Co je to za rostlinu?



host - 3.155 (?)
3.5.2019 10:51

Asi nějaký kakost. Zkuste se podívat na obrázky na google.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 3.155 (?), 3.5.2019 10:51

Asi nějaký kakost. Zkuste se podívat na obrázky na google.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.5.2019 13:19

To co držíte v ruce, je tatáž rostlina, z které je vedle kořen? Asi blbě vidím, ale zdají se mi list trochu jiné. To v ruce je nějaký kakost, jak psaly ostatní. Ten kořen... nějaký proskurník nebo sléz(malva)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 3.5.2019 17:52

konvalinko, to je fakt, že jsou jiné, taky bych řekla, že je to ten plazivý sléz. Ale netuším, že by měl takové kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 253.9 (?), 4.5.2019 8:27

Jsem toho názoru, že na to konvalinka zase kápla. Samostatný list držený v ruce je kakost.

Sliné kořeny nejspíše zmíněný proskurník lékařský.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vloušek - (10) - 32.79 (?), 6.5.2019 7:34

Konvalinko, asi máte pravdu. Vůbec jsem tomu nevěnoval pozornost a teď když se dívám na ty zvětšené fotky, tak ty listy jsou opravdu jiné. Je tedy pravděpodobné, že rostly společně a já to fotil v domění, že je to jedna rostlina. Jsem teď mimo chalupu, ale pozítří si to podrobně prohlédnu a podám hlášení...

Listy z kořenů
Listy z kořenů
List v ruce
List v ruce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.5.2019 10:31

Zrovna v sobotu jsem šla kolem jednoho záhonu tulipánů a mezi nima zatím není nic(nic, co jsem se tam pokoušela vysadit v tom místě neprosperovalo) a koukám... těch kakostů tam mám vyseto! Já jsem si pořád říkala, že tenhle je mi hodně povědomý. Je to některý z běžných plevelných druhů, mě se vysemenil na odleželém koňském hnoji(a pohnojila jsem s ním ten záhonnocheeky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vloušek - (10) - 250.238 (?), 16.5.2019 12:32

Tak jsem se k tomu nafocení dostal až včera. Vyfotil jsem znovu tu nadzemní část, tedy listy a pak jsem odkopnul část kořenu. Počkám také na květy. Pak bude to určení určitě přesnější.

Listy
Listy
Kořen
Kořen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika