Husqvarna 240e nový model



luukee - (1) - 222.50 (?)
3.3.2009 14:34

Zdravím vespolek, koupil jsem si výše zmiňovanou pilu  Husqvarna 240e někdy před vánocemi 2008. Jsem s ní vcelku spokojen, ale po cca 2 měsících užívání se mi začalo protáčet kolečko pro rychloupínání řetězu bez použití nářadí. Rozebral jsem kryt řetězu a plastové kolečko (NECHÁPU PROČ JE Z PLASTU???), které je zpřevodované na další 2 kolečka (kovová) mělo vymleté zuby. Prodejce v Praze mi říkal, že tento typ pily HQ dodává zase klasicky s 2 šrouby a neměl by být problém s reklamací, což je pro mě zase min. měsíc pryč bez pily. Náhradní kolečko se dá objednat cca za 100 Kč, ale při životnosti tohoto plastu jsou to tak 3 měsíce. Nemá někdo podobnou zkušenost s touto jinak vcelku slušnou pilou?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 50.4 (?), 23.1.2009 10:28

No právě, neprodává, když si vezmete katalog Stihlu tak je to samí přeškrtnutý CZ! To jim nejsme dost dobrý, nebo mají dojem, že nám to prodávají pod cenou? a že je škoda to sem dodávat. 18 let jsem se zabíval prodej zboží jako živnostník, všude jsem narážel na to, že officiální zástupce firmy nabízel rabat 17 -25 %! Bohužel když jsem si to chtěl dovézt sám narazil jsem většinou na to, že mě odkázali na svého obchodního zastupce v české republice a tím na výše zmíněný rabat. Přitom jsem měl možnost porovnat velkoobchodní ceny, jak v americe tak v evropě, a moloobchodní ceny a rabat tam praktici nebyl menší jak 100%! Pokud jsem zepředl rozpravu o této skutečnosti s ňákým maloprodejcem tak mi řekl, že kdyby na tom neměl 100% tak se na to vy... Takže by mne zajímalo kam se ztrácí těch 75% a ještě to je venku levnější!! A ke všemu se sem půlka věcí nevozí, a to se netýká jenom pil.

Ale abych se vrátil k tématu, to mě přijde jako dobré řešení, ale pak se nabízí otázka jak ten řetěz odbrzdím, když pustím pojistku plynu a pila se mi zabrzdí? A pustím vždy plynovou pojistku když mě pila hodí zpětný vrh? Mě samotnému se stalo, že mi pila kopla při odvětvování a plyn jsem pustil, až když jsem viděl, že mám prořízlé kalhoty.

Anonym

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.4 (?), 23.1.2009 10:40

Ještě se doplním, tím odbržděním jsem měl na mysli uvolnění řetězu při broušení řetězu na liště a odzkoušení, že dobře sedí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.1.2009 12:15

Tohle je řešení spíš při vypadnutí z ruky, při broušení se normálně stlačí jednou a posune řetěz druhou rukou, opravdu to je dobré, ale ta obchodní politika mne taky vyhnala z řad ofic prodejců! A netáhne se od Němec, nebo Švédska,  ale od dovozců! No řekněte, nač si komplikovat život rozmanitým sortimentem, když se to může osekat, osvědčení o shodě stojí méně, ND není třeba tolik a zisk, ten je pořád stejný.  A katalog? Ten už nekomentuji léta! Smart holder vymyslel Stihl a kdo ho začal dovážet? No Stihl to rozhodně nebyl! Smůla je, že u nás si takové věci dělá spíš ten co má prázdné konto a banka mu nepůjčí, Italové se chytnou lecčeho a pak to sypou jak Číňani! Tady se spíš zámečník vrtá do pil a křovinořezů, než by začal něco takového vyrábět a prodávat! Tradiční česká šikovnost končí u vlastních vrat a nebo max. v Loskutákovi!

A obchodní marže? I v Holandsku se začíná na 40 % a to je na živobití docela slušné, tady kdo má 20 % už je "velký" prodejce! Proto se většina prodejců nechce zdržovat zdlouhavou opravou starých strojů a tlačí nové. Jenže a dnes obvzlášť, kdo má na nové? Pár lidí, ostatní kupují starší, drží při životě veterány bez brzd a podobně!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luukee - (1) - 222.50 (?), 3.3.2009 14:34

Zdravím vespolek, koupil jsem si výše zmiňovanou pilu  Husqvarna 240e někdy před vánocemi 2008. Jsem s ní vcelku spokojen, ale po cca 2 měsících užívání se mi začalo protáčet kolečko pro rychloupínání řetězu bez použití nářadí. Rozebral jsem kryt řetězu a plastové kolečko (NECHÁPU PROČ JE Z PLASTU???), které je zpřevodované na další 2 kolečka (kovová) mělo vymleté zuby. Prodejce v Praze mi říkal, že tento typ pily HQ dodává zase klasicky s 2 šrouby a neměl by být problém s reklamací, což je pro mě zase min. měsíc pryč bez pily. Náhradní kolečko se dá objednat cca za 100 Kč, ale při životnosti tohoto plastu jsou to tak 3 měsíce. Nemá někdo podobnou zkušenost s touto jinak vcelku slušnou pilou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 11.3.2009 8:44

Mám velmi špatnou zkušenost se sevisem H a tak jsem to vyřešil po velkém dilematu radši koupí podobné třídy MS230 - kvalita a servis na úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 11.3.2009 9:33

Tie katalogy sú skutočne niekedy hrozné. Jedná sa častokrát o "strojové" preklady - teda bez rozmýšľania a voľby správneho výrazu v češtine alebo slovenčine. Aj na oficiálnych stránkach sú ukážkové príklady veľmi slabej odbornosti predajcov (nie je myslené v zmysle obchodnej odbornosti). Samozrejme podložím tvrdenie aj nejakým screenom, tentoraz Husqvarna ponúka "guľaté pilníky". Ako žiakom v prvom ročníku strojárskeho učilišťa nám majster vtĺkal do hlavy, že "guľatý" pilník je napríklad pilník na valcovej stopke ktorý sa dá upnúť do vŕtačky. Keď má pilník tvar gule, prečo nie. Avšak do varu ho priviedlo takéto pomenovnie v prípade valcového pilníka, alebo tiež pilníka kruhového prierezu. Ak tu niekto použil výraz "guľatý"... U Husqvarny je takéto tvrdenie celkom bežné, tak ako je napríklad kryt motora krytom valca a mnohé iné "drobnosti". Mimochodom, význam takýchto stránok (Zahrada.cz) je výrazný, pretože už došlo k úprave niektorých textov na stránkach oficiálnych predajcov. Solo už má správne uvedené prvenstvo priameho pohonu v Európe (a nie na svete), Test číslo 41 o motorových pílach relácie Testmagazín na STV (videoarchív) je už vymazaný, a verím že aj na základe tu uskutočnených diskusií. Teší ma tu objektívna kritika s reálnymi výsledkami.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 88.166 (?), 15.12.2012 13:17

Najdite si moje prispevky a rozhodnite sa :-)  Ja Gude KS 400B mam a uz by som asi siel do znackovej pily. NIe rpeto, lebo by Gude nerezala a na svoju cenu by bola uplny sunt, ale pred prvym nastartovanim potrebuje vlastne generalku :-D a az potom to bude dobra pila. Skratka CINA :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.161 (?), 31.3.2009 23:51

Jestli chceš kvalitu, tak věř světové špičce Husqvarna ale pokud máš pochybnosti ve výrobce špičkových pil, tak si zajdi si do supermarketu a raději si pilu kup tam. rchfm@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.101 (?), 27.3.2009 14:08

HQ, Jonsered se radi mezi mezi 3-4 pricku kvality.  navic se tyto pily dostali do velkych obchodnich center to uz znaci o nekvalite kterou zacala vyrabet Brazilie. Pilu, ktera je jednickou na trhu je Stihl.Je kvalitnejsi ma 5 let zaruku na zapalovani 20 let skladuji nahradni dily a servis na pockani.Nechci nic hanit ale jsem mechanikem znacky stihl a tech HQ co za mesic nam sem prijde na opravu je vice jak 6 a to jsou rok stare pily.Mozna otazka proc opravujeme znacku HQ?protoze na pilach Stihl se neni skoro co spravovat a lide chodi tam kde je dobry servis a kde jsou nahradni dily skladem i kdyz HQ nezastupujeme. Proto rikam priplatte za kvalitu a mate to bez starosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.27 (?), 29.3.2009 15:32

tak jest

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika