Soledáno



Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?)
16.7.2020 16:19

Ta odolnost je stejná. Já jsem si kdysi tady v diskuzi přečetla radu, že pokud jsou hlášeny na jaře mrazy, mají se meruňky preventivně postříkat Championem 50 WG. Tak to každý rok dělám a s úspěchem. Všechny tři meruňky stříkám před a po odkvětu proti monilii a pak jen ten Champion proti mrazu. Ale musím se přiznat, že chodím na zdejší diskuze a lovím rady zkušenějších, které se mi vždy velmi osvědčily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 16.7.2020 16:19

Ta odolnost je stejná. Já jsem si kdysi tady v diskuzi přečetla radu, že pokud jsou hlášeny na jaře mrazy, mají se meruňky preventivně postříkat Championem 50 WG. Tak to každý rok dělám a s úspěchem. Všechny tři meruňky stříkám před a po odkvětu proti monilii a pak jen ten Champion proti mrazu. Ale musím se přiznat, že chodím na zdejší diskuze a lovím rady zkušenějších, které se mi vždy velmi osvědčily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.59 (?), 16.7.2020 21:03

Ďakujem Vám za odpoveď pani Enna.     F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.40 (?), 5.8.2020 9:17

Už máte zrelú Kuresiu pani Enna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 8.8.2020 13:29

Ano, 2 a 3 srpna jsme sbírali. A víkend předtím jsem zavařovala Maďarskou.Něco jsem zavařila, něco rozdala a taky mám 22 skleniček marmelády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.119 (?), 8.8.2020 23:59

Dobrý deň pani Enna.

Vaša Maďarská ma plody malé alebo sú velké? Sused ná Maďarskú s drobnými plodmi. Ešte nikdy nemal na nej velké plody, pritom v literatúre sa píše že Maďarská má plody velké. Maďarská mu dozrieva spolu s Bergeronom.

Kvitne vám Kuresia ružovobielymi kvetmi alebo sú kvety čisto biele?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 12.8.2020 23:17

Maďarská není drobná, plody má střední, spíše větší. Ale Kuresia a Soledano jsou mnohem větší.

Květy Kuresie, pokud si vybavuji, jsou uvnitř červené a okvětní plátky bílé s mírným nádechem růžové.

Slibuji, že příští jaro nafotím a fotky zde vložím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.7.2021 13:07

Sliby - chybywink.Soledane začíná postupně zrát, nádherné velké meruňky s pevnou dužinou, dostatečně šťavnaté, velmi dobré chuti.

Soledane (budou i nad 100 gramů)
Soledane (budou i nad 100 gramů)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 13.7.2021 18:37

Nakonec měla největší meruňka odrůdy Soledane 125 gramů.

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Legolda
Legolda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 16.7.2021 12:32

Kdyby to bylo v mých silách, slib bych dodržela. Odešly mi letos dvě meruňky (Soledano a Maďarská) i když jsem je stříkala. Nevím co se stalo, mrzí mě to, protože Maďarka mi dala každý rok plus mínus metrák meruněk. Zůstala mi pouze Kuresia, takže letos na podzim budu sázet nové. Budou to asi odrůdy Koolgat a Hargrand. Soledano nemůžu najít u žádného prodejce.

Letos mám nějaký smolný rok, protože mi kromě meruněk odešla i skvělá Nancyská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.13 (?), 18.7.2021 21:53

Hladám rannú odrodu marhule dozrievajúcu pred Bergevalom u ktorej nebudú pred dozrievaním praskať plody. Ako je to s praskaním plodov u Ledany a Soledana v daždivých rokoch pan Geronimo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika