Velikost meruňky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?) 
8.3.2019 19:06
Ešte pridám tú fotku s mojím návrhom drobnej úpravy (nestihol som vzhľadom na reakciu medzitým). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 19:11

Děkuji. Pokud byste měl čas, byla bych vděčná za toto i u švestky ve vedlejší diskuzi smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.19 (?), 8.3.2019 19:04

Nemyslím si, že snížením kmene např.o 20 cm se něco vyřeší.  Velikost stromu- koruny / jak zněl původní dotaz/ je opravdu závislá na použité podnoži, případně volby odrůdy. Větve nízko překážejí při kultivaci a u meruněk je velké riziko zmznutí květů či plodů při přízemních mrazech.Svoje meruňky jsem postupně vyřezal ze čtvrtkmrnu na polokmen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 8.3.2019 19:18

Souhlasím, jen doplním. Meruňka si žádá zahřevnou a mírně vlhkou zeminu, v tom močále - nevím, nevímwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.38 (?), 8.3.2019 19:23

laugh Přišla dneska, nenechávala jsem ji nikde namočenou a říkala jsem si, abych ji pořádně zalila, když byla na cestách smiley Jak jsem ji zalila, rovnou vyfotila..voda se vsákla rychle..dávala jsem zahradnický substrát s kompostem a hlínou cca 2:1:2 a k tomu trochu Cereritu..zákřevné to asi není, to máte pravdu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.3.2019 19:49

Substrát, kompost, Cererit, k tomu jen trochu zeminy. Podstrojeno je dobře. Třeba to přežije. Ale kdybyste poměr dala 2:1:5 až 10 bez Cereritu, bylo by to lepší.

U velkého podílu substrátu ve výsadbové jámě při nadměrné zálivce hrozí rozvoj plísní, hniloby, při suchu zase to, že substráty jsou na rašelinové bázi a při přeschnutí špatně přijímají vodu, nedají se dobře zalít. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.3.2019 19:50

Jo, to hnojivo pálí nově vytvářené kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 8.3.2019 21:47

Pekný stromček, škoda by ho bolo znásilňovať a znižovať mu kmeň, keď má pekný základ budúcich kostrových konárov. Ja by som bol však v reze ešte radikálnejší a všetky bočné vetvičky by som skrátil na 3-4 očká na vonkajší púčik. Pri povýsadbovom reze je hlboké zrezanie konárikov zakladom dobrého ujatia stromčeka. Netreba pozerať na to, že si o nejaký ten rok možno predĺžite čas do prvej väčšej úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika