Dolamar-Sachs 100 - volnoběh



host - 170.164 (?)
14.5.2009 20:05

Dobrý večer.

Dnes jsem přivezl od tchána pilku Sachs-Dolmar 102. Chci jí dát pokud možno trochu do kupy. Tchán jí má 19 let, filtr ani svíčka neměněno, údržba pravděpodobně velmi slabá :) To beru jako poklonu té pilce. Mám pár dotazů:

1. Kde se dají sehnat náhradní díly? Prozatím mě zajímá hlavně filtr (je na dva šrouby) a svíčka. Pročetl jsem celou tuto diskusi, ale konkrétní kontakt jsem nenašel :(

2. Rád bych po výměně filtru a svíčky nechal pilku zkouknout a hlavně seřídit odborníkem. Můžete někoho doporučit. Jsem tedy z Klatov, max. se dostanu sem tam do Plzně. Kvalitní servis by se mi hodil, plánujeme koupi PS 500. Nejraději mám, když mi servis nebo obchod doporučí spokojený zákazník.

Nevím, zda se informace o obchodech, případně servisech sem smí uvádět, případně proto prosím pište na můj email presmeruj@seznam.cz.

Předem díky moc za rady.

Zdeněk D.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 212.14 (?), 21.9.2015 17:59

Ok.díky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.234 (?), 9.7.2007 17:03

Dobrý den,

nechci začínat další téma - zkusím se připojit sem - zdá se že je tu několik znalců Sachse, tekže bych mohl pochodit.

Jsem další v řadě dědiců letité 100-ky. Mám na ní bohužel protržený vzduchový filtr (novější dvoušroubový model) Mám ještě nějakou šanci sehnat nový (nebo použitý v lepším stavu)? ....a na to navazuje druhá otázka: doporučil by mi někdo, laskavě, na koho se obrátit kvůli celkové prohlídce a servisu, který by si tento veterán zcela jistě zasloužil?

Děkuji

kubiczech

kubiczech@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.141 (?), 18.9.2007 14:12

Dobrý den, jsem také majitel pily Sachs (asi 100) koupené kdysi v Tuzexu. Nevíte někdo kde by se dala sehnat náhradní řetězová lišta? Tuším asi 40-45cm. Pokud možno v okolí Prahy, nebo nějaký zásilkový obchod.

Děkuji Holec

email:   ji.ho@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.9.2007 17:44
Na 100  Dolmarku můžete dát pouze max. 35cm lištu - dle výrobce. Delší lišty se dělají, ale nejsou pro tento model vhodné. S kratší lištou každá pila řeže lépe - ale i zde je omezení - nelze dlouhodobě používat např. 38cm lištu na cca 80ccm motoru - motor musí mít odpor při řezání, nesmí se přetáčet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.173 (?), 25.9.2007 23:23

Mám rovněž Sachs-Dolmar 100 z r. 1987, nejde již vůbec nastartovat, protože nedává jiskru. Závada se postupně léty zhoršovala až k dnešnímu stavu. Lze sehnat zapalování, a za jakou cenu? pansky10@seznam.cz             

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.164 (?), 14.5.2009 20:05

Dobrý večer.

Dnes jsem přivezl od tchána pilku Sachs-Dolmar 102. Chci jí dát pokud možno trochu do kupy. Tchán jí má 19 let, filtr ani svíčka neměněno, údržba pravděpodobně velmi slabá :) To beru jako poklonu té pilce. Mám pár dotazů:

1. Kde se dají sehnat náhradní díly? Prozatím mě zajímá hlavně filtr (je na dva šrouby) a svíčka. Pročetl jsem celou tuto diskusi, ale konkrétní kontakt jsem nenašel :(

2. Rád bych po výměně filtru a svíčky nechal pilku zkouknout a hlavně seřídit odborníkem. Můžete někoho doporučit. Jsem tedy z Klatov, max. se dostanu sem tam do Plzně. Kvalitní servis by se mi hodil, plánujeme koupi PS 500. Nejraději mám, když mi servis nebo obchod doporučí spokojený zákazník.

Nevím, zda se informace o obchodech, případně servisech sem smí uvádět, případně proto prosím pište na můj email presmeruj@seznam.cz.

Předem díky moc za rady.

Zdeněk D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 14.5.2009 21:19

Jestli je pila ještě v dobrém stavu, tak se vyplatí ji provozovat. Tato pila je velmi lehká 3,7kg a velmi výkonná 1,7kW(2Nm). Díly na ni bez problémů koupíte, navíc je většina potřebných součástek shodná s řadou PS 33 - 400. K PS 500 to bude lehká varianta, kterou rád využijete na slabší dřevo.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.164 (?), 14.5.2009 21:52

Tak nějak bych si to také představoval. Dnes jsem ji cvičně nastartoval a je to stále čert :)) Jen se při volnoběhu točí řetěz, filtr je hodně znečtěn atd. Jednoduché věci vyměním, ale seřídit si jí netroufám. Nebo je v tomto případě nějaký jednoduchý recept? Na ty štelovací šrouby šahal asi kde kdo, tak nevím :(

Každopádně bych byl velice rád za radu na koho se obrátit v mém okolí. Mohu to dát např. do Stihlu?

Díky za reakce. Zdeněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.209 (?), 13.9.2009 1:42

jsem také vĺastníkem oné pilky dolmar 100 rv.1986 porosím nevíte někdo kde se dají koupit náhradní díly, popřípadě nějaká dokumentace?Konkrétně potřebuji spojku..Děkuji moc za radu markerz@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 13.9.2009 12:40

Spojka stojí asi 600,-Kč a dělá, dělala se ve 3 provedeních. Doporučuji poslední typ se 3 pružinami. Původní typ se 2 pery se rychleji opotřebovával při přetěžování pily a spojka potom zvonila. Nýtovaná spojka byla lepší, nezvonila, ale je neopravitelná. Poslední typ spojky je osvědčené konstrukce používaný na pilách všech výkonostních tříd.

Původní typ 2 pera
Původní typ 2 pera
Nýtovaná spojka, použitelná i na jiných typech SD
Nýtovaná spojka, použitelná i na jiných typech SD
Současný typ
Současný typ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika