Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ty pupínky bych nepodceňoval. U mne to byla forma lupénky. Iniciací je stres, kouření, styk s půdou, styk srostlinnými šťavami při pletí a podobně. Skončil jsem s tím na kožním v nemocnici, byl jsem tam skoro tři týdny. Používal jsem několik dělaných mastí a ruce koupal v poměrně silném roztoku boraxu. A další více než dva roky, jsem ruce chránil obvazem. Osvědčily se mi bavlněné prstové rukavice, plesové pro pány, které byly prosycené připravovanými mastmi. Od té doby, zima 1990, mám násady všech nástrojů, které používám na zahradě, to je motyčky, lopaty, vidle, rýče, kosy, vyhlazené smirkem, napuštěné lněnou fermeží a vyleštěné, protože i styk s neošetřeným dřevem mi působil potíže. Naučil jsem se okopávat včas, dokud jsou plevelné rostliny malé, největší efekt je, když jsou plevely ve fázi klíčení, nic z toho neberu do rukou a při práci na záhonech couvám, abych motyčkou podkopnuté plevele neřišlápl a tím je určitým způsobem neřízkoval a nechávám je ležet na nakypřené půdě, kde velmi rychle zaschnou. Kůži na rukou mám jemnou, téměř se netvoří mozoly, spíše několikrát za sebou si uženu nějaký ten puchýř, který se obyčejně strhne.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika