Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Porovnávali jsme obě el. pily od výkonu v řezu po obsluhu. Byli jsme u toho jak majitel Narexu, dále nezávislý budoucí majitel nějaké el. pily, kterou si na základě tohoto porovnání vybere, tak já majitel Dolmarky ES 2135. Největším plusem Narexky byl větší výkon(ale větší hlučnost soukolí), největším mínusem byl motor do strany. Potom se ještě mě osobně jevilo lépe napínání řetězu u ES a naopak plnění oleje je praktičtější u Narexky - shora, pila se nemusí otáčet na stranu. U každého nářadí je nejdůležitější jeho spolehlivost a příjemná v rámci možností nezatěžující obsluha a hlavně nevysilující manipulace při práci. Z tohoto pohledu, zejména při déle trvající práci je na tom lépe Dolmar/Makita řada ES21XX, díky nízké hlučnosti a hlavně motoru, který je umístěn tak, že je pila perfektně vyvážená. Tím není zatěžováno zápěstí ruky, která drží přední držadlo, ale trochu i zadní, kterou si podvědomě pomáháte pilu vyrovnávat. Toto se výrazně projeví při delší práci. Motor do strany navíc vadí při manipulaci s pilou v těžko přístupných místech. Vlastním vrtačku Narex a jsem s ní spokojen, nejsem proti Narexu vůbec vysazen, ale Makita, která dodává el. díly a Dolmar, který léta dělá pily vyrobily v tomto případě lepší výrobek. Součástky nejsou problém a hnané silonové kolo, které se poškodí až po selhání všech ochran stojí cca kolem 100,-Kč, uhlíky se dají zvenku vyměnit a jsou na velmi dlouhou dobu řezání. Při běžném řezání palivového dřeva a kolem domu na cca 5 let. Pokud máte větší důvěru v pilu Narex, určitě bude spokojenost i s touto pilou, ale chtěl jsem upozornit na podstatné okolnosti při výběru. Automatické mazání má v současnosti každá pila, pokud je nemá, tak se nejedná o současnou moderní el. pilu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika