Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 72.149 (?)
20.11.2013 14:11

Huska doplatila, jak jsem přesvědčený, na to že byla pod Elektroluxem, pak se osamostatnila a nyní je pod MTD. Každá taková změna vždy přinese tlak na ekonomické výsledky a s tím související urychlená řešení. Myslím si i že nevychytaná 560 přišla na trh předčasně. O tom svědčí i vaše informace o tom co všechno musel výobce na pile změnit. Poznámka k těm dřevákům. To v HQ nevědí kdo pily užívá? Že to nejsou housle, ale stroj, se kterým se pracuje v lese a že tam nepracují houslisté, ale dřevaři? Víte a také jste vzpomenul sice nevím proč, že mám MS361. Na Slovensku v mém okolí byly samé HQ a Jonsered. Když jsem šel se psem z procházky, tak na cestě profíci nakládali dřevo a měli MS440. Tak jsem se dal jako z kolegiality s nimi dořeči na otázku jak to, že mají Stihl, když kolem vidím damé HQ a JON. Odpověď : My to máme na práci a ne na chození po servisech. Fakt nekecám. Letos jsem zjistil ře obec koupila pilu a křovinořez-STIHL, další dva sousedé-STIHL MS231. Jen jeden koupil před rokem novou HQ tady nevím co za model, protože léta používal HQ. Na podzim jsem ho potkal se starou HQ345. Zeptal jsem se ho proč nepoužívá novou. Prý je to na h.. pila, teplá nejde nastartovat. To jen tak co vidím kolem sebe. Zkušenosti s děním ve firmách po změně majitele jsou osobní.

FO

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 44.96 (?), 19.11.2013 10:04
Mažou a mažou chlape nelži
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 19.11.2013 11:07

Milane běž si hrát se svojí hobby dolmarkou 350 nebo 4605 a nepruď v diskuzi o modelech které jsi viděl na obrázku. Vyzkoušel jsem jak MS 362, tak MS361 tak Husqvarnu a nikdo netvrdí, že Husky nemají větší poruchovost, jen tvrdím, že 362 je oproti 361 celá dojebaná, v hondbě za malými vibracemi a lehčí pilou ve výsleku dost věcí, které mi teda vadí. To tenké plastové madlo je hnus. Pokud bych si měl vybrat mezi 362 a 361 bral bych starší.

Husky 2014 budou mít 0,325" řeznou soupravu podle toho a podle zesíleného výfuku s podložkou tento nejnovější uprgrade poznáte, potom tam budou jinak stavěné kartery a únik oleje z pod výfuku už nebude hrozit a dostanou i lepší těsnění pod karburátor s vysší tepelnou výdrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.96 (?), 19.11.2013 12:57
Voštěpe držím ti palečky, ať nařežeš co já s hoby dolmarkou. Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.248 (?), 19.11.2013 7:41

mnelo by byt 3 stejne nebo 4 odlisne reklamace pak podle zakoniku vznika narok na vymnenu zbozi nebo vraceni penez, mne by stacila vymnena pry ty novy se uz tolik neserou.vzhledem k tomu ze ta moje je mezi prvnima vyrobenyma tak to bude jeste vesely

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.130 (?), 19.11.2013 11:20

Tak už chápu co znamená když husqvarna říká že pila byla vyvinuta ve spolupráci s profesionály, to se nejdřív vyrobí zmetek a pustí se do světa, no a podle toho jak dřevaři nadávají se to doladˇuje.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.190 (?), 20.11.2013 9:10

To opravdu bude mít nová 560-ka jen 0,325"??? Jestli mi ta 560,co mám teď vydrží přes zimu, chtěl jsem koupit zase novou 560-ku, ale jestli bude jen s 0,325" tak si to ještě rozmyslím. Já bych do MÚ těžby na hmotu 1+ jinou rozteč než 3/8" nechtěl. 0,325" mám na St MS261 a na slabší hmotu je dobrá, v silný je lepší 3/8".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 20.11.2013 11:54

Kdysi tu někdo psal že si jí při koupi nechal rovnou přemontovat z jedné rozteče na druhou. Já vím že řetěz lišta a prstýnek není zdarma-ale třeba to prodejce bude ochoten vyměnit kus za kus...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 20.11.2013 13:14

Prstýnek nechci kecat ale něco kolem 78Kč a lišta se liší taky desetikorunama, při nové pile to musí být rozdíl pár desetikorun cca 100Kč rozdíl ve vysší ceně řetězu, při nové pile bezproblémů vymění. Pokud umíte brousit řetěz a k pile se umíte chovat, pak 3/8 můžete v klidu s rozumnou délkou lišty osadit. Dobytci si tam hodí 45-50cm lištu s 3/8 a pak s tím pracují jak s pajsrem a sekerou, proto Huska vrací 0,325" doplatila na to, že přinesla vytuněnou pilu né dřevařům, ale dřevákům (čest vyjímkám), pak stačí přetěžování a povolí každá pila, choulostivější vysokootáčková samozřejmě dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 20.11.2013 14:11

Huska doplatila, jak jsem přesvědčený, na to že byla pod Elektroluxem, pak se osamostatnila a nyní je pod MTD. Každá taková změna vždy přinese tlak na ekonomické výsledky a s tím související urychlená řešení. Myslím si i že nevychytaná 560 přišla na trh předčasně. O tom svědčí i vaše informace o tom co všechno musel výobce na pile změnit. Poznámka k těm dřevákům. To v HQ nevědí kdo pily užívá? Že to nejsou housle, ale stroj, se kterým se pracuje v lese a že tam nepracují houslisté, ale dřevaři? Víte a také jste vzpomenul sice nevím proč, že mám MS361. Na Slovensku v mém okolí byly samé HQ a Jonsered. Když jsem šel se psem z procházky, tak na cestě profíci nakládali dřevo a měli MS440. Tak jsem se dal jako z kolegiality s nimi dořeči na otázku jak to, že mají Stihl, když kolem vidím damé HQ a JON. Odpověď : My to máme na práci a ne na chození po servisech. Fakt nekecám. Letos jsem zjistil ře obec koupila pilu a křovinořez-STIHL, další dva sousedé-STIHL MS231. Jen jeden koupil před rokem novou HQ tady nevím co za model, protože léta používal HQ. Na podzim jsem ho potkal se starou HQ345. Zeptal jsem se ho proč nepoužívá novou. Prý je to na h.. pila, teplá nejde nastartovat. To jen tak co vidím kolem sebe. Zkušenosti s děním ve firmách po změně majitele jsou osobní.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 20.11.2013 17:03

Viděl jste návod k pile, o které pořád básníte? V návodu k té Vámi vychvalované pile je délka lišty 33-61 cm, resp u 3/8 33-58cm, takže 45-50cm je podle výrobce, co na tuto pilu 560 povoluje a doporučuje! Přecházejí na 0,325, protože na 3/8 ta chatrná konstrukce nemá a rozpadá se při práci. Je to pěkné nízká hmotnost a vysoký výkon, ale výsledkem je, že majitelé 560 nestačí opravovat a místo aby řezali nadávají a čekají na opravy, které jsou několik týdnů. A po opravě přide další a další. J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika