Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 66.55 (?) 
22.7.2023 18:04

Velkopavlovická je určitě výborná odrůda. Podle mých dosavadních zkušeností vyniká chutí, líbí se mi oproti Leskoře dobrá odolnost moniliové spále. Odolnost k jarním mrazíkům ale u mne letos nepotvrdila, na velkém stromě bylo cca 10 meruněk.
bred_ik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 220.146 (?), 22.7.2023 19:42

Velkopavlovickou měl brácha a rodila mu pěkně. Z ničeho nic ale zašla na moniliový úžeh. Je proti tomu nějaká pomoc?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.146 (?), 22.7.2023 19:45

Leskoru jsme měli, babi si jí přinesla. Když začala plodit, tak ji ale záhy poručila vykopat, že prý vůbec nechutná jako meruňka. Od té doby meruňku nemáme, což je trochu škoda.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.55 (?), 22.7.2023 20:02

Můj názor na chuť Leskory je odlišný, má velmi dobrou meruňkovou chuť. Jen velikost plodů bývá oproti Velkopavlovické menší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 22.7.2023 19:54

preventivní postřik fungicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2023 23:15

Letošní problém se jmenuje sucho. Bergerony, které už spadly jsou sušší. Plody VP. které jsou měkké jen částečně jsou sušší také. Ty zcela měkké "bačkory" jsou ale fantastické. Neznám lepší chuť meruňky. Nezlobte se, ale Velkopavlovickou meruňku budu "svatořečit" pokaždé, když dozraje do této svojí nejlepší jakosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika