Veharda



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.117 (?)
10.4.2018 21:47

Ani proti úžehu, netrpí tím u mne.Je částečně kryta stodolou, možná to má vliv na dobrý zdravotní stav.Měl jsem také jinou meruňku původem ze šlechtění ze Slovenska, byla výborná, samosprašná, dlouho kvetla a postupně otevírala květy, rodila každoročně a úžehem ani monilií netrpěla.Jak jsem před lety získal roub, byla ještě pod číslem, přesně si to již nepamatuji, podlle pomologií snad Barbora.Vyvrátil mi ji vichr, zachoval jsem rok vyvrácený pahýl stromu na rouby, ted na jaře si ji zkusím naroubovat.Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 5.4.2018 17:35

Ta moje je v naprostém pořádku. Kam se na ní hrabou marhuľky z Escande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.236 (?), 5.4.2018 18:49

U mne na Opavsku přečkala letošní mrazy (- 18C únor, - 8C březen)poměrně dobře, je trochu kryta stodolou.Strom cca 25 let, na myrobalánu, rodí prakticky každoročně kromě loňského roku, tam byl pozdní mrazík.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.140 (?), 10.4.2018 9:12

Je zajímavé, že se uvádí v literatuře u Velhardy pozdější rašení a rozkvět oproti ostatním meruňkám o cca 7 dnů,  u mne včera rozkvetly prakticky všechny odrůdy současně.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.8 (?), 10.4.2018 11:21

U mne na Opavsku přečkala letošní mrazy (- 18C únor, - 8C březen)poměrně dobře, je trochu kryta stodolou.Strom cca 25 let, na myrobalánu, rodí prakticky každoročně kromě loňského roku, tam byl pozdní mrazík.Martin

Dobrý deň Martin, ako je vaša Veharda odolná na strupovitost plodov a moníliu plodov? Je treba robiť u Vehardy postreky alebo je strom tieto choroby odolný?    Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.230 (?), 10.4.2018 14:26

 Nikdy jsem ji nestříkal, nepotřebovala to, prozatím byla odolná. V loni jsem myslel po pozdním mrazu že je po ní, ale zregenovala a dnes kvete jako bílá koule.Zkusím ji vyfotit. Monilie údajně posiluje, tak uvidíme časem.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.137 (?), 10.4.2018 21:34

Nikdy jsem ji nestříkal, nepotřebovala to, prozatím byla odolná.

Ani proti monílióvému úžehu ste ju nikdy nestriekal? Ako je na tom u vás s odolnosťou na moníliový úžeh vaša Veharda?

Ja mám zlé skúsenosti s odolnosťou na moníliový úžeh so Spring Blush a Kioto. O niečo lepšie sú na tom Goldrich a Bergeron ale tiež tá odolnosť nie je veľká.     Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.117 (?), 10.4.2018 21:47

Ani proti úžehu, netrpí tím u mne.Je částečně kryta stodolou, možná to má vliv na dobrý zdravotní stav.Měl jsem také jinou meruňku původem ze šlechtění ze Slovenska, byla výborná, samosprašná, dlouho kvetla a postupně otevírala květy, rodila každoročně a úžehem ani monilií netrpěla.Jak jsem před lety získal roub, byla ještě pod číslem, přesně si to již nepamatuji, podlle pomologií snad Barbora.Vyvrátil mi ji vichr, zachoval jsem rok vyvrácený pahýl stromu na rouby, ted na jaře si ji zkusím naroubovat.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.212 (?), 14.7.2018 21:24

Tento rok ale aj niektoré minulé roky som mal moníliu plodov na odrode Maďarská. Patrí Veharda medzi odolnejšie odrody na moníliu plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.7.2018 22:33

Řekl by, že ano.Po deštích Veharda nepraská a nehnije, po krupobití a nakousnutí hmyzem shnijou všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.160 (?), 14.7.2018 22:51

Moje Velharda to letos s úrodou přehnala, plody jsou menší ale nehnijí.Pro nadměrnou násadu plodů se zlomili se na ni dvě větve.

Velharda
Velharda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika