Husqvarna 555, 562 XP



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
14.9.2011 15:00

Tak to jste to nepochopil. V cca roce 1991/2 jsem se poprvé setkal s první motorovou pilou, která měla odstředivé čištění vzduchu, tehdy to na Jonseredu pojmenovali - *Turbo. Pro představu, tehdy to bylo u motorových pil dost jednotvárné a pily se nelišily tak, jako nyní. Proto to bylo samozřejmě reklamně ošetřené, ale ne jako trik pro blbce, ale jako vysvětlení pro ty, kteří tomu nerozuměli - to není to stejné, neboť blbec není ten, který se zajímá o jiné věci. Princip jsem viděl na videu a také mě to jeden dlouholetý prodejce Jonseredu popisoval, dodnes vidím to jasně modré kolínko vedení vzduchu. Tím se dostávám k vysvětlení výrazu Turbo, jednak to byla velká novinka, jednak vzniká přetlak, který zřejmě autory názvu inspiroval k výrazu Turbo. Zřejmě se mezi ty Vámi uvedené neřadíte, i když se snažíte posuzovat kdo jím je a kdo není. Tak se zamyslete nad svým srovnáním s technologií *intercooler, což je zařízení na zvýšení výkonu stlačeným vzduchem, instalovaném na automobilech a motorovou pilou. V tomto nezbývá než konstatovat, že jste mě zklamal Vy, že vůbec takto uvažujete a někoho označujete blbcem. Jak byste přeložil *AIR INJECTION u Husqvarny? Já  vstřikování vzduchu, takže asi tak. 

---

* při neznalosti hned nevhodně nehodnoťte, ale nejprve získejte informace

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.18 (?), 13.9.2011 20:09
Přesně tak, je to o názoru, k čemu se vyjádřila 'Hq' mě nezajímá, mají svých starostí dost, ať se vyjadřuje někdo k jejich výrobkům. Ostatní je ryze Váš názor na naše podmínky, které nikdy zřejmě nebudou kopírovat jiné země, kde nikdo nenalinkoval, s čím se bude v lese řezat a co se bude prodávat za bony. S tím nemám problém a i tak je situace daleko lepší, než to bylo dříve. Já něco píšu o kupování 20 let staré pily? Já jsem napsal, že po šmejdu je snaha si koupit kvalitu u které je vyzkoušeno, nebo srovnatelný konstrukční předpoklad, že vydrží podobně desítky let. Mmch air injection také potřebuje údržbu zaneseného/zalepeného vedení(mohu doložit a jak se k tomu vedení vzduchu obsluha dostane?...:-) vzduchu a není to jediné řešení předčištění, místo přetlaku to jde odsáváním jemného prachu podtlakem se samočištěním 2 komory, kde je karburátor:-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 132.100 (?), 14.9.2011 10:29

Zdravím, air injection není o přetlaku ale o nasávání vzduchu laicky řečeno " v závětří ventilátoru" a to je právě ta obrovská účinnost, kde pevné částice ventilátor uvede do pohybu a za překážkou nasává vzduch do sání motoru. Zde již mají pevné částice určitou rychlost a jejich setrvačný pohyb už nasávaný vzduch nemá intenzitu změnit. Nasávaným vzduchem se mají šanci dostat k filtru jen nejjemější částečky a to jen při volnoběhu motoru, pří pracovních otáčkách motoru už přichází k filtru skoro 100% čistota vzduchu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.70 (?), 14.9.2011 11:31
Ne nadarmo toto předčištění na první pile J 2036 nazvali Turbo. U lopatek ventilátoru - po vnějším obvodu už je přetlak, stejně tak v celém prostoru kolem, žebra válce, přepážky, kryty, brání vzduchu volně proudit a ventilátor tento prostor mírně přetlakuje. Já jsem si to jednoduše vyzkoušel prachem po demontáži krytu filtru u 365.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 14.9.2011 13:49

To jste mě J.S. tímto vaším textem zklamal. Nebo jsem ho špatně pochopil. To jejich označení TURBO jsem bral jako reklamní tryk pro blbce, co neví co a jak přeplňování motorů turbem funguje. A Vy to zde uvedete jako že ne nadarmo se tomu říká turbo. Co píšete o vzniku mírného přetlaku a díky čemu v tom máte asi pravdu, ale turbo? To už stačí dodělat intercooler a je to komplet. A to nemluvím o tom, že turbo pracuje s již vyčištěným vzduchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.9.2011 15:00

Tak to jste to nepochopil. V cca roce 1991/2 jsem se poprvé setkal s první motorovou pilou, která měla odstředivé čištění vzduchu, tehdy to na Jonseredu pojmenovali - *Turbo. Pro představu, tehdy to bylo u motorových pil dost jednotvárné a pily se nelišily tak, jako nyní. Proto to bylo samozřejmě reklamně ošetřené, ale ne jako trik pro blbce, ale jako vysvětlení pro ty, kteří tomu nerozuměli - to není to stejné, neboť blbec není ten, který se zajímá o jiné věci. Princip jsem viděl na videu a také mě to jeden dlouholetý prodejce Jonseredu popisoval, dodnes vidím to jasně modré kolínko vedení vzduchu. Tím se dostávám k vysvětlení výrazu Turbo, jednak to byla velká novinka, jednak vzniká přetlak, který zřejmě autory názvu inspiroval k výrazu Turbo. Zřejmě se mezi ty Vámi uvedené neřadíte, i když se snažíte posuzovat kdo jím je a kdo není. Tak se zamyslete nad svým srovnáním s technologií *intercooler, což je zařízení na zvýšení výkonu stlačeným vzduchem, instalovaném na automobilech a motorovou pilou. V tomto nezbývá než konstatovat, že jste mě zklamal Vy, že vůbec takto uvažujete a někoho označujete blbcem. Jak byste přeložil *AIR INJECTION u Husqvarny? Já  vstřikování vzduchu, takže asi tak. 

---

* při neznalosti hned nevhodně nehodnoťte, ale nejprve získejte informace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 14.9.2011 16:06

Intercoler jsem s ničím nesrovnával, jen jsem napsal že tam ještě chybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.209 (?), 14.9.2011 16:44
Ano, uznávám, že jste po x letech objevil Ameriku v názvu Turbo u pil. Kdo tomu rozumí, ví o čem to je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 14.9.2011 18:31

Dneska jsem si ji koupil tak zejtra neco napisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.244 (?), 29.12.2011 18:52

intercooler neni zarizeni na zvyseni vykonu ale pouze chladic stlaceneho vzduchu, ktery pomaha ten vykon zvysit prave ochlazenim vzduchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 14.9.2011 14:45

Zdravím, nikdy jsem netvrdil, že zde není mírný přetlak ale ten nemá s funkcí čištění vzduchu žádnou souvislost, snad jen tu, že mírně přetlakovává prostor před filtrem a okolí karburátoru a tím vylučuje nasátí nečistot jinými netěsnostmi do prostoru filtru (okolo bovdenu, seřizovacími otvory, okolo páčky sytiče).  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika