Elektrická stihlka pre ženu



HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?)
22.1.2009 9:23
já bych doporučil spíš MSE 160C-BQ, důvodem je vyšší výkon motoru, jinak je ta pila stejná (v čr je dražší o 500kč), první pila s elektronikou je až MSE 200C-BQ ale ta už je cenově někde jinde. Poruchovost je minimální (v podstatě stejné jako u Radka, navíc ještě občas vypínač - ten ale u lidí co jsou z benzinových pil zvyklí přidávat a ubírat při řezání plyn), ale jak píše Radek je velmi důležité nasazovat do řezu pilu už roztočenou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.1.2009 18:30, zobrazeno: 26918x

Hľadam vhodnú elektrickú pílu pre zákazníčku, ktorej ročne priveziem 12PRM dreva (breza, dub, buk, hrab) na kúrenie. Keďže s ňou bude pracovať žena, má mať potencionálny model nízku váhu, jednoduché napínanie reťaze, minimálne nároky na údržbu a spoľahlivý chod. Keďže som fanúšik Stihl  na uvedené požiadavky som predbežne vybral základný model MSE 140 C-BQ s 1,4kW motorom s 30cm lištou a s rýchlonapínaním reťaze. Predpokladám že v tejto kategórii nebude mať motor celovlnnú elektroniku rozbehu motora. To však nie je podmienka. Cena je tiež pomerne znesiteľná - 265 eur.  Poprosil by som krátke referencie od prípadných majiteľov tohto modelu, alebo od niekoho kto túto pilku už má otestovanú. Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 21.1.2009 22:37

zde porovnání jednotlivých typů

sice elektrickou nevlastním, ale se značkou Stihl mám jen ty nejlepší zkušenosti (svoji nejstarší pilu Stihl 023 používám již 17 let a pořád šlape), proto se domnívám, že by se mělo jednat o dobrou investici

pokud ale někdo pilu má a napíše krátkou recenzi, rád si počtu, často řežu v uzavřeném prostoru a o koupi elektrické pilky již delší čas uvažuji (nechci rušit sousedy, když bych řezal venku na zahradě a v garáži mám zase po chvilce poměrně nedýchatelno i při otevřených vratech...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2009 23:18

Elektrické pily STIHL v celé prodávané škále, jsou špičkou.  MSE 140 C-BQ je model určený pro domácí použití, ale užívají je i tesaři a sochaři. Beznářaďové napínání řetězu je velice dobré i z pohledu obsluhy, neboť tento nikdy nepřešponujete, jedno upozornění, při prvním čištění a otáčení lišty, nezapomeňte odstranit šroubek, kterým je mechanizmus připevněn k liště, příště tak nezapomenete lištu automaticky otočit! U těchto pil mám nejvíce oprav na výměně přívodního kabelu! Jinak pouze pohonný převod, ale to většinou vlivem obsluhy, která neví, že el. pily se musí dávat do řezu roztočené! Sám jsem si ověřil, že trochu hendikepem je motor do strany, nikoli v ose, neboť při delší práci je jeho váha dost nápor na levé zápěstí. El. pily s motorem v ose vyrábí HQ a Dolmar, kde Dolmar je absolutní špičkou!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 21.1.2009 23:35

díky

pamatuju se, že stihl vyráběl dva druhy elektrických pil - jedna měla motor v ose, druhá pak kolmo

proč sešlo z výroby prvně jmenovaného netuším, ale asi to mělo svoje důvody

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2009 23:48

Jane, to byla E 15 a motor vážil neuvěřitelně, pila vypadala jak přdělaná vrtačka a tak asi STIHL od toho ustoupil. Hlavně tam bylo moc železa! Není to tak dávno, tuším v loni jsem jednu likvidoval. Mazání řetězu bylo ve víku  řetězky.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 22.1.2009 0:21

díky Radku

tuto pilu jsem viděl pouze na obrázku, tenkrát nás na učilišti navštívil prodejce Stihlu a tvrdil, jak revoluční tohle uložení je

ne každý jejich výrobek musí být nutně povedený, no ukončení výroby znamená, že si nechtějí kazit značku a i to je pro mne důkazem o kvalitě jejich výrobků

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?), 22.1.2009 9:23
já bych doporučil spíš MSE 160C-BQ, důvodem je vyšší výkon motoru, jinak je ta pila stejná (v čr je dražší o 500kč), první pila s elektronikou je až MSE 200C-BQ ale ta už je cenově někde jinde. Poruchovost je minimální (v podstatě stejné jako u Radka, navíc ještě občas vypínač - ten ale u lidí co jsou z benzinových pil zvyklí přidávat a ubírat při řezání plyn), ale jak píše Radek je velmi důležité nasazovat do řezu pilu už roztočenou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 22.1.2009 10:59

Koukněte i na Dolmar/ Makitu, ES21xx - 2 kW, motor vo ose (motor je blbovzdorný ;-) - kvalitní ochrana proti přetížení, rychlonapínání, celkově kvalitní provedení. S lištou 30cm je za 4 kKč, takže poměr výkon - cena je rozhodně lepší než u Stihlu...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 22.1.2009 13:50

Myslím, že zadavatel tématu myslí pod pojmen stihlka řetězovou pilu jakékoli firmy obecně, ne STIHL, podobně, jako jsme kdysi každé terénní auto nazývali džípem (nikoli jen JEEP).
   Pro nenáročného uživatele kolem domu na palivo se mi zdá pila s motorem napříč konstrukčně jednodušší a bude asi i levnější. Pokud se s pilou prodírá třeba větvemi, ocení užší provedení s motorem podél. Nejsem ale odborník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.115 (?), 22.1.2009 14:26
já si myslím že, naopak zvolil výstižný název, který potom zdůvodnil i v textu pod ním, a hlavně se ptá na praktické zkušenosti s výběrem. To že se objeví příspěvky nabízející něco jiného už je takový folklór (nespočet příspěvků v jiných tématech, variace na: "vybral jsem si pilu a váhám mezi x nebo y prosím o zkušenosti - kupte radši a, b nebo c to budete mít lepší", čímž nechci říct že by výrobky abc byly horší nebo lepší, ale z nějakého důvodu tazatel už svůj okruh zúžil). pana ARB nepodezírám, že by neměl v konstrukcích a značkách přehled HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika