral dolmara, ma vecsi obsah a myslim ze pri obcasnom pouzití je ho problem zodrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.138 (?), 5.2.2009 21:15

ja myslim že pro vas bude idealní napriklad huska 359 vykona pila a na sruby ma idealní vykon i vahu, větší pilu bych si ja nebral kvuli vaze protože u tesariny je pak každy gram na pile poznat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jas - (5) - 220.189 (?), 6.2.2009 12:12

Díky za Vaše příspěvky, hlavně panu J.S. Koupil jsem Dolmarku PS 5000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.2.2009 16:15

Jsem rád, že jste si ještě příspěvek přečetl, než jsem ho smazal. Jak jste se po dotazu opět ozval, tak je jasné, že jste skutečně chtěl poradit. Mám z toho pocit, že úmyslné příspěvky, které způsobí, že se 2 hádají a 3 se směje přibývají. Proto jsem nejen tento smazal, neboť to pro mě ztrácí smysl. Přeji dlouhou spokojenost a nezapomeňte na bezpečnost a základní údržbu - vyplatí se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.2 (?), 6.2.2009 18:53

Dobrý večer mám dotaz na pana J.S. chci si pořídit novou pilu a rozhoduji se mezi Dolmarem PS 6400 hs a Solo 656 poradíte prosím kterou nejlépe. Děkuji za odpověd Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.2.2009 20:20

Každá z těchto pil je ideální na jiné řezání. Lze to kombinovat, ale zatímco 656 bude mít v silném dřevu problémy 6400 bude na slabé dřevo značně předimenzovaná. Hodně záleží na předpokládaném objemu a průměrech řezaného dřeva. Zásadní je u těchto pil rozdíl v kubaturách a tím výkonu i hmotnosti pil. Řezný výkon je díky vysokému kroutícímu momentu - 4,4Nm u 6400 nadprůměrný na danou objemovou kategorii. 656 jej má pro srovnání 3,3 Nm - to jsou důležité hodnoty pro stanovení řezného výkonu pily. Při srovnání výkonů pil - 3,2 a 3,5 kW ten rozdíl takový není, ale to je díky tomu, že nízkoobjemové motory musí vysoký výkon dosahovat vyššími otáčkami, ale právě kroutící moment se více liší. Další srovnání - vibrace má nižší PS6400 - cca 3/5 proti 4/7 m/s, antivibrační systém je podle mého názoru pokrokovější u PS6400 - kvalitní pružiny, ta u válce byla u prvních modelů slabší. Sprotřeba je téměř stejná v gr/kWh - 499 - 656, 500 - 6400. Hmotnost je podstatně lepší u 656 5,3kg proti 6,3 kg u PS6400. Další značný rozdíl je v systému filtrace vzduchu - u PS6400 jednoduchý systém(viz airmaster system), který zaručuje velmi dlouhé pracovní úseky s patentovaným automatickým odsáváním prachu a automatickým čištěním komory vzduchového filtru. Přístup - 2 spony a odjistit filtr. To je proti 2 (předfiltr a hlavní filtr) filtrům značně modernější a hlavně účinnější na delší dobu. Pokud se opravdu rozhodujete mezi těmito modely, tak bych doporučil obě pily vyzkoušet v řezu. Mě výkon PS6400 velmi příjemně překvapil a zrovna to vyšlo, že jsem ji krátce po zakoupení vyzkoušel na 90cm buku, který zůstal ležet u lesního potoka, neboť jej žádná dostupná technika nedokázala vyprostit. Po této akci jsem zjistil, že silnější pilu nepotřebuji.  656 je více podobná charakteristikou např. PS 5000, nebo H357XP, ale není to úplně stejné, PS 5000 má podobný dynamický záběr, jako MS361, což je dáno i podobnou konstrukcí válce. Kdyby převažovalo silnější dřevo, tak jednoznačně PS6400, na slabší dřevo bych osobně volil PS5000, která má proti 656 nižší spotřebu 450gr/kWh, kompenzátor - nemění se delší dobu poměr směsi vlivem znečištění vzduchového filtru, má nižší vibrace - pružiny, stejně jako PS6400 má podobný systém filtrace, sponkový systém horního krytu motor-svíčka-filtr, jednopáčkovou obsluhu funkcí. PS 5000 má nižší hmotnost 5,1kg, ale také nižší výkon - 2,8kW. Kroutící moment je ale téměř stejný 3,2Nm. Ty uvedené rozdíly neznamenají, že hůře hodnocená pila řezat nebude, nebo s ní budete nespokojen, ale jinak by nebylo možné srovnávat. Jak už bylo několikrát uvedeno tyto řady pil vyvinulo Solo ve spolupráci s Dolmarem a po něm je později uvedlo na trh. Je to znatelné zejména na designu, podobných objemech, ale hlavně na tzv. Královské řadě(u Dolmaru PS6400-7900), kde je to jasně zřetelné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.2 (?), 6.2.2009 20:43

Moc děkuji za vyčerpávající odpověd.Myslím, že má u mě vyhráno Dolmar.I servis mám blízko tak asi není co řešit.A vaha 6,3kg pro mne není vubec probém mám 120 kg tak ji snad unesu děkuju a až bude pila doma tak se určitě ozvu s pozdravem J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika