Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 96.247 (?)
16.1.2013 17:39

Dobrý den. Mám zkušenost s oběma pilkami. A je taková, že husqvarnu jsem musel po půl roce vrátit, jelikož samé problémy a opravy byla spíše v servise jak v lese. Stilka 362 je zlatá pila jedno nadstavení a žádny problém jak za studena tak za tepla šlape pořád. Žádné ložiska vysypané na klice, žádne přehříváni atd. Myslím si, že stilka je konstrukčně i kvalitativně úplně jinde než husqvarna. Oni tu 560xp tak chválili, ale 98% lidí co znám a dělá sní v lese tak mělo samé problémy jako já a to hlávně že nestartovalo za teplá a vysypné ložiska na klice cca po 5 měsícich. Moje zkušenost je taková, že husqvarnu bych nechtěl ani zadarmo už není taková jak pře několika roky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 82.249 (?), 26.8.2014 20:33

no nemam ji a ani bych ji nechtel ani zadarmo a neni to obsluha ale spatna konstrukce cele pily vyjeti kliky do strany a nasledne poskozeni pistu valce neni olejem ale konstrukci o vypadavani sroubu vyfuku nema cenu rozebirat ze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.66 (?), 26.8.2014 21:46
Težko se piše mě huska zklamala. 24 let sem mel dřevo nachystany. 3 krat sem v puli práce musel z lesa pryč čekat na pilu. Kopil sem štila nemužu si dovolit byt bez práce husku spravovat nenechám nemam penize.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.92 (?), 26.8.2014 22:05
No vidíte. 3x odejít v půli práce za 24 let, to zas není tak špětné skore pro pilu, ne? :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.66 (?), 26.8.2014 22:12
za rok 3 krat predtim sem mel pilu druhy den nachystano ted sem mel dutku s vystrahou a kopacky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.133 (?), 15.1.2013 15:31

Mám síce / len / model HQ 550 XP ale je to fakt výborná pílayes tak si myslím že HQ 560 XP Vás určite nesklame...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 15.1.2013 17:45

Chtěl bych se vás zeptat na tu 550xp jak je to z vibracemi nebrní vám ruce?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.247 (?), 16.1.2013 17:39

Dobrý den. Mám zkušenost s oběma pilkami. A je taková, že husqvarnu jsem musel po půl roce vrátit, jelikož samé problémy a opravy byla spíše v servise jak v lese. Stilka 362 je zlatá pila jedno nadstavení a žádny problém jak za studena tak za tepla šlape pořád. Žádné ložiska vysypané na klice, žádne přehříváni atd. Myslím si, že stilka je konstrukčně i kvalitativně úplně jinde než husqvarna. Oni tu 560xp tak chválili, ale 98% lidí co znám a dělá sní v lese tak mělo samé problémy jako já a to hlávně že nestartovalo za teplá a vysypné ložiska na klice cca po 5 měsícich. Moje zkušenost je taková, že husqvarnu bych nechtěl ani zadarmo už není taková jak pře několika roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.102 (?), 16.1.2013 20:58

Jednoznačně Stihl 362. Pracuji jako profík a nechal se zlákat na 560-tku. Po půl roce šla pryč. Podle mě je to pila tak do prořezávek. Výkon možná má, ale kvalita pily odpovídá čínské výrobě. Je hezké, že je o půl kila lehčí než Stihlka, jenže ta váha chybý tam, kde je nejvíc potřeba. Teď mám Stihl 362 a max. spokojenost. Žádné vyměňování silentbloků, pružinek na spojce, nebo dolaďování chodu motoru. Jak zde psal kdosi předemnou, že v klidu udělal s huskou 40kubíků, tak se stihlou by jich měl 50. Co znám dřevorubce co dělají v průměru 400 a více kubíků měsíčně, tak mají Stihl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.12 (?), 17.1.2013 8:30
Nešlo by to trochu rozvést? Proč kcalita odpovíd á čínské výrobě? Kde je nejvíc potřeba ta váha co chybí?Jaké dolaďování motoru? To lze? Jak? Proč to bylo potřeba?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.102 (?), 17.1.2013 22:31

Na 560-ce jsem řešil během půl roku tyto závady: výměna řídící jednotky, výměna zapalování, výměna silentbloků 2x, výměna prasklé pružinky na spojce, přetěsnění karburátoru. Na 362-ce za necelý rok co ji mám měním akorát řetězy :-). Stihl je celkově robustnější pila, která snese mnohem, ale mnohem hrubší zacházení. U Husqvarny mě prodejce doporučoval měnit pilu každý rok. U Stihlu mě prodejce řekl, že tři roky vydrží minimálně (bavím se o použití profi). Toto je moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika