Pochlubte se svojí zahrádkou



Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?)
6.8.2010 20:18

Dobrý večer, p.Jirilan takovou pochvalu si určitě nezasloužím jsou daleko hezčí zahrady než ta naše.Zahradu vytvářím od devadesátých let a prozatím jsme jedna generace.Mlýnská usedlost to není, ale bývalá zemědělská, dnes už chováme jen slepice a pejska.Děkuji Vám.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 165.50 (?), 4.8.2010 20:16

Krása, ale to není zahrádka, to je celý park.To jste konvalinko nafotila někde v Arboretu, ne?Neděláte tam zahradnicí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 5.8.2010 15:22

Máte to opravdu krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 5.8.2010 22:46

Zahrada je opravdu moje a dělám tam zahradnici na plný úvazek  Koníček jsou naše psiska a zbytek domácnosti kolikrát dost pokulhává... Dneska jsem stříhala odkvetlé trvalky, do toho volala tchýně, ať jí převrátím jetel, za dvě hodiny,,že se mračí, ať ho dám do kopek" - pak fofrem s pejsama na cvičák a volal mi manžel:,,co bude k večeři, jestli budu něco vařit, nebo si má namazat rohlík?" Tak jsem mu doporučila: ať si uvaří ten rohlík  Já jsem domů přišla až ve 20h 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.8.2010 16:53
Konvalinko, Konvalinko.Budete dobré číslo.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.101 (?), 11.4.2012 13:56

Konvalinko, z čeho, nebo jakým způsobem máte udělanou cestu? Vaše zahrada je překrásná. Škoda, že nejsem motýl, mohla bych se na krásných zahradách kochat celý den :-). mauugli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.220 (?), 6.8.2010 19:44

Marie 12 má nejkrásnější zahradu tohoto fóra. Typuji na mlýnskou usedlost. Místo čiší přirozenou atmosférou, má genius loci. Něco tak krásného se nevytvoří prací jedné generace. Tím ale nemíním snižovat vliv paní Marie. Spíše naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 6.8.2010 20:18

Dobrý večer, p.Jirilan takovou pochvalu si určitě nezasloužím jsou daleko hezčí zahrady než ta naše.Zahradu vytvářím od devadesátých let a prozatím jsme jedna generace.Mlýnská usedlost to není, ale bývalá zemědělská, dnes už chováme jen slepice a pejska.Děkuji Vám.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.8.2010 20:58

Jen nechte být p. Marie - p.Jirilan má pravdu  Je vidět jak máte všechno upravené a jak se věnujete detailům, každičký kout je osazený a těch nádobových kytek... uf, to já už bych nezvládla, jsem ráda, že osadím zítku před domem  Taky jsem obdivovatelkou starých usedlostí, byl to vždycky můj sen, ale dopadlo to jinak, pro změnu mám moderní dům  Koukala jsem na ten,,plůtek" kolem záhonu a zrovna jsem si říkala,,aha, asi tam bude i pejsek" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.243 (?), 6.8.2010 21:09

Možná že, jak vy říkáte paní Marie, jsou hezčí zahrady než máte vy, ale pravou nefalšovanou pochvalu si stoprocentně zasloužíte. Vaše zahrada, to je pohádka. Zahradní architekti by se za takovou zahradu vůbec stydět nemuseli, když občas vidím co tvoří za kekel na těch lejstrech a potažmo realizační firma, která podle těch plánů "jede",  jenom aby měli bankovky... zkrátka je dobře vědět, že se u nás dají najít skvosty, které si dělají domácí sami. Vy jste ten příklad toho, že mistr se nepozná jen podle nějakého diplomu, i když je třeba zase pravda, že jste zahradu nestvořila přes noc, ale věřím, že z ní máte, v podobě jak vypadá teď, o to větší radost. Já pořád a dokola tvrdím, člověk musí mít, pokud chce ať už soukromě na své zahradě nebo profesně zahrady dělat musí mít ve "vínku" tři základní věci: znalost, fantazii a radost z práce - u zahrad velice důležitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.8.2010 8:48

Nebylo to sice na mne, ale někdo jste se ptal, jesli se používá textilie i pod trvalky. Já mám zkušenost, že trvalkám nesvědčí a ani kůra - měla jsem ji tam od začátku také, teď už jsou srostlé a kůra stejně rozložená, mulčuju jen kompostem a posekanou trávou (z toho jsou plzáci nadšení ) Poslední záhony kytek jsem si už zakládala sama - rozesazovala jsem semenáčky z těch původních  a tam jsem použila i textilii, protože záhony dlouho ležely strašně zaplevelené. Teď druhým rokem, už se rozrůstají a vysemeňují, takže textilku postupně odtrhávám a nechávám jen korový mulč. Nemůžu ji doporučit, alespoň na naší těžké půdě je pod ní půda totálně mokrá a slehlá, vzhledu modelíny  Snad na písčité půdy by to vyhovovalo. Shodou okolností nám minulý týden zahradníci vysazovali ještě tři stromy, tak jsem o tom dala s architektkou řeč a ona mi řekla že:,,lidi po nich textilku vyžadují, ale pod ní všechno uhnívá..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika