el. pila Narex vs Dolmar



host - 34.103 (?) 
26.3.2009 10:36, zobrazeno: 6459x

Dobrý den, chci si koupit el pilu, zatím žádné zkušenosti s el. pilou nemám. Pila by byla na přípravu většího množství palivového dřeva, různých průměrů, tvrdé, měkké... (na větší průměry mám benzínovou). Důvod použití el. pily je hluk - řežu v centru města:)

Mám 2 tipy. Dolmar ES 2140A (2000W)a Narex EPR 35-24 (2400W). Po přečtení příspěvků zde by mně pan J.S. určitě doporučil Dolmar, a to z důvodu motoru v ose.

Když pominu tuto výhodu u Dolmaru, tak u Narexu mě láka vyšší výkon. Nebude pro mě lepší právě Narex kvůli výkonu, když řežu více dřeva? Co se týká bolavého zápěstí, tak řežu asi 10minut, pak dřevo rovnám a znova musím umístit na kozu, tak si myslím, že to zápěstí by nemuselo tolik trpět kvůli motoru mimo osu.Ceny obou pil jsou zhruba stejné.

Děkuji všem za odpověď a určitě mě budou zajímat i praktické zkušenosti, hlavně u Narexu.David Č.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 26.3.2009 14:00

NArex není špatný, dolmar je v danné oblasti zavedený profesionál.

Osobně mám předchozí typ narexky - udělala hodně práce, je fakt, že pracujete -li s ní déle vyosení   cítíte. Na druhou stranu - osobně mne nejvíc trápilo občasné ucpávání olejového čerpadla - čištění bylo na sebevraždu a nutnost vzít do rukou nářadí při napínání řetězu (což ale mají obě zmíněné pily vyřešené)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.178 (?), 26.3.2009 14:03

Druhym rokem mam Narex a supr! Řežu s ním akátové dřevo, i průměry přes 35 cm a zatim bez problému (Narezano cca 20 kubíků na špalíky). Chce si to akorád hlídat ostrost řetězu jinak je to trápení obsluhy i stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 26.3.2009 17:18

Já mám dolmar ES2135 a řežu taky hlavně na koze, výkon je podle mě naprosto dostatečný a myslím že motor kolmo k ose pily by zavazel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.250 (?), 26.3.2009 21:21

S Narex - kou jsem během 8 hod nařezal na metrové délky "kladovku" 17 plm tvrdého dřeva, dub, buk, habr o průměrech do 40 cm. Naprosto bez problému, výkon je perfektní. Pilu používám několik let, motor kolmo k ose není problém. Stejně musíte řezání vždy na chvíli přerušit, uklidit si pod nohama, srovnat dříví, dolít olej a pod.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.142 (?), 27.3.2009 8:30

Díky všem za odpovědi, obě pily jsou určitě kvalitní, ale nakonec jsem se rozhodl pro Narex. Co se týká motoru kolmo k ose, mám podobný názor jako AB, ale porovnávat nemohu. Díky David Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika