Demontáž řetězky



Stránky: 1,  2   
Lukáš Kroupa - (1) - 80.193 (?) 
25.11.2008 7:27, zobrazeno: 44796x

Dobrý den, prosím o pomoc s demontáží řetězky na motorové pile. Pilu jsem podědil asi před třemi roky, stále šlape jako hodinky, ale samosřejmě bez jákéhokoli návodu. Nyní jsem potřeboval vyměnit řetězku a zatím jsem nepřišel na to, jak se sundává s odstředivou spojkou. Prosím o radu a předem děkuji.

L.K.

Foto
Foto
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 25.11.2008 10:25

Toto se tady dříve podrobně probralo včetně výroby čepu na zajištění pístu z použité zapalovací svíčky(souviselo to s Homelitkou, tak si to příp.vyhledejte). V podstatě jde o to, že musíte povolit odstředivou spojku ve směru šipky OFF(pozor opačný závit). Přitom ale musíte šetrně zajistit píst proti pohybu. Je to možné pomocí orig. spec. pístního čepu místo svíčky, nebo plastovým klínem nad píst po sundání tlumiče do výfukového kanálu, nebo plastovým přípravkem místo svíčky, který také zablokuje píst. K povolení spojky bych Vám doporučil si vyrobit klíč. Stačí silnější plech dle možností cca 2 mm. který musí být tak velký, jako spojka. tvarově to bude vypadat, jako kolečko(čtverec, kde zkosíte hrany) s prodlouženým držátkem. Podle možností můžete buď přivařit, nebo provrtat a přišroubovat(šroubky s matičkou) 3 kolíky, které budou naměřeny a připevněny tak, aby zapadly a opřely se o díl, na kterém je nápis OFF.Při zajištěném pístu můžete tlakem - ne údery - ve směru šipky povolovat(klíč je třeba přidržet u spojky). Můžete do svěráku upnout jen nějaké 2 čepy, rozměřit, aby to vyšlo do spojky, také to jde, ale hůř. Ale takový klíč se Vám výhledově bude hodit. Potom vyměníte opotřebovanou řetězku, provedete kontrolu stavu spojky, namažete jehlové ložiko a složíte opačným postupem. Pozor na dotahování, většinou to blokuje startovací lanko při opačném otáčení po čep. Proto je jednodušší dotáhnout s citem, potom nasadit řetěz (!!! bez řetězu a krytu řetězového kola nestartovat s neutaženou spojkou!!! povolí se při poklesu otáček a může způsobit škody i zranění!!!) a lištu a tím se spojka jednoduše dotáhne po nastartování a přídání plynu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.34 (?), 25.11.2008 16:13

Děkuji moc za radu

L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 25.11.2008 16:56

Tady jsou příklady, jak lze povolit spojku a zajistit píst proti pohybu. Ten přípravek má na sobě matici na klíč, tato může být nahrazena pevně spojenou pákou, která nahradí klíč. 

Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Demontáž řetězky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.11.2008 17:13

Jen ten trn na třetím obrázku je lépe vyrobit ze silonu, či jiného, podobného plastu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 25.11.2008 20:09

Já ho mám kovový a na vrchol jsem si udělal plastový chránič, aby se nepoškodil píst. Je to jen malá jamka, ale nemusí tam být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.11.2008 20:41

Tak, tak a fantazie byla u HQ 266, chlapy si to chtěli udělat samy a ouha z pístu trubka. To se prásklo do klíče a doraz byl skrz.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.193 (?), 25.11.2008 23:57

Ještě mám jednu prosbu. Odstředivou spojku se mi podařilo povolit a sundat řetězku bez problémů. Ještě jednou děkuji za rady. Nakonec jsem zjistil, že uplně přesně na povolení pasuje klíč z úhlové brusky. Šlo to krásně lehce bez násilí.

Když už jsem měl toto sundané, tak jsem kouknul pod kryt na olejové čerpadlo na mazáí řetězu. Poslední dobou jsem se divil, že maže a nemaže, podle toho jak se mu chce. Na regulaci mi nereagovalo a mazalo dle "vlastní nálady". Zjistil jsem, že pohon toho čerpadla je přes jakousi plastovou spojku se závitem. Ten závit je v jednom místě stržený a nepodařilo se mi najít, zda lze tento díl sehnat jako náhrádní. Nevíte kam kouknout?

Pro upřesnění, z vrchní strany je v tomto "náhonu" vylisovaný tvar řetězky pro pohon. Zítra dodám foto a díky za rady.

L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 26.11.2008 6:11

Milý L.K., prosím neberte to co nyní napíšu, ve zlém, ale fascinují mne dotazy typu : " Mám motorovou pilu, dostal jsem ji od dědečka a je na benzín. Můžete mi prosím prodat vzduchový čistič? " Ano, tuším zradu, podle fotky, ale základní pravidlo je napsat o jakou značku a model se jedná! Máte samozřejmě "osvědčeného " Číňánka Made in Ťien An Men. Bylo by tedy dobré změřit posuvkou průměr kliky a otvoru ve šneku, délku šneku a vnější průměr. Máte-li možnost změřit i stoupání závitu, je to také dobré. Fotka bude určitě fajn. Je několik značek, používajících šneky s osazením na řetězku, ať již pozitivním, či negativním. Nebude snadné, ale šnek sehnat, nebo spíše přizpůsobit.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.34 (?), 27.11.2008 17:21

Určítě to neberu špatně, ale mluvím o tom opravdu v obecné rovině, protože na pile je jakýsi zbytek hliníkového štítku na kterém již nic není k přečtení a ikdyž jsem pátral tak nevím ani značku pily. "Náhon" olejového čerpadla jsem si nechal vyrobit od kamaráda na soustruhu a teď už jen čekám na výrobek a pak uvidím jak bude vše šlapat.

L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika