Spring blush



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?) 
2.7.2013 18:27

První dva plody marhuľky Spring Blush sice plnosti ani výrazného aromatu Leskory a Radky nedosahují, ale čekal jsem od Escande nějakou větší "hrůzu". Jelikož se jedná o první zralé meruňky, tak přijdou samozřejmě silně k chuti. Spring Blush, Tsunami a Aurora budou možná jen "předskokani" Leskory a Radky, ale jak jsem už psal, tak jejich ranost je naprosto senzační, takže to vždycky budou "top" nejranější jedničky.

yes

Spring Blush (1.7. 2013)
Spring Blush (1.7. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 3.7.2013 14:58

Chuť měkčích plodů Spring Blush je poněkud mdlejší, ale u tvrdších je chuť navinulejší a pěkně řízná, až překvapivě dobrá. Některé odrůdy po změknutí chuť bohužel ztrácí. Z mých zkušeností třeba Kompakta nebo Lerosa. Naopak VP, Karola nebo Bergeron jsou v měkkém stavu nejlepší. Odrůda meruňky Velkopavlovická, je v tomto směru naprosto nedostižná. Hotová meruňková "symfonie". Asi takhle vypadá chuťová meruňková "blaženost". Vzpomínáme. Ale jelikož by měl být červenec snad slunečný, tak by se vzpomínka na tuto velkopavlovickou meruňkovou dokonalost mohla proměnit zase po dvou letech ve skutečnost. Co se týče odrůd s Escande, tak je vidět, že malé pecky nejsou jen výsadou Kiota, ale i jiných odrůd, jako třeba této meruňky Spring Blush.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 5.7.2013 17:14

Moje nadšení pro velmi rané odrůdy meruněk neustává. Jsem opravdu překvapen z velmi dobré kvality plodů Spring Blush utržených v pevném stavu. Vegetace je opožděná, takže Leskory teprve začínají pomalu přecházet do světle žluté barvy. Ukázalo se, že pokud je plodů Radky na stromě méně, jsou jednak výrazně větší a dozrají opravdu ještě před Leskorou, jak se to uvádělo např. v časopise Zahrádkář. Šárka byla na mých fotkách patrná jak na listech, tak na peckách. Na slupce dužniny se zatím nikdy nic neobjevilo. Chuť na ranou odrůdu byla vždy výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 184.146 (?), 7.7.2013 10:36

Rozhodl jste se pro Tsunami z důvodu lepšího vybarvení? Nebo proto, že bude zrát ještě o "chlup" dříve než Spring Blush? Zbarvení bude podobné, záleží na oslunění plodů. Já taková červená líčka ze známých důvodů nemívám. Jinak žlutooranžovou barvu získávají plody po celém povrchu. Nerovnoměrné vyzrávání u těchto odrůd zřejmě nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 7.7.2013 17:51

Sylred nadherne dozrel ale Vesna je štavnatejšia a sladšia.

SYLRED
SYLRED
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 184.146 (?), 7.7.2013 18:09

Nádherná úrodička, pane Milane, jsem rád, že jste zase zpátky. Sylred bereme. A jak se Vám "pozdávají"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 7.7.2013 20:49

Sylred chutovo dory ale musi sa po obrani plodov strihat dost vyholuje.Vesna sladkost 21Brix nebičko v papulke majtesa zas za 2 tyždne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 8.7.2013 0:03

To "nebičko v papulke" si budu pamatovat. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 24.6.2014 16:02

Hojnosti plůdků odrůdy Spring Blush se do cesty dašího vývoje důrazně postavil brzo na jaře mráz, takže zůstaly jenom dva a z toho dozrál pouze jeden. Chuť byla i letos velmi "šmakovná". Dostatečně výrazně meruňková, s pro mě harmonickým poměrem cukrů a kyselin. Tato dostatečně řízná meruňková chuť mě docela příjemně překvapuje jak v tomto roce, stejně jako v roce minulém. Naopak u pozdnější odrůdy Pinkcot jsem se minulý rok takové chuti nedočkal. Spring Blush disponuje opravdu velmi chutnými plody, ovšem odolnost proti mrazu, jak v květu, tak u malých plůdků je zatím "ve hvězdách".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 23.6.2015 14:19

Moc se mi nechce pochybovat o pravosti odrůdy Spring Blush. Kdo ji máte také, přidejte svoje fotky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika