Echo CS-310 vs Hecht 951



host - 25.173 (?)
11.5.2019 21:02

Nakonec jsem se rozhodl pro Echo z druhé ruky za krásné 2,5 tisíce.

Dnes poprvé vyzkoušena. Řeže krásně, je lehoučká takže z ní nebolí moc ruce ani záda, na práci co potřebuju má výkonu naprosto dostatečně.

Takže zatím velká spokojenost yes

první řezání
první řezání
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 79.38 (?), 22.4.2019 23:43, zobrazeno: 7591x

Zdravím,
uvažuji o koupi pily na občasné řezání dřeva, pokácení menších stromů okolo chaty, apod. Řádově max několik použití za rok. Mentální hranice ceny je pro mne 5000, víc už bych si pro takové využití nedokázal sám sobě obhájit.

Podle tohoto popisu by mi měla vyhovovat nějaká lepší farm pila od Hechtu, např. Hecht 951. Jenže se mi nechce řešit problémy typu úniky oleje, povolené šrouby, každoroční seřizování karburátoru apod. které jsem tu dostkrát četl.

Chtěl bych, aby pila byla spolehlivá a vydržela dlouho. Minimálně 10 let.

Koukal jsem po nejlevnějších pilách věhlasných značek a zalíbila se mi Echo CS-310ES. Věřím, že takováhle pila nebude mít se spolehlivostí žádné problémy, trochu se ale bojím výkonu. Přecejen má pouze 1,5 koně, cože je poloviční výkon Hechtky.

Takže otázka na vás: co byste vybrali? silnější, ale potenciálně problematickou hechtku nebo slabší ale spolehlivé echo? 

Máte případně někdo přímo s Echo CS-310 zkušenosti?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 23.4.2019 21:15

Na několik příležitostných použití za rok stačí cokoliv, i tou nejslabší pilou to nakonec uříznete. Pokud je pro vás povolený šroubek problém, tak je volba jasná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.173 (?), 11.5.2019 21:02

Nakonec jsem se rozhodl pro Echo z druhé ruky za krásné 2,5 tisíce.

Dnes poprvé vyzkoušena. Řeže krásně, je lehoučká takže z ní nebolí moc ruce ani záda, na práci co potřebuju má výkonu naprosto dostatečně.

Takže zatím velká spokojenost yes

první řezání
první řezání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.168 (?), 9.4.2020 21:27

Recenze Echa po roce používání:

Dvě slova - naprostá spokojenost. Na běžné práce zahradní a chalupářské práce je pila opravdu výborná. Lehoučká, spolehlivá.

Neteče z ní žádný olej, startuje i v teplotách okolo nuly bez zaškobrtnutí.

Velmi lehce a přesně se nastavuje napnutí řetězu a zůstavá stále stejné, nepovoluje se. Řetěz se nepřepíná, při utáhnutí šroubů, jako to dělají jiné pily. Snadno se čistí, má velmi dobře vymyšlený systém sundání lišty a řetězu (narozdíl třeba od toho Hechtu).

Na řezání opravdu tlustých kmenů (jako těch na fotce) je Echo opravdu trochu slabá, člověk si musí chvíli počkat než se prořeže. Na každodení kácení smrků v lese to tedy opravdu vhodná pila není :)

Měl jsem dnes vedle sebe položené Hecht 51 a mojí Echo CS310ES. Cenově skoro to samé. Zpracování úplně jinde. Echo je od pohledu profi pila.
Hecht má od pohledu čínské zpracování. Navíc polovina pily je mastná od oleje, pod pilou louže.
Váha úplně jinde, Echo 4 Kg, Hecht 6 Kg, to už sakra poznáte.

rozrezani smrku
rozrezani smrku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.17 (?), 24.4.2019 4:14

Za tuhle cenu echa si přidejte pár kaček a kupte stihl Ms 181 budete mít klid a slušnou pilku co vám vydrží těch 10 let při dobré péči Pak ji klidně za polovinu prodáte stihl prodejce a servis máte skoro na každým rohu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ladik1 - (10) - 67.249 (?), 24.4.2019 6:19

Dobrý den.  Mohu potvrdit Ms181 dobrá pila. Koupil jsem ji na inzerát, starší a už pořezala hodně dřeva naprosto bez závad. Jen brousím řetězy a jednou jsem vyměnil řetězku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.248 (?), 24.4.2019 17:20

Nevznikne časem problém, když má pila jen jednu utahovací matku místou dvou? 

Jinak souhlas, že prodejní a servisní síť Stihlu je někde jinde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.130 (?), 26.4.2019 15:41

Já jsem před několika měsíci koupil Stihl MS 180. Má dvě matky, je o něco lehčí a rozdíl výkonu nepatrný. Má řetěz 3/8 - 1.1 takže malý prořez a díky tomu řeže dostatečně rychle. Jsem s ní sokojenej. Dá se objednat na Eshopech za 5800 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.17 (?), 26.4.2019 21:16

JJ ms 180 je nyní v akci pokud se nepletu

Mýtus jedna matka nebo dvě na takýchto pilách to nehraje velký význam Pokud se nekomu urve šteft je to o přístupu a dotahování na krev Na těhlech pilách nepoužíváte lišty metr dlouhý ale okolo 30 až 40 cm

 Napnutí řetězu je o napínáku a zajistit jednou matkou lištu je uplně v pohodě veškerá rychlonapínání na pilách je vlastně taky jen 1 matka uvědomte si jakou silou ji dotahujete a jakou univerzál klíčem k pile a jaká je to páka

Ještě u stihl je na matce vyražený logo a tím musí matka směrem ven aby se nekousala a další udržovat matku i závit v čistotě (občas vyčistit kartáčkem od zamačkaných pilin v závitu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 26.4.2019 21:31

Souhlas 68.17,jedna matice není u tohoto typu pil žádný problém. Navíc si porovnejte hodnoty vibrací na stránkách Stihlu u 180 a 181. 181 je má poloviční a to je hodně silný argument.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika