Jakou levnou benzínovou pilu?



host - 220.250 (?)
7.9.2011 9:30

Bez ohledu na kvalitu Hechtu, je zde opět chybnou logikou slučováno: Made in China vs. Designed in China (včetně made). V tom může být a bývá propastný rozdíl.

Zavedená společnost, zpravidla z Evropy/USA, něco navrhne, otestuje, a následně zadá výrobu do Číny.

To není vůbec to samé, jako když čínští inženýři něco obšlehnou (nedejbože vymyslí sami), zprefabrikují, a dají do výroby.

Takže, to, že je něco vyrobeno v Číně, je pouze A, které ale neříká nic o B, tedy kdo a jak dělal design (ne, design není vzhled). A.W.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
sirius1983 - (10) - 37.4 (?), 6.9.2011 19:24, zobrazeno: 72274x
Dobrý den, vybírám benzínovou řetězovou pilu na drobné práce na zahradě, hlavě řezání silnějších větví a občas i nějakého kmene. Pila nebude ve velkém pracovním vytížení, proto bych se rád vlezl do ceny 4 tisíc. V Obi mi doporučili GTM Professional, konkrétně modely GTC 45 (45ccm, 1,8 kW, lišta 45cm) a GTC 50 (50ccm, 2,2kW, lišta 50cm). A dále značku Homelite, konkrétně modely HCS3840A (38ccm, 1,6kW, lišta 40cm) a HCS 4245A (42ccm, 1,7kW, lišta 45cm) V hledání informací jsem narazil na značku Hecht, konkrétně modely 945 a 946T, na které jsem našel pozitivní reference. Mohli byste mi poradit, zda jsou tyto pily Hecht vhodnější volbou než výše uvedené modely GMT a Homelite? Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.123 (?), 6.9.2011 22:54

Jsou. Jsou taky z Číny jako Homelite nebo GTM, ale aspoň se na ně dají sehnat náhradní díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.81 (?), 7.9.2011 0:09
Nechcete si přidat tisícovku a raději koupit Stihl MS 170D? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.36 (?), 7.9.2011 8:36
pokud je to opravdu na občasné použití a nevadí Vám váha, tak bych tisícovku nepřidával a koupil Hecht. před třema rokama jsem si koupil kvůli nedůvěře k Hechtu koupil HQ, ale podle zdejších zkušeností a mých zkušenostech s křovinořezem, bych teď do něj klidně šel. Za ušetřenou tísicovku oproti zmiňované 170D bych si koupil třeba brusku na řetěz nebo dobrý antivibrační rukavice, nebo prostě nějaký příslušenství.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.1 (?), 7.9.2011 8:56

Dobrý den, děkuji za radu. To že je něco vyrobeno v Číně nevypovídá naprosto nic o kvalitě výrobku.

Další tisícovku vzhledem k malému využití pily už přidávat nechci, takže se asi rozhodnu pro nějakou tu Hechtku.

Můžete mi ještě poradit, jestli zvolit modely 945, 946T nebo 950. Cenové rozdíly mezi nimy jsou již zanedbatelné. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.250 (?), 7.9.2011 9:30

Bez ohledu na kvalitu Hechtu, je zde opět chybnou logikou slučováno: Made in China vs. Designed in China (včetně made). V tom může být a bývá propastný rozdíl.

Zavedená společnost, zpravidla z Evropy/USA, něco navrhne, otestuje, a následně zadá výrobu do Číny.

To není vůbec to samé, jako když čínští inženýři něco obšlehnou (nedejbože vymyslí sami), zprefabrikují, a dají do výroby.

Takže, to, že je něco vyrobeno v Číně, je pouze A, které ale neříká nic o B, tedy kdo a jak dělal design (ne, design není vzhled). A.W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.36 (?), 7.9.2011 9:41
z modelů 945, 946T, 950 bych já osobně bral 946T kvůli palivové pumpičce. přece jen tahat stokrát za šňůru než pila naskočí není nic příjemnýho, hlavně pro hoby uživatele. doufám, že se podělíte se zkušenostmi po koupi, je tu hodně neukončených vláken, které tudíž pozbývají svůj význam a dále nikomu nepomůžou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sirius1983 - (10) - 37.4 (?), 7.9.2011 17:04
Koukal jsem na specifikaci těch pil. U 946T je uveden nějaký primer. to je ta palivová pumpička? Zmáčknutím toho primeru se pila nastartuje? Dále u 950 je uveden dekompresor, který má dle popisu překonat kompresi při startování. Jaký je rozdíl mezi dekompresorem a primerem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.219 (?), 7.9.2011 18:13

Primer je ruční palivová pumpička,"mačkáním"čerpá benzín z nádrže přes karburátor zas do nádrže a usnadňuje startování snížením nutných zatáhnutí za startovací šňůru.Používá se běžně na malých pilách.

Dekompresor snižuje kompresi ve válci a tím sílu nutnou k jejímu překonání při startování motoru.

Z osobní zkušenosti musím říct, že pily Hecht 945/950 mají dobrý poměr cena/užitná hodnota a dostupné náhradní díly (fa.Werco) Trochu hůř se ale zabíhají (oproti HQ nebo Stihl) a potřebují cca 2-3x přeseřídit než se usadí a pak už jdou dobře.

Zvažte ještě pilu AMA BG 45.16. je prakticky stejná jako H 945,ale o něco lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sirius1983 - (10) - 37.4 (?), 7.9.2011 19:43
Takže primer snižuje počet nutných zatáhnutí a dekompresor snižuje potřebnou sílu na zatáhnutí? Která z těchto dvou funkcí je lepší. Má tedy vůbec smysl uvažovat nad 945, když nemá ani jedno ani druhé?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika