Spring blush



host - 145.23 (?)
26.6.2015 14:18

detail


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 145.23 (?), 26.6.2015 14:10

Mám ji kupovanou loni z Kruhu. Už jsem ji zkoušela ochutnat a je zatím kyselejší, ale docela dobrá, šťavnatá. Až budu mít s sebou na zahradě foťák, vyfotím i na stromku. Štěpánka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.23 (?), 26.6.2015 14:18

detail


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.6.2015 12:11

Díky, Štěpánko, za fotky a komentář. Za sebe musím napsat, že kousnout do Spring Blush a kousnout do přeplozených "Rubist" je značný rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 5.6.2017 9:30

Pár plodů Spring Blush zůstalo jen dole u země. Jak je vidět jsou proti falešné Rubistě ještě zelené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 12.8.2017 12:36

Se svým prvním stromkem Spring blush jsem se už rozloučila sad. Během dozrávání odešla jedna větev na mon. úžeh a po bohaté sklizni a následném dešti celý stromek. Mám naočkovanou náhradu, ale jestli bude mít zas tak malou životnost, bude to docela škoda. Meruňky všem chutnaly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 13.8.2017 11:24

Bohužel nejste sama, Štěpánko, kdo má s tímto problémem u Spring Blush špatnou zkušenost. Taky máte pravdu, že oproti takové Ninfě jsou chuťově plody Spring Blush na dobré úrovni. Já už mám Spring Blush novou, protože u té staré všechno, co jeden rok narostlo, druhý rok odešlo na úžeh, chemie, nechemie. Aurora je na tom obdobně, ale letos poměrně dost plodů přežilo jarní mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 5.7.2021 11:02

Možná, že jste pro všelijaké novinky zapomněli na meruňku SPRING BLUSH. Cenná odrůda je to hlavně v tom, že zraje ještě velmi raně před Leskorou. Tedy většinou. Byly zde typy, že Thyrinthos je Spring Blush, ale není. Thyrinthos zraje dříve a má podstatně jinou chuť. 

Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Spring Blush
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 6.7.2021 0:11
To máte aktuální fotky? Je zajímavé, jak ta příroda čaruje, u nás na Olomoucku už je mám sklizené. A přitom to u nás bylo oproti vám na jaře tak opožděné. Na foto z 26.6 je vlastní výpěstek na semenáči. Zatím na této podnoži méně kvete, tak snad bude odolnější vůči moniliovému úžehu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 6.7.2021 12:47

To se pletete, Štěpánko. U nás byla na jaře také dlouhotrvající inverzní oblačnost. Slunečno bylo na jihozápadě Čech. Leskory jsou určitě proti normálu opožděné, Tsunami a Spring Blush mně udělaly radost, protože zrají přece jen dříve než ty Leskory.. Hlavní přetlak zrajících meruněk bude až tak koncem července. Ještě jsem zapomněl na Thyrinthos, který zraje zhruba s Tsunami. Kdyby bylo možno jej nechat na stromě déle a více by změknul, možná by tam byl v chuti pozitivní posun. Hodně plodů ale hnilo od špičky, snad poškozené hmyzem a samozřejmě uvnitř s mravenci, kteří nesmí nikde chybět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.7.2021 21:07

A jak jste byla spokojená s kvalitou? Nemám žádnou výběrovou velikost, ale prozatím je Spring Blush chutnější než poslední plody Tsunami. Na meruňkovější Leskory to nestačí, ale kdo ví, jaké letos Leskory budou.

Spring Blush
Spring Blush
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika