Husqvarna 555, 562 XP



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
16.9.2011 21:39

Jak to vypadá, předčištění vzduchu dotáhli k absolutní dokonalosti! Pokud to tak bude ve všech dalších bodech pro profíky rozhodujících, pak klobouk dolů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 1.46 (?), 15.9.2011 19:31

Omlouvam se ale dejte mi tak tejden, jinak to bude jako v nejake autorecenzi auto je super uz mam najeto 100km. Retez je 3/8 lista 45cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2011 19:50

Neomlouvejte se, to není jak po hobíkovi chtít názor po dvou metrech paliva. Těžím o nějaký ten pátek dýl, ale u dřevaře s praxí 22 let vím že mi řekne to z čeho si obrázek udělám. Jasně že první nadšení se musí rozdýchat a teprve pak je člověk aspoň trošku objektivní, ale... Jsem zvědavý na každou tu otázku třeba i každý den. Taky bych ji rád "testnul", zejména nyní, kdy to tu je hlavně o brukovi a hmota létá od 0,3 až nad 2,5 kubíku. Tady třeba Aspen moc díru do světa neudělal, ale vím že Němci aspoň někde mají předepsané a placené palivo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 16.9.2011 15:15

To jste vyjmenoval co vám na Stihlu chybí a štve vás to tak je to pochopitelné, nakoupené pily od Stihl a teď konkurence vydá novou pilu a vaše těžce vynaložené peníze za sice spolehlivé, ale veterány jsou rázem drasticky znehodnoceny

Z pil co mám doma: HQ 36, HQ 266, HQ 445e, OM 965, Stihl 171 bez emocí a čistým svědomím musím prohlásit, že se mě z mé sbírky zdá Stihlka nejhorší.

Třepe to s člověkem jak profi pila, zvuk to má, jak kdyby někomu trhali nehty, drží se to jak zaplej dvouplotýnkáč a disagne z Baťova skladu.

Jinak ale musím připustit, že jelikož to nemá žádnou výbavu, tak se tam prakticky nemá co rozbít a nerozbilo (jen strhlý závit) což ale není podstatné.

Trojdílná hřídel má svoje výhody, stejně tak HQ zapravovala na uložení ložisek, to vše má blahodárný vliv na kvalitu a spolehlivost.

Air injection bude mít Stihl ve svých pilách až po zaplacení licence HQ, chápu ten smailík zlosti

Už jsem to vaše páčkové extempore četl v diskuzy na HQ 450, psal jste tam o něčem co jste vůbec neviděl a pletl jste si pojmy se staršímy modely.

Páčka na nových pilách je jen jedna! V poloze nahoře plní funkci sytiče, v poloze dole se zháší pila, přičemž sama se přemístí pokaždé do střední polohy, je to praktické, jednoduché, funkční, spolehlivé a nejlepší řešení s jakým se jde u pil setkat, je mi jasné, že by jste to na svých pilách také chtěl.

Radku, pokud tam vidíš páčky dvě, kdo je blíž k pravdě, kdo překrucuje???

Za Jonseredem se nestydím, Stihl od něj opisuje disagne , ale dělá to chytře, aby je nenařkli z plagiátorství, změnili barvu

Radku, nejsem si vědom žádné pomluvy, maximálně zveličení skutečnosti, ale to jen s úmyslem vypíchnutí toho důležitého.

Sytič
Sytič
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 16.9.2011 19:06

dalsi pozitivni poznatek. Po dvou dnech 62 kubiku zadna znamka znecisteni. Jinak dnes jsem navstivil prodejnu husqvarna u nas a uz maji v prodeji prvni kus 560. Cena 24500. Me vysla 562 v Nemecku na 21500.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.9.2011 21:39

Jak to vypadá, předčištění vzduchu dotáhli k absolutní dokonalosti! Pokud to tak bude ve všech dalších bodech pro profíky rozhodujících, pak klobouk dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.72 (?), 17.9.2011 7:56

Nafotím Vám pilu po 10 kubících dřeva a bude rozhodně celkově více zaprášená. Tato vypadá, jako právě vydělaná z krabice, nebo po vyfoukání a očištění. Píšete o těžbě smrku. Po takovém množství dřeva a nikde ani kousek pryskyřice... To platí už o předchozím obr a stavu lišty po 30 kubících, ta by měla vykazovat stopy nečistot nalepených na liště. Více by mě zajímal filtr zespodu na lamelách, ale pokud možno, po práci. Ne nadarmo mají 2 typy filtrů a jejich velikost, podle mě narušující design o něčem svědčí, pokud by předčištění bylo tak účinné. Matice, které zůstanou po povolení v krytu poprvé použil Stihl u MS 261, nevím, jak v Německu, u nás byl v posledních cca 7 letech znatelný přesun od Hq ke Stihlu. Většina upřednostnila spolehlivost a povedenost modelů, což u 4 ale zejména profi u dosud 5 řady modely Hq nenaplňovaly. Ale odliv už začal u 3 řad- zadírání 372, praskání klikovek u spojky, problémech s karburátory a v neposlední řadě u nevhodně otočené spojky resp řetězového kola, plavajících antivibračních systémů, které sice vykazují velmi nízké hodnoty, ale jde o celkovou jistotu při vedení pily. Ne nadarmo všichni vychvalují 365, která je SP a není na konstrukční hranici, má řetězové kolo ven, 3,4kW stačí na většinu profi prací a hmotnost je výborná a tak s ní dokonce řežou delší dobu.  Tyto závady, nebo problémy si dovolí ten, který jim může předejít včasnou výměnou pily, kdo si tak včasnou výměnu pily může dovolit, je ve srovnání s Německem jasné. Čím déle je pila v profi používána, tím se zvyšuje pravděpodobnost závady a narůstají náklady. Je to zřejmé i u automobilů, z Německa se vozila ojetá auta k nám, která u nás byla, skoro jako nová. Ale ten v Německu už dobře věděl, že to nejlepší si z auta vzal a problémy, které mohly být, nebo nemusely být neřešil. Takže proč si nekoupit top ten model, když půjde za rok do světa?? Ale musím na to mít, což nejsem u našich profesionálů tak přesvědčen, i když jsou takoví, kteří na to vydělají a spočítají si, co z toho pro a proti plyne.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 17.9.2011 13:23

Musim reagovat na to ze pila je po 60kubicich cista jako nova. Je to foceno mobilem a i spinave auto je na fotce jako by vyjelo z mycky..Chtel jsem jenom ukazat ze filtr neni zas tak spinavy. Jinak poruchovost u pil neresim. Ja si nechavam pilu max.1,5roku a jde pryc. Za ten rok jsem nemel nikdy zadnou poruchu krome 372 a to bylo na zaruku. Za rok starou 365 jsem dostal protiuctem 400eur takze jsem doplatil 460 eur a mam zase rok pokoj.Ted budu rezat s 562 a uvidim jestli s ni budu spokojen. Kdyz ne tak se za rok vratim k 365.  Delam rocne tak 6000kubiku v zime buky.,takze si myslim nez pak cpat penize do oprav ji prodat. A o starsi pily je zajem.Ono je lepsi pro obcasneho uzivatele starsi profi pila nez nova hobi. Tod muj nazor,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.51 (?), 17.9.2011 13:48
Já jsem m.j. popsal, co vidím a ostatní je v profi běžné, až na to vracení pily, to možná v Německu, jak jste psal o Stihl. Ještě co mě překvapilo, ale spíš po tom, co je běžné u toho, koho pila živí a chce, aby vydržela, že jste ji dal hned od nové zabrat, jako by byla zajetá. Ale asi si to můžete dovolit a jak píšete, tyto okolnosti vlastně neřešíte vzhledem k předpokládané době používání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 17.9.2011 14:18

Ze mam dat pile hned zabrat mi uz rikal prodejce asi v r 1994 u 262. A taky po koupi pily nemuzu dva dny rezat jenom vetve na to nemam cas. Nepatrim k drevorubcum co maji 2 a vice pil. Jo ta Stihl sla tenkrat vratit, protoze to byla predvadecka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.51 (?), 17.9.2011 14:30
Ptám se proto, že něco jiného je to o pile, kterou jste už měl a úplné novince, kterou jste nevyzkoušel. Já z toho záběhu nedělám vědu. Překvapuje mě, že máte jednu pilu a přitom si nemůžete dovolit 2 dny řezat větve resp menší zátěž. V případě nějaké závady ať už v záruce, nebo po ní byste si to dovolit musel resp byste neřezal vůbec, to stejné platí pro nějaké běžné zdravotní problémy, kdy nemůžete podat 100% výkon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika