Husqvarna 555, 562 XP



host - 100.231 (?)
3.2.2012 15:30

Pane xxx. 1.46,dejte vedět jaký přechod má vaše pila od volnoběhu po vysoké otáčky, jestli plynulý nebo to co jsem popisoval včera.Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 100.231 (?), 3.2.2012 15:30

Pane xxx. 1.46,dejte vedět jaký přechod má vaše pila od volnoběhu po vysoké otáčky, jestli plynulý nebo to co jsem popisoval včera.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 3.2.2012 20:01

Tak tenhle problem nemam pila jde okamzite za plynem.Co pozoruju ze 562 se chova hodne odlisne podle pocasi. Treba ted pri mrazech kolem -10 i kdyz je tepla tak najednou pridam plyn a chcipne, ale udela to tak 3x za sichtu tak to neresim. Je to novinka musime ji dat sancismiley Kdyby jsme se bavili treba o 365tak je nam oboum jasne jestli je to normalni nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.3 (?), 3.2.2012 13:55

V manualu privod je, na pile je ovsem videt jen naznaceny prolis. Servisak mi oznamil, ze privodu netreba, autotune se pry postara, tak nevim. Myslite, ze 562 je vykonnejsi, nez 560? Papirove by mely byt stejne. Ta 560 mi pripada vykonove srovnatelna s 365, i kdyz, jak koukam, spojka je stejna jak u 357, cili i prumer kliky. Proto ten strach o jeji zivotnost v tvrdem dreve. Servisaka to ovsem netrapi, toho bych ukroucenou klikou potesil, neb pravil: "560 jsem jeste nerozebiral, tak bych ji videl i zevnitr" :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.3 (?), 3.2.2012 14:20

Jeste k tomu ostremu retezu. Husqvarna retez byl po chvili prace nahrazen Stihlem. Nereze a nedrzi ostri, anebo uz neumim brousit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 4.2.2012 8:24

ad1) Za to tvrzení servisáka, že netřeba by zasloužil kopnout bolestivě do zadnice. Pokud to neuděláte, pak se nedivte, že vám pila po přidání plynu vzdechá, je to tam proto, aby právě v takových mrazech nedocházelo ke kondenzování a námraze na vzduchovém filtru, navíc to předehřívá karbec, což opět dost pomůže lepšímu chodu. V zimě doporučuji oddělat a přes léto zadělat.

ad2) 560XP a 562XP mají stejný výkon a stejný kroutící moment, Tak jak je možné, že 562 se zdá uživateli 1.46 silnější??? Mají stejný motor, ale u 562XP je těžší závaží no a když si uvědomíte, že výkon motoru je jen při výbuchu a ostatní už tahá setrvačnost, pak je jasné, že ona zmíněná 562XP se bude zdát silnější. Při výbuchu mají ale naprosto stejnou sílu = pokud na 560XP osadíte kratší lištu, na kterou stačí i menší závaží, nemůže být rozdíl a jde pouze o subjektivní hodnocení uživatele 1.46. Mám 560XP s 38cm lištou 0,325 dělení a při řezání dubu, což je s bukem porovnatelné jsem musel dost znatelně tlačit do řezu, aby pila poznala, že něco řeže. HQ357 je jinde (Hupino potvrdí). Pokud na 560XP nebudete nasazovat zbytečně dlouhé lišty, pak má naprosto dostatečný výkon na cokoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 4.2.2012 9:23

Ja si vyzkousel 560 jen chvily tak se mi to mozna jen zdalo. Ja mam na 562 listu 45 s 3/8. Kdyz tu zarazku vytlacim pujde tam pak v pohode zpatky? Jinak neco mimo kdo musi delat v techto mrazech na doporuceni jsem si koupil funkcni pradlo z norske ovci vlny Devold a je to superyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 4.2.2012 10:36

A tak já bych zas neřekl že je uplně jinde.wink 357 bere až v maximáních otáčkách, 560 odspoda a to bych zase řekl, že je tím x torqem. Nevím, nejsem servisák, na pile dělám jen údržbu. Do toho se i po těch letech nepletu. Ve středu jsem ji nechal přehodit na 3,8", ale neměl jsem ji kdy prubnout. Dva dny jsme nešli, to je na chcípnutí v těch mrazech. Ve vyhledávači prodejců jsem si našel novýho servisáka. Tady se asi nesmí psát kvůli reklamě kde to je, ale to je borec jak má být. Už dlouho jsem si takhle nepokecal. Ta moje mě tahala po hodině ven a já se držel pultu.laughNa pile mám vyhřívání tak netuším jak je to s tou přepážkou, nemám tam nic.

PS:Kde se dá zabít norská ovce??laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 4.2.2012 11:16

To 1:46:  ta 562 bude silnější i to píšu, bral jsem to tak, že kdybych na obě hodil 38 lištu a 325, že by tam byl rozdíl neznatelný, s delší lištou a 3/8 to už poznat půjde znatelněji.

S vyhříváním je to samozřejmě jiná, to je jiné kafe, my co vyhřívání nemáme, musíme improvizovat sad jinak ovci zabiješ u stánkařů = "Je to prádlo z norské ovce"??? "Aňo, ňojská chupatá, tši sta" wink laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.3 (?), 4.2.2012 17:40

Ty krouzky na klice nejsou zavazi, ale plastova vycpavka ktera kompenzuje zvetseny objem klikove skrine jez zpusobily pridane kanaly. Spunt zimniho sani opravdu na pile nemam, ale funguje bez problemu, tak me to ani nemrzi :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 4.2.2012 18:45

Str. 34.  špunt tam je. a když ne, tak se dá udělat, na XPG je vyhřívanej karbec, tak to není asi potřeba, ale já elektriku nechtěl, používám rukavice, tak si dělám na zimu dírku wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika