Husqvarna H 350 nebo Dolmar PS 500?



host - 176.96 (?)
29.8.2008 22:23

nemam naladu sa natahovat, co je lepsie, nech kazdy pouziva to co ma:

mam tovarensku cirkularku, celorocne je vonku prikryta, nepremiestnuje sa...

nema ziadny bezpecnostny prvok, napriek tomu ani moj dedo, ani moj otec, ani ja zatial sme o prsty neprisli, ano stali sa urazy, poznam ludi, ale vzdy pri tom asistoval alkohol a rychlost, tzv. hura system, bezhlavo cim skor porezat... pravdupovediac nepoznam nikoho, komu by sa stal uraz a bol by triezvy... doteraz sme drevo rezali na stole, teraz nemam s kym rezat, rezem sam pomocou kolisky a je to perfektne, rychle a bezpecne (moj nazor)

co sa tyka ekonomiky, to neriesim, neriesim spotrebu elektriny, ani benzinu, ide mi o to, aby bola praca urobena cim skor a pri skladbe dreva ktoru mam je cirkularka najlepsie riesenie, mam doma motorove pily, keby to bolo pre mna vyhodnejsie, tak pouzivam na rezanie tie, ale nie je... v kazdom dvore je u nas cirkular a motorova pila a kazdy pouziva cirkular, len hrube buky sa rezu motorovou na spaliky (ale buk, dub je u nas rarita, len smrek tu je) a motorovu pouzijem aj ja, lebo mam teraz drevo, ktore sa mi nechce stiepat, teda to prerezem motorovou, ale ani ma nenapadne rezat vsetko retazovou pilou...

ano je problem s brusenim, nabrusenie kotuca stoji 50skk, brusi to znamy, retazovu pilu by som si nabrusil sam...

co sa tyka techniky rezania, tak drevo beriem priamo z metrovice a rezem, uz to rychlejsie nejde, pila naprazdno urcite dlho nejde...

vsetko je vec pohladu, nevidim dovod, preco by som mal chvalit cirkular, ked motorove pily mam, teda viem porovnat a viem povedat co mi vyhovuje viac, ked niekomu inemu vyhovuje retazova pila, nech sa paci...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.8.2008 11:02

Toto se nedá zobecnit a hodně záleží na okolnostech. Když přinesete do jiné opravny Dolmara v době, kdy není moc oprav, tak se cení každá zakázka. Když přijdete v sezóně, tak buď budete čekat déle, nebo budete i odmítnut. Rozhodně je v opravnách běžné, že opravují různé značky, ale prodávají pouze jednu, či několik, které se vzájemně nevylučují. Záruku v průběhu 2 let budete ovšem muset řešit přes značkového prodejce, tu Vám např. v Hq řešit nebudou, to je jasné. Moje zkušenosti s poruchami u Dolmar přístrojů jsou takové, že 99,9% připadá na chyby obsluhy a případně chyby při převzetí pily - dobírkou to zjistíte vůbec až doma. Stane se občas, že něco chybí, nebo je přehozené za díl, který nelze použít(řezná souprava, nářadí, filtr, špatně zacvaknutý ventil). Toto všechno prodejce až na výjimky musí zjistit při prodeji a zákazníkovi ušetří řešení i poškození dílů a nápravu. Stalo se, že mi volal p., že koupil PS4600S a není tam druhý filtr, nebo další - chyběl šroubovák, jak to má řešit. Vždy u prodejce a hned na místě ověřit kompletnost a správnost. Problém je, když obdržíte zboží na dobírku - potom se teprve ukáže serióznost prodejce, neboť chybějící filtr je těžko dokazatelný, že tam byl/nebyl. Takže bych zdůraznil - kontrola kompletnosti, funkčnosti - pokud lze, případně raději požadovat, při dobírce upozornit, aby ověřili, že zásilka je kompletní a např. řezná souprava je celá 0,325 a řetěz má požadovanou délku k dané liště. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 29.8.2008 11:09

To jsou cené informace. Myslím, že už tento týden chce pilu ps500 objednávat. Stejně bych mu nejraději doporučil elektrického dolmara a za ušetřené peníze ať koupí štípačku dřeva. Na Těch pár klád, co mu přivezou až na zahradu je benzínová zbytečná. (těžká, smradlavá, hlučná, náročnější na údržbu, dražší na provoz...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.8.2008 14:29

Toto je už třeba opravdu zvážit. To se tady několikrát porovnávalo. El. pily již nejsou zdaleka tak málo výkonné, jako dříve, ale pořád potřebují el. přípojku - tím je otravný a omezující kabel při práci. Benzínové pily již nejsou tak smradlavé, mají příjemnější zvuk, jsou celkově lépe ovladatelné i utěsněné proti únikům oleje a benzínu. Vůbec spotřeba oleje a benzínu je nesrovnatelná pro dřívějším typům , jak z pohledu vlastního řezu, tak potom - nikde nic neteče. Přesto pořád potřebují benzín, který při manipulaci, rozlévání nevoní, k tomu problémy s jeho skladováním. Benzínová pila má pořád jednu velkou výhodu - univerzálnost. Můžete s ní řezat podle nutnosti i u domu, v lese pouze s ní. El. pila bez elektřiny je překážející předmět, to stejné platí u benzínové pily bez benzínu, ale ten si s sebou můžete vzít tam, kde potřebujete řezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 29.8.2008 19:47

Jen bych rad reagoval na to elektrika versus benzinka. Mate pravdu, benzinka smrdi, nez se zahreje, pak je to v pohode. V zabehu take smrdi vic nez po zabehu (bohatsi smes pro zabeh). Na druhou stranu ja jsem rezal s Narexem 1.8kW a ted mam PS-5000 (2.8kW), clovek by si rekl papirovy rozdil 1kW bude to stacit pro poznani rozdilu? Opak je pravdou, je to nebe a dudy. Chapu, ze rozdil mezi elektrikou u Dolamru a PS-500 je mensi, ale i tak si myslim, ze je benzin vyhodnejsi i z pohledu rezu. Rychleji rezano, rychleji hotovo. Na druhou stranu musim rict, ze na PS-5000 uz bych si nedovolil jit bez ochrany usi/oci a poradnych kalhot (pokud mozno s priotiporezovou ochranou). S narexem jsem rezal v sandalech a v bermudach...

Jo, jeste je to o psychice. Ta benzinka to je fakt stroj. Elektrika je takova, nijaka. Takze pokud je Vas znamy hracicka ci je na strojecky, pak radeji benzin. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 29.8.2008 20:18

To souhlasím - je to o psychice. Motorovka dělá větší kravál a líp řeže, tak se jí jeden bojí víc než elektrické. Ovšem pravda je taková, že nebezpečné jsou obě úplně stejně ;-)

Osobně řežu u baráku elektrikou (Dolmar ES2135A - spokojenost. Řežu na koze, celkově mi to přijde pohodlnější než na cirkuli s kolébkou..). V lese PS 500, taky spokojenost.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.96 (?), 29.8.2008 20:46

Gl pod na icq :) a s tym cirkularom nesuhlasim, cirkular je rychlejsi, pohodlnejsi atd :) je to len zvyk samozrejme, ja mam 5.5 kw motor a neviem si predstavit, aby som rezal drevo na zimu retazovou pilou... a ako to tak sledujem, tak ani v okoli 50km si to nikto nevie predstavit, iny kraj, iny mrav :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.8.2008 21:50

Nechci odbíhat od tématu, ale el. řetězová pila má několik zásadních předností proti cirkulárce - po domácku dělané ani nemluvě. Ten největší rozdíl je v bezpečnosti - zkuste mi uvést jeden bezpečnostní prvek na obyčejné cirkule - nedovedu si žádný vybavit. Porovnejte hlučnost - nesrovnatelné, porovnejte dobu běhu - cirkula se zapne a přestávky mezi řezy běží - ekonomika, porovnejte vlastní přípravu k práci - nebo nutnost rychlého úklidu - např. déšť(pokud neřežeme pod střechou), porovnejte snadnost ostření řetězu a pilového kotouče a nakonec porovnejte univerzálnost - cirkulárka umožňuje nařezat desky a trámky, na to ji hlavně mám, ale el. řetězová pila se dá použít na tesařinu, prořezání stromů, a pod. Rychlost vlastního řezání je závislá na přizpůsobení se tomu, čím řežeme. Na cirkule to jde rychle, ale každý řez je o pohybu rukou poblíž kotouče, el. řetězová pila je pomalejší, pokud řežeme po jednotlivých kusech, ale pokud použijeme kozlík na více kusů naráz, je to rázem jiná práce - vzpřímeně řežeme a více kusů jedním řezem. Cirkulárku nechci zatracovat, ale nevím u nás o nikom, kdo by se pořezal el. pilou, i když určitě takové případy jsou a na poměr el. pil/cirkulí je podstatně více cirkulárek, ale o cirkule lépe nemluvit, někdy dost drastické, prsty, to je to nejmenší zranění. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.96 (?), 29.8.2008 22:23

nemam naladu sa natahovat, co je lepsie, nech kazdy pouziva to co ma:

mam tovarensku cirkularku, celorocne je vonku prikryta, nepremiestnuje sa...

nema ziadny bezpecnostny prvok, napriek tomu ani moj dedo, ani moj otec, ani ja zatial sme o prsty neprisli, ano stali sa urazy, poznam ludi, ale vzdy pri tom asistoval alkohol a rychlost, tzv. hura system, bezhlavo cim skor porezat... pravdupovediac nepoznam nikoho, komu by sa stal uraz a bol by triezvy... doteraz sme drevo rezali na stole, teraz nemam s kym rezat, rezem sam pomocou kolisky a je to perfektne, rychle a bezpecne (moj nazor)

co sa tyka ekonomiky, to neriesim, neriesim spotrebu elektriny, ani benzinu, ide mi o to, aby bola praca urobena cim skor a pri skladbe dreva ktoru mam je cirkularka najlepsie riesenie, mam doma motorove pily, keby to bolo pre mna vyhodnejsie, tak pouzivam na rezanie tie, ale nie je... v kazdom dvore je u nas cirkular a motorova pila a kazdy pouziva cirkular, len hrube buky sa rezu motorovou na spaliky (ale buk, dub je u nas rarita, len smrek tu je) a motorovu pouzijem aj ja, lebo mam teraz drevo, ktore sa mi nechce stiepat, teda to prerezem motorovou, ale ani ma nenapadne rezat vsetko retazovou pilou...

ano je problem s brusenim, nabrusenie kotuca stoji 50skk, brusi to znamy, retazovu pilu by som si nabrusil sam...

co sa tyka techniky rezania, tak drevo beriem priamo z metrovice a rezem, uz to rychlejsie nejde, pila naprazdno urcite dlho nejde...

vsetko je vec pohladu, nevidim dovod, preco by som mal chvalit cirkular, ked motorove pily mam, teda viem porovnat a viem povedat co mi vyhovuje viac, ked niekomu inemu vyhovuje retazova pila, nech sa paci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 29.8.2008 22:24

Zdravím, nevím jak vy 176.96, ale já bych cirkuli nechtěl tahat na zahradu, kde mám složených 20m3 kulatiny. Zvedat 1/2m3, 16 metrů dlouhé klády do kolíbky a posunovat je! Každá pila má své dřevo, stejně jako každá pila má svého zákazníka. Variabilita el. pily je méně omezena, než u cirkule, ekonomicky se to dá rozebrat ještě více. Na elektroměru si odečtěte stav před řezáním cirkulí a po něm a zkuste to se stejným množstvím dřeva el.pilou! To budete koukat, co platíte za cirkuli! Kolikrát máte špalky od cirkule v ruce, než je dáte do kamen? Tak bych mohl pokračovat až do půlnoci. J.S. zde popsal právě ty pohledy, ktré nikdo od vás (a 50km), nebere v potaz. Dříve prodat metrové palivo byl kumšt, dnes když každý rozumný člověk už ví co stojí hodina volného času, začne počítat a vychází mu minimálně el.pila výhodnější! Zdravotní stránka je ještě výhodnější. Známý vtip o pěti pivech je jasným důkazem.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.96 (?), 29.8.2008 22:41

R. B. - xxx.xxx.21.230 (30), 29.8.2008 22:24

stary lesak ako vy iste pozna rozdiel medzi gulatinou a metrovicou (pisem o metrovici), urcite pozormenu oko odbornika neuslo, ze sa mi nechce stiepat drevo a hrube kusy porezem motorovou pilou, samozrejme nikto netaha cirkular na zahradu, ale taham drevo do dvora... neviem preco uvadzate tak extremne priklady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika