chlubím se



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?) 
10.6.2008 22:18

Ahojky růžičky, pěstitelé, pěstitelky, prosím poraďte. Našla jsem na druhém konci našeho pozemku nádherné růže.Bývalý majitel tam pronajímal kousek pozemku komusi na zahradu, nyní je tam jetel(asi5let) a ten si pokaždé někdo poseče pro králíky.Letos jsem tam zašla na obhlídku a zrovna kvetly jinak bych je asi zas neviděla.Sem se nějak rozjela, tak k věci chtěla bych je přesadit blíž k domu ať je mám na očích poradíte kdy a jak přesadit??? A jak zkusit namnožit???Za rady předem děkujíííí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 10.6.2008 22:37

Ahojky Danielo, jen jste neuvedla jaká značka mýdla je na ty potvůrky nejlepší. Nivea, Dave, Palmolive??? Špás!!! Máte pravdu maminka takto koupala napadené pokojovky, mýdlo proti mšicím a jar proti molicím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.6.2008 23:44

Ahojky Micuko,  teď jste mě opravdu zaskočila, protože nevím, co mám na zahradě za mýdlo.  Těm potvorám mšicím je to jedno - hlavně, že pojdou a neničí kytičky.

Na to přesazování růží je už pozdě. Mají se přesazovat brzy na jaře, nebo až na podzim - tak v říjnu.  Začněte tím, že zkrátíte nadzemní části nejméně na 20 cm. Odstraňte slabší větvičky a výhonky. Růži vyryjte a zkraťte i kořeny asi o třetinu a odstraňte špatné a suché kořeny.  Růži zasaďte do stejné hloubky a hodně zalijte vodou. Potom zasypte zeminou a kompostem a opět hodně prolijte vodou.

O množení růží se již v diskusi psalo, takže si zadejte do vyhledavače toto téma a objeví se vám několik rad, myslím, že je tam i něco ode mne.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.6.2008 7:31

Milá Danielo, díky moc za radu.Místo označím (abych ty chuděrky na podzim našla), a na podzim se stěhují.Snad se ujmou. To množení nevím, nevím.No uvidíme, třeba se k tomu odhodlám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 11.6.2008 8:29

Růže množím tak, že odkvetlou růži odstřihnu na 5 oček. Namočím do stimulátoru a zapíchnu do země - 3 očka pod zem, 2 nad zem. Přikryju sklenicí a nechám pod ní 2-3 měsíce. Ke konci přes den občas nechám nepřikryté, aby si pomalu zvykala. Na zimu přikryju chvojím a na jaře příští rok mám novou růžičku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 11.6.2008 8:20

Na mšice funguje i voda s mlékem v poměru 1:1.

Když vidím, že se ty potvůrky rozlézají a nemám nic při ruce, postříkám to mlékem a taky to zabírá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.6.2008 13:55

No tak jste mě přemluvily, jdu do toho, ať se dílo podaří, držte palce, ju!!! Růžičky mám zatím dvě pnoucí, letos na jaře sázené a chtěla bych další. Pro nějakou si určitě na podzim zajedu do zahradnictví.Ale to množení určitě vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 11.6.2008 14:32

Množení má pro mne jednu velikáááánskou výhodu - rovnou totiž vidím co sázím a co a jak mi jednou pokvete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.6.2008 15:53

Tak, teď jsem umývala nádobí a koukám z okna a on soused má v předzahrádce krásnou žlutou růži, tak jdu tak tři vyprosit.Jen doufám, že na mě nebude koukat jak na blázna až budu chtít ty odkvetlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 11.6.2008 16:43

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika