Hydroponie 2015, nějaké zkušenosti?



Ruben - (24) - 131.98 (?) 
24.5.2015 13:09, zobrazeno: 5774x
Zdravím všechny netradiční zahradkáře. Podělí se někdo o své zkušenosti a výsledky ohledně hydroponického pěstování zeleniny? Letos jsem to poprvé vyzkoušel a vypadá to moc dobře, zasadil jsem ledové saláty, štěrbák, pár rajčat a výsledky jsou nadmíru uspokojivé. Vše roste doslova jako z "vody". První saláty jsem zasadil (zasadil asi nebude ten správný výraz, spíše ponořil? Nevím :-) 30 dubna a dnes už jsou to celkem statné rostlinky. Zkusím přiložit foto z toho 30 dubna a cca 15 května.
Vysadba 30 dubna
Vysadba 30 dubna
15 května
15 května
Rajče
Rajče
Rajče2
Rajče2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 24.5.2015 13:21

Ja som sadil tiež asi dakedy vtedy a do zeme a mám už šaláty väčšinou zjedené. :D A tá chuť tých rajčín sa zrejme nebude veľmi líšiť od tých z dovozu:(Práve preto že to pestujú na hydroponii. Nevidím zmysel tohoto pestovznia v našich podmienkach. 

Ale proti gustu žiaden dišputát. Držím palec v pestovaní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ruben - (24) - 131.98 (?), 24.5.2015 13:30
Rajčata určitě nebudou jako ty z dovozu v marketu, ty se totiž sklízi ještě zelené a pak se nechají zčervenat v etylénu, to je to proč nemají chuť, protože nezčervenaly přirozeně na slunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
monoera - (9) - 86.49 (?), 30.4.2017 7:40

Už nějakou dobu se dívám na videa jak lze pěstovat salát nebo jahody téměř bezpracně, jen nejsem přesvědčená, že to lze tak jednoduše. Třeba video "Experimental NTF" je docela přesvědčující, nebo sud s hlínou uprostřed s válcem se žížalami (něco na způsob vermikompostéru uprostřed tzv. "The Future Vertical Composting Patio Farm")

Kromě polemizace na téma "chuť" - kdo má více zkušeností? Samozřejmě bych nic z uvedených za dolary nekupovala, ať žije homemade originál, jde mi hlavně o systém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.170 (?), 10.1.2021 13:06

Dobrý den, našla jsem jeden váš starší příspěvek k pěstování v hydroponii. Protože chci letos začít s pěstováním touto metodou a nikde na netu jsem nenašla konkrétní odpovědi na mé otázky, chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi trochu pomohl.

Jedná se mi konkrétně o dotaz, jestli voda musí stále cirkulovat vsystému a nebo se čerpadlo vypíná po určité době. A jedna otázka ohledně čerpadla jaké zvolit.

Prosím jesti je to možné o odpověď.

Se srdečným pozdravem Dana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.161 (?), 10.1.2021 14:17

Paní Dano, jste si vědoma, že vybudovat tuto technologii tak, aby byla jakž takž funkční, vás přijde na pár set tisíc korun? Jen abyste jako první neřešila čerpadlo, což je až ta úplně poslední věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.223 (?), 10.1.2021 16:38

Znám jednoho nadšence, který má takovou hydroponickou stěnu, kde pěstuje jahody, saláty a kdo ví co ještě. Něco to jistě stálo, ale nebyly to jistě horentní sumy. Vybudoval si to všechno svépomocně a průběžně o všem informoval na jednom webu, který je myslím teď už tak trochu mrtvý. Docela dobrá foto dokumentace. Ale celá ta diskuze tam je k nahlédnutí, možná by se potom také dal najít kontakt na toho pěstitele.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.161 (?), 10.1.2021 20:51

Většinou to znamená vybudovat kvalitní dobře izolovaný skleník, samozřejmě větších rozměrů. Spojuje se to s pěstováním ryb, které poskytují hnojení pro rostliny. Samozřejmě bazény, rozvody, případně vytápění atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.223 (?), 10.1.2021 22:38

Omlouvám se, nějak jsem ten dotaz nepochopil. Paní chce asi s tím podnikat, pak opravdu to bude stát balík, který se ani nemusí vrátit.

           Vadimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika