Co je to za rostlinu?



rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?)
3.5.2019 17:52

konvalinko, to je fakt, že jsou jiné, taky bych řekla, že je to ten plazivý sléz. Ale netuším, že by měl takové kořeny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 3.155 (?), 3.5.2019 10:51

Asi nějaký kakost. Zkuste se podívat na obrázky na google.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.5.2019 13:19

To co držíte v ruce, je tatáž rostlina, z které je vedle kořen? Asi blbě vidím, ale zdají se mi list trochu jiné. To v ruce je nějaký kakost, jak psaly ostatní. Ten kořen... nějaký proskurník nebo sléz(malva)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 3.5.2019 17:52

konvalinko, to je fakt, že jsou jiné, taky bych řekla, že je to ten plazivý sléz. Ale netuším, že by měl takové kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 253.9 (?), 4.5.2019 8:27

Jsem toho názoru, že na to konvalinka zase kápla. Samostatný list držený v ruce je kakost.

Sliné kořeny nejspíše zmíněný proskurník lékařský.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vloušek - (10) - 32.79 (?), 6.5.2019 7:34

Konvalinko, asi máte pravdu. Vůbec jsem tomu nevěnoval pozornost a teď když se dívám na ty zvětšené fotky, tak ty listy jsou opravdu jiné. Je tedy pravděpodobné, že rostly společně a já to fotil v domění, že je to jedna rostlina. Jsem teď mimo chalupu, ale pozítří si to podrobně prohlédnu a podám hlášení...

Listy z kořenů
Listy z kořenů
List v ruce
List v ruce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.5.2019 10:31

Zrovna v sobotu jsem šla kolem jednoho záhonu tulipánů a mezi nima zatím není nic(nic, co jsem se tam pokoušela vysadit v tom místě neprosperovalo) a koukám... těch kakostů tam mám vyseto! Já jsem si pořád říkala, že tenhle je mi hodně povědomý. Je to některý z běžných plevelných druhů, mě se vysemenil na odleželém koňském hnoji(a pohnojila jsem s ním ten záhonnocheeky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vloušek - (10) - 250.238 (?), 16.5.2019 12:32

Tak jsem se k tomu nafocení dostal až včera. Vyfotil jsem znovu tu nadzemní část, tedy listy a pak jsem odkopnul část kořenu. Počkám také na květy. Pak bude to určení určitě přesnější.

Listy
Listy
Kořen
Kořen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika