Husqvarna 550xp loziska klikovky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?) 
7.12.2015 8:57

Zdravím, zřejmě jsem se nevyjádřil příliš srozumitelně. U rozměrů ložisek se vždy můžete spolehnout na nulovou toleranci průměrů a šířky. Tolerance radiální a axiální kroužků vůči sobě je na dlouhou diskuzi. Vše je v tabulkách. Pokud nevěříte, vezměte mikrometr a kýbl ložisek a přesvěčte se sám. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 9:35

Je to ale takto: mezní úchylky vnějšího průměru vnějšího kroužku pro jmenovitý průměr 50-80 je +0,004, -0,017, pro přesnější provedení (A, S,SA) je to +0,000, -0,013. Je to ale velmi vysoká přesnost.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 10:49

Ještě k tomu dodám. Ve výrobě vzniká rozptyl skutečných rozměrů, ale většina výrobků bude mít skutečný rozměr blízký jmenovitému, t. j blízko středu tolerančního pásma. Proto při měření skutečného rozměru může vzniknout dojem, že jsou tolerance nulové.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.1 (?), 7.12.2015 14:54

Zdravím, tabulkový rozptyl tolerancí je věc jedna ale skutečnost je jiná. Na čem se dříve brousívalo, tak byly tyto tolerance namístě. Dnešní moderní "mašiny" je ale věc druhá a opravdu lze počítat s "0". Velmi často "usazuji" ložiska a už jsem se odnaučil si je předem přeměřit, protože je to vždy nula, teda pokud se nejedná o staré zásoby. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 15:11

Stando. to jsem chtěl říct v tom doplnění, že skutečný rozměr většiny ložisek bude hodně blízko nuly.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.106 (?), 7.12.2015 18:10

Bez urážky páni, ale to čo tu píšete je trochu mimo reality.Ložiská sú vyrábané v tolerančných poliach podľa noriem.To že pán Standa ich nedokáže odmerať mikrometrom je v poriadku, lebo tolerancie sú v tisícinách.To už ale nejde merať ručne.Ale určite niesú tie tolerancie nulové!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.12.2015 18:35

Tisícinové tolerance, přesněji odchylky se ručně změří například pasametrem s pomocí základních rovnoběžných měrek (džonsonky cheeky). Ono pravdu tu mají vlastně všíchni, akorát jako v Babylónu mluví o témže jinými jazyky, i když je to všchno čeština.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.106 (?), 7.12.2015 18:56

Toto sú tie DŽONSONKY a chcem vidieť ako s nimi budete merať tých 5 až 7 tisícin v dielni na ponku.

A tu si pozrite niečo o ložiskách nech viete o čom to je.

HOWK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.12.2015 19:05

Nepochopil. Ad a) Je tam smajlík, kolego. Přeložím. Kdysi dávno, v učení, byl vyvolán kamarád aby pohovořil o měřidlech. I pravil, že k přesnému měření se používají měrky džonsonky. Rozpoutala se v učebně drobná bouře a já už jsem od té doby základním měrkám rovnoběžným = Johanssonovým měrkám neřekl jinak. Ad b) Když si koupím ty měrky a pasametr, můžu měřit na tisíciny v dílně na ponku (uklizeným). Na půl setiny=5 tisícin v pohodě odhadem mikrometrem. Na ložiska sa pozerať nemusím, vím jak vypadá ložisko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 19:46

Pane opravdu bez urážky. Toleranční pole jsem uvedl pro jeden případ. Protože jsem se kdysi (v době, kdy to u nás ještě nebylo bežné) zabýval statistickým řízením jakosti, v přesném strojírenství jsem pracoval, tak vím, jak probíhá hromadná výroba.  Je snaha vyrábět největší množství výrobků u středu tolerančního pole. Jak jsem uvedl toleranční pole, tak odchylka je max. 0,017, t.j. skoro 0,02mm. Že je více než nula ukáže i mikrometr. Ale k hranici tolerančního pole se dostane malý počet kusů, tak je malá pravděpodobnost, že se na takový kus narazí. Podle mě z toho vyplývá Standova zkušenost.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika